راهنمای مجموعه نرم افزارهای یکتاوب

 


راهنمای آموزش و رفع اشکال | راه‌اندازی اولیه | راهنمای جامع برنامه | فهرست ابزارهای مدیریت | راهنمای الفبایی | مقالات متنوع

جستجو در راهنما | فهرست فایل ها | پرسش‌های متداول | تالار گفتگو | ارسال پیشنهادها و اشکالات | برگشت به پایگاه


 

فهرست آخرین تغییرات برنامه

 

 

# نشریه

نسخه 4214 تاریخ 1399/7/4 : امکان نمایش آمارهای نشریه در صفحه اصلی

امکان درج آمارهای نشریه (مثل نرخ پذیرش و رد) در صفحه اصلی فراهم شد. برای این کار می توانید راهنمای درج کدهای آمار نشریه را بررسی نمایید.

# داوری

نسخه 4214 تاریخ 1399/7/4 : عدم نمایش بررسی اولیه های بایگانی شده در پرونده مقاله

در نسخه جدید برنامه، رکوردهای بایگانی شده ارسال مقاله / طرح برای بررسی اولیه که بایگانی شده باشند در صفحه پرونده مقاله نمایش داده نخواهند شد.

# عمومی

نسخه 4210 تاریخ 1399/6/19 : امکان تعریف قواعد مشخص برای دسترسی به فرم های میز خدمت

در بخش افزودن یا ویرایش فرآیندها در میز خدمت، امکان تنظیم قواعد مشخص برای دسترسی به فرم ها فراهم شد. به این ترتیب که با دریافت پاسخ مشخصی از یک کاربر در یک فرم، امکان دسترسی به فرم های خاص بعدی فراهم می شود. با این روش می توانید به جای سوالات شرطی، از فرم های متوالی با قواعد مشخص استفاده کنید. در آینده امکانات بیشتری برای تنظیم قواعد دسترسی اضافه خواهد شد.

# عمومی

نسخه 4209 تاریخ 1399/6/19 : امکان تعیین پاسخ شاخص برای فرآیند در میز خدمت

برای تسهیل بررسی فرآیندها، در بخش میز خدمت، امکان تعیین پاسخ شاخص برای فرآیندها فراهم شد. به این ترتیب می توانید با اضافه کردن فرم و سوال مشخص برای تایید تکمیل نهایی فرم توسط کاربر، فقط فرآیندهای تکمیل شده را بررسی نمایید.

# عمومی

نسخه 4206 تاریخ 1399/6/15 : بروزرسانی متریکس نشریات

با توجه به آماده سازی پایگاه پایش نشریات علوم پزشکی و عملیاتی شدن آن در آینده نزدیک، نمودارها و آمارهای نشریه (دریافت، بررسی، پذیرش و رد) در نشانی جدید metrics.php یا نشانی کوتاه metrics فعال شد. با در نظر گرفتن وضعیت و نیز تاریخ پذیرش و رد مقالات، آمارها مشابه بخش jmetrics قبلی شدند. لطفا تاریخ های نسخه ها و نیز تاریخ های پذیرش و رد و انتشار مقالات را به صورت واقعی و صحیح تنظیم نمایید تا آمارها دقیق باشند. امکان ویرایش تاریخ ها از طریق پرونده مقاله یه به صورت جمعی در بخش تغییرات جمعی فراهم است.
همچنین برای افزایش سرعت و دقت انجام امور، امکان تبادل خودکار اطلاعات آماری نشریه با سامانه نشریات وزارت به صورت xml در سامانه جدید فراهم گردیده است.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت - آقای دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 4205 تاریخ 1399/6/15 : رفع اشکال ویرایش طرح های پژوهشی

در سامانه مدیریت طرح های پژوهشی با هر بار ویرایش توسط مدیر سایت، آی دی مرکز بررسی (مقصد اولیه طرح) تغییر پیدا می کرد که در نسخه جدید اصلاح شده است.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایلام - پاشایی

# امنیت

نسخه 4202 تاریخ 1399/6/11 : تغییرات برای افزایش امنیت برنامه

پیرو دریافت گزارش هایی از مرکز ماهر خطاب به سازمان ها، بخش هایی از برنامه تغییر یافتند تا امنیت برنامه افزایش یابد. اغلب موارد ذکر شده در گزارش ها اهمیت بنیادی نداشته و صرفا برای اینکه در گزارش ها به عنوان ضعف امنیتی ذکر نشوند تغییر یافته اند. مثلا نمایش برخی خطاها غیر فعال شده، بخش نمایش آی پی سایت به مدیران سایت محدود شده و زمان فعال بودن توکن مربوط به فرم ثبت نام به نیم ساعت کاهش داده شده است.

# عمومی

نسخه 4200 تاریخ 1399/6/10 : ارتقای جامع فناوری سامانه های یکتاوب

با بازنویسی و تغییرات وسیع در برنامه، امکان نصب برنامه یکتاوب روی بسترهای جدید فراهم شد. آخرین فناوری های موجود برای وب سرویس Apache، بانک اطلاعاتی MySQL و برنامه  Php مورد بررسی قرار گرفته و تغییرات لازم برای سازگار کردن برنامه با آنها انجام شده است. به این ترتیب، حداکثر امنیت و کارآیی، توسعه پذیری و سازگاری با نرم افزارهای جدید فراهم گردیده است.  (ادامه توضیحات در سایت شرکت)
 

# عمومی

نسخه 4186 تاریخ 1399/5/28 : بخش ویژه آزمون خروجی وب سرویس وزارت بهداشت

پیوند جدیدی مربوط به بخش ویژه آزمون خروجی وب سرویس وزارت بهداشت در پانل مدیریت اضافه شد.

# عمومی

نسخه 4183 تاریخ 1399/5/26 : تکمیل خروجی وب سرویس برای طرح های پژوهشی

با تکمیل خروجی های وب سرویس طرح های پژوهشی برای وزارت بهداشت، اطلاعاتی مانند جنسیت پژوهشگر، کد اخلاق و فایل طرح در خروجی اصلاح شدند.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایلام

# عمومی

نسخه 4182 تاریخ 1399/5/24 : امکان ایجاد وضعیت کلی برای فرآیندها

در راستای امکان تعامل بهتر با کاربران در بخش میز خدمت، امکان تعریف وضعیت های کلی برای هر فرآیند فراهم شد. به این ترتیب می توانید بعد از بررسی فرم ها در صفحه گزارش گیری، وضعیت کلی درخواست را تغییر داده و همزمان از طریق ایمیل و پیامک به کاربر اطلاع رسانی کنید.

# داوری

نسخه 4181 تاریخ 1399/5/23 : امکان ارسال نامه یادآوری به دبیر علمی در پرونده مقاله/طرح

امکان ارسال نامه یادآوری به دبیران علمی در پرونده مقاله/طرح فراهم شد.

# مقاله

نسخه 4167 تاریخ 1399/5/10 : امکان حذف سریع چکیده گرافیکی

در فرم ویرایش مقالات توسط مدیر، امکان حذف سریع فایل چکیده گرافیکی فراهم شد.

# مقاله

نسخه 4166 تاریخ 1399/5/10 : تغییر در روش ثبت توضیح ضمیمه برای مقالات / پروژه ها

در روش جدید ثبت توضیح ضمیمه در پرونده مقالات، به جای نمایش مجدد صفحه پرونده، پیام برنامه در خصوص اقدامات انجام شده نمایش داده می شود.

# داوری

نسخه 4166 تاریخ 1399/5/10 : تغییر در تبدیل وضعیت مقاله به وضعیت تکمیل داوری

در بخش تبدیل وضعیت مقاله به صورت داوری شده پس از تعداد مشخصی داوری (که در بخش تنظیمات داوری قابل تنظیم است)، تغییراتی انجام شد تا فقط مقالاتی که در وضعیت های در حال داوری هستند، تبدیل وضعیت شوند. همچنین از این به بعد فقط داوری های تکمیل شده در شمارش تعداد داوری ها لحاظ خواهند شد.

#

نسخه 4165 تاریخ 1399/5/10 : تنظیم خودکار نشانی سرور برای نشریات چند بخشی

در سامانه سبای چند بخشی، برای نمایش صحیح نشانی مقاله در بخش How to Cite، تنظیمی انجام شد که نشانی درج شده در نشریه در بخش نشانی وب به صورت خودکار برای server name در نظر گرفته شود.

# عمومی

نسخه 4164 تاریخ 1399/5/9 : توسعه بخش گزارش گیری از فرم های سفارشی

در بخش مدیریت فرآیندها و میز خدمت، امکان گزارش گیری دقیق و سفارشی از هر فرم و کاربر با تعیین وضعیت فرم فراهم شد. امکان مشاهده کلیه فرم های تکمیل شده توسط یک کاربر برای یک فرآیند، به صورت یکجا، از امکانات افزوده شده جدید است. همچنین در بخش میز خدمت تغییراتی انجام شد تا اگر هنگام ساخت فرم، تعداد مجاز پر کردن فرم توسط هر کاربر مشخص شده باشد، تا زمانی که پر کردن مجدد فرم مجاز باشد، لینک تکمیل مجدد فرم نیز به کاربران نمایش داده شود.

# عمومی

نسخه 4163 تاریخ 1399/5/7 : امکان دریافت جدول اطلاعات و آمار کلی اعضای هیات علمی

در بخش آمارگیرى و گزارش‌گیرى از اعضای هیات علمی، امکان دریافت فایل اکسل اعضا به همراه آمار داده های وارد شده فراهم شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی

# عمومی

نسخه 4161 تاریخ 1399/5/5 : حذف اطلاعات تکراری وب سرویس طرح های پژوهشی

در سامانه طرح های تحقیقاتی، با توجه به الزام وزارت بهداشت برای درج اطلاعات منحصر به فرد پژوهشگران در بخش های تلفن همراه، کد ملی و ایمیل، تغییراتی انجام شد تا آخرین اطلاعات وارد شده افراد با داده های مشترک در وب سرویس ارایه شده و دیگر اطلاعات تکراری نمایش داده نشوند.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایلام

# امنیت

نسخه 4160 تاریخ 1399/5/5 : اطلاعیه شرکت یکتاوب در خصوص ادعای نفوذ به سایت ها

 اطلاعیه شرکت یکتاوب در خصوص ادعای نفوذ به سایت ها

# عمومی

نسخه 4160 تاریخ 1399/5/5 : امکان درج تاریخ خاتمه و فسخ پروژه ها

در سامانه طرح های پژوهشی، امکان درج تاریخ خاتمه و فسخ پروژه ها برای وب سرویس وزارت بهداشت اضافه شد. برای این کار از گزینه ویرایش تاریخ ها در بالای پرونده طرح استفاده کنید.

# امنیت

نسخه 4157 تاریخ 1399/5/4 : امنیت بیشتر با ایجاد کد امنیتی برای کوکی ها

امنیت Cookie های ذخیره شده روی مرورگرها، با راهکار ایجاد کد امنیتی اختصاصی برای تایید اطلاعات افزایش داده شد. به این ترتیب هر سایتی فقط کوکی اختصاصی خودش را قبول می کند و امکان سوء استفاده به حداقل می رسد.

# امنیت

نسخه 4155 تاریخ 1399/5/1 : نمایش بخش کوچکتر برای خطاهای کاراکترهای غیر مجاز

برنامه در هنگام مواجهه با کاراکترهای غیر مجاز در post و get آنها را بعد از امن سازی به کاربر اعلام می کند تا اگر نیاز باشد با همکاری شرکت برای مجاز کردن آنها هماهنگی به عمل آورد (برای مواردی که عبارات به صورت اشتباه یا سهوی دارای کاراکتر غیر مجاز باشند). متاسفانه این نوع نمایش خطا مورد سوء استفاده برخی هکرنماها قرار گرفته است و تشخیص و نمایش خطای امن شده را به عنوان نفوذ به سایت ثبت می کنند. به همین دلیل در نسخه های جدید برنامه تنها چند کاراکتر اول از عبارات دارای کاراکترهای غیر مجاز نمایش داده می شود.

# عمومی

نسخه 4154 تاریخ 1399/5/1 : امکان محدود کردن ثبت نام در کارگاه ها

در سامانه کارگاه ها، در هنگام افزودن یا ویرایش کارگاه، امکان محدود کردن ثبت نام در کارگاه ها برای اعضای هیات علمی، گروه های کاربری، کاربران تایید شده و کاربران دارای نوع ثبت نام مشخص فراهم شد. همچنین امکان تعیین کارگاه هایی به عنوان پیش نیاز ثبت نام در سایر کارگاه ها فراهم شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی

# عمومی

نسخه 4153 تاریخ 1399/4/31 : امکان سفارشی سازی فرم های پویا

امکان تغییر  قالب فرم های پویا برای پایگاه های دارای قالب مدرن فراهم شد و راهنمای مربوطه در بخش راهنمای فرم ساز (بالای صفحه) قرار گرفت.

# عمومی

نسخه 4151 تاریخ 1399/4/29 : توضیح در خصوص استفاده از ابر کلمات

ابر کلمات یا word cloud برای نمایش تصویری کلمات پرکاربرد استفاده می شود. با کدهای جدید برنامه می توانید این نوع نمایش از کلمات کلیدی مطالب یا مقالات را در میان متون یا قالب ها درج کنید.
برای استفاده از ابر کلمات کافی است کدهایی که در راهنما ارایه شده اند را در هر جایی در میان مطالب یا قالب درج کنید. برای درج در میان مطالب از بخش مدیریت مطالب استفاده کنید. برای درج در قالب نیز در صورت استفاده از قالب های مدرن، می توانید فایل های متنی در پوشه های modern را ویرایش کنید. یا اینکه از بخش تنظیمات قالب مدرن مستقیما آن را در قالب سفارشی درج کنید.

برای نمونه می توانید پایگاه های زیر را بررسی نمایید:
مطالعات اسناد میراث فرهنگی
نشریه پرتو پژوه
مجله ابن سینا

# عمومی

نسخه 4150 تاریخ 1399/4/28 : امکانات جدید در بخش میز خدمت

در بخش میز خدمت که برای تسهیل ساخت و مدیریت فرم ها و فرآیندها توسعه یافته است، امکان تعیین الگو یا ترتیب پر شدن فرم ها و ایجاد دسترسی های بیشتر برای کاربران و مدیران نظام مدیریت اطلاعاتی فراهم شد. به این ترتیب امکان تعیین دسترسی به فرم ها برای کاربران ثبت شده، افراد عضو در گروه های کاربری، افراد دارای نوع ثبت نام مشخص و اعضای هیات علمی فراهم شده است. همچنین راهنمای تنظیم و استفاده از میز خدمت در بخش راهنما اضافه شده است.

# عمومی

نسخه 4148 تاریخ 1399/4/26 : امکان درج کلمات کلیدی به صورت ابر

ابر کلمات یا word cloud برای نمایش تصویری کلمات پرکاربرد استفاده می شود. با کدهای جدید برنامه می توانید این نوع نمایش از کلمات کلیدی مطالب یا مقالات را در میان متون یا قالب ها درج کنید.# عمومی

نسخه 4144 تاریخ 1399/4/22 : بهینه سازی برنامه و افزایش سرعت

با تغییراتی در برنامه و بهینه سازی هایی در سرور و رفع اختلالات جزیی شبکه، سرعت لود و پایداری سایت ها بیشتر شد. برای بهینه سازی بیشتر، خدمات جستجوی مقالات مشابه در سامانه irisweb برای مدت یک هفته قطع خواهد بود.

# عمومی

نسخه 4144 تاریخ 1399/4/22 : امکان تنظیم و مشاهده وب سرویس های وزارت بهداشت

در سامانه مدیریت طرح های پژوهشی و در بخش تنظیمات مسیرهای بررسی، امکان تنظیم مسیرها برای خروجی به عنوان طرح یا پایان نامه فراهم شد. همچنین اطلاعات و نشانی وب سرویس های مربوط به وزارت بهداشت، در این بخش قرار گرفت. همچنین با توجه به اجباری شدن عنوان انگلیسی طرح ها، درج این عنوان در خروجی های وب سرویس انجام شد.

# مقاله

نسخه 4144 تاریخ 1399/4/21 : حذف وضعیت های تکراری مقالات

در بخش تنظیمات ویژه مقالات/طرح ها، وضعیت های تکراری (بر اساس شناسه) حذف شدند تا اختلالی در تنظیمات، صفحه شخصی و آمارها بوجود نیاید.

# مقاله

نسخه 4143 تاریخ 1399/4/21 : امکان مخفی شدن بخش های بدون مقاله

در سامانه سبا، امکان مخفی شدن بخش های فاقد مقاله برای سردبیران و کارشناسان فراهم شد.
درخواست شده توسط: موسسه فرنام - آقای پیرانفر

# داوری

نسخه 4142 تاریخ 1399/4/21 : نصب نسخه اولیه میز خدمت

در بخش مدیریت فرآیند ها، امکان تنظیم فرآیند ها به صورت میز خدمت فراهم شد. امکان تجمیع فرم ها در یک صفحه به شکل مناسب، برقراری ارتباط دو طرفه و تغییر وضعیت فرم ها از امکانات اضافه شده به این بخش است.

# داوری

نسخه 4142 تاریخ 1399/4/21 : غیر فعال شدن نمایش مقالات تعیین تکلیف شده برای داوران

در بروزرسانی قبلی، نمایش مقالات تعیین تکلیف شده بدون توجه به تنظیمات بخش داوری برای داوران نمایش داده می شد که در نسخه جدید دوباره به وضعیت قبل برگشته است.

# عمومی

نسخه 4140 تاریخ 1399/4/17 : رفع اشکال جستجوی کاربران

در بخش هایی که مدیر می تواند کاربر جستجو و انتخاب کند (مثل انتخاب نویسنده برای مقالات) مشکلی برای نمایش همه ی کاربران پیش آمده بود که باعث می شد فهرست نمایش داده شده ناقص باشد. این اشکال در نسخه جدید برطرف شده است.

# داوری

نسخه 4139 تاریخ 1399/4/16 : امکان جستجوی مقالات در صفحه پیشنهاد داور

در بحش معرفی داوران توسط سرگروه های داوری، امکان جستجوی عنوان و کد مقالات فراهم شد.

# عمومی

نسخه 4139 تاریخ 1399/4/16 : تغییر در نحوه نمایش تصویر امنیتی

تغییراتی در نمایش تصویر امنیتی ایجاد شد تا در صورت استفاده از دکمه back الزما تصویر جدید نمایش داده شود. همچنین در صورت ورود کد اشتباه در صفخه مربوطه به صورت مشخص اعلام شود.

# عمومی

نسخه 4136 تاریخ 1399/4/13 : بهینه سازی برای افزایش سرعت

در بخش های مختلفی از جمله صفحات مشاهده فهرست مقالات و داوری ها، صفحه بندی رکوردها انجام شد تا با کاهش تعداد رکوردهای نمایش داده شده در صفحه اول، سرعت نمایش صفحات افزایش پیدا کند.

# مقاله

نسخه 4134 تاریخ 1399/4/13 : تغییراتی در بخش ویراستاری سبا

در سامانه سبا، امکان ارسال نسخه نهایی برای نویسنده در تمامی مراحل برای سرویراستار فعال شد. همچنین تغییراتی در این بخش انجام شد تا فرآیند پیشرونده مقاله حفظ شود. با تغییرات انجام شده، سیستم سبا مطابق راهنمای سبا قابل استفاده است.

# عمومی

نسخه 4133 تاریخ 1399/4/12 : امکان ورود کاربران بدون توجه به نوع حروف

در بخش login کاربران، تغییراتی داده شد تا نام کاربری به صورت "غیر حساس به حروف بزرگ و کوچک" پذیرفته شود، تا افرادی که از طریق گوشی های تلفن وارد می شوند و حرف اول نام کاربری آنها خودکار به صورت بزرگ درج می شود مشکل ورود نداشته باشند.

# مقاله

نسخه 4133 تاریخ 1399/4/12 : تکمیل امکان درج یادداشت برای مقالات در سبا

با تکمیل امکانات درج یادداشت برای مقالات در سامانه سبا (مانند امکان ارسال به ایمیل، تعیین مخاطبین، گزارش وضعیت مشاهده یادداشت به مدیران و ...) همه ی تعاملات متنی با ارسال کننده را می توان در صفحه مقاله و به صورت یادداشت انجام داد و دیگر نیاز به استفاده از تیکت برای مسایل علمی و اجرایی مربوط به مقالات نخواهد بود. مزیت اصلی استفاده از یادداشت، ثبت دقیق مکاتبات در پرونده هر مقاله به صورت مجزا می باشد.
 

درخواست شده توسط: دانشگاه تربیت مدرس

# مقاله

نسخه 4132 تاریخ 1399/4/10 : تنظیم تاریخ های مقالات

در بخش افزودن یا ویرایش مقالات / پروژه ها، تغییراتی برای درج خودکار تاریخ ها بر اساس وضعیت مقاله یا نسخه انتخاب شده انجام شد. همچنین برای تمام مقالات منتشر شده ای که فاقد تاریخ انتشار بودند، تاریخ انتشار بر اساس تاریخ نسخه مرتبط درج شد. در سامانه سبا نیز، بعد از پذیرش یا رد علمی مقاله، تاریخ های مربوطه درج خواهند شد.
بر اساس دستورالعمل کمیسیون نشریات وزارت بهداشت، با خودکار شدن درج تاریخ ها، امکان ویرایش تاریخ ها برای مجلات دارای رتبه از وزارت بهداشت، با اطلاع رسانی قبلی غیر فعال خواهد شد.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت

# عمومی

نسخه 4132 تاریخ 1399/4/10 : تسهیلات جدید برای گروه بندی کاربران

در بخش گروه بندی کاربران، با توجه به نقش مهم گروه بندی کاربران برای دسترسی به بخش هایی مثل صفحات، انتخابات و کارگاه ها، اسناد و پرداخت ها، امکان گروه بندی سریع تر با کمک آی دی یا نام کاربری فراهم شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه امیر کبیر

# عمومی

نسخه 4131 تاریخ 1399/4/7 : امکانات جدید برای فرم های دینامیک

در بخش فرم ساز، امکان تعیین وضعیت برای فرم ها و نیز امکان ارسال ایمیل و پیامک برای تکمیل کننده یا سایر افراد فراهم شد. برای آشنایی با امکانات جدید لطفا یک فرم جدید اضافه کرده یا یکی از فرم های قبلی را ویرایش کنید.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی

# مقاله

نسخه 4129 تاریخ 1399/4/2 : امکان درج و تبادل یادداشت برای مقالات

در سامانه سبا، امکان درج یادداشت برای هر مقاله با امکان تعیین دریافت کننده فراهم شد تا امکان تبادل اطلاعات متنی بهتری بین نویسنده و عوامل بررسی وجود داشته باشد.

# نشریه

نسخه 4128 تاریخ 1399/3/29 : توسعه بخش گزارش گیری سبا

در بخش گزارش گیری سامانه سبا، امکانات جدیدی برای تهیه گزارش از داوری ها و داوران، اقدامات انجام شده روی مقالات، و نسخه های منتشر شده با امکان تعیین نشریات مورد نظر، کاربر اقدام کننده و محدوده زمانی مورد نظر اضافه شد.

# مقاله

نسخه 4119 تاریخ 1399/3/23 : تکمیل جدول خلاصه اقدامات روی مقاله

در سامانه سبا، جدول خلاصه اقدامات انجام شده روی مقاله کامل تر شد و تمام اقدامات لازم برای تصمیم گیری در مورد مقاله به آن اضافه شدند.

# نشریه

نسخه 4118 تاریخ 1399/3/21 : فعال شدن بخش جدید آمارهای نشریه

نمودارها و آمارهای نشریه (دریافت، بررسی، پذیرش و رد) در نشانی جدید metrics.php فعال شد. این بخش بر اساس تاریخ های درج شده برای مقالات عمل کرده و هنوز در دست توسعه است.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت - آقای دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 4118 تاریخ 1399/3/21 : اصلاح تبدیل اعداد

در بخش افزودن یا ویرایش مطالب، امکان تبدیل اعداد متون وجود دارد. در نسخه های قبلی برنامه، وجود یک اشکال، باعث شده بود که تنظیم پیش فرض برای بخش انگلیسی روی تبدیل به زبان عربی باشد که در نسخه جدید اصلاح شده است. لطفا اگر در سال جدید، مطالب انگلیسی را ویرایش کرده و اعداد آن عربی شده اند، بار دیگر آنها را ویرایش کنید تا اعداد انگلیسی شوند. (امکان تغییر این گزینه وجود داشته است و افرادی که آن را موقع ویرایش، تنظیم می کرده اند مشکلی نداشته اند)

# مقاله

نسخه 4116 تاریخ 1399/3/20 : لزوم اصلاح تاریخ های مقالات

با توجه به اقدامات وزارت بهداشت برای دریافت آمار های سرعت فرآیندها و نرخ پذیرش و رد مقالات و طراحی بخش های جدید خروجی های آماری برنامه، لازم است تاریخ های دریافت، پذیرش، رد و انتشار مقالات بررسی و در صورت لزوم اصلاح شوند. امکان ویرایش تاریخ ها از بالای بخش پرونده مقالات وجود دارد. دقت کنید که اگر می خواهید تاریخ ها در صفحات عمومی نمایش داده نشوند، نباید آنها را حذف کنید و فقط کافی است از بخش تنظیمات نشریه امکان نمایش تاریخ ها را غیر فعال کنید.

# مقاله

نسخه 4116 تاریخ 1399/3/20 : ثبت تغییر وضعیت

در پرونده مقاله، در هنگام تغییر وضعیت مقاله همزمان با نوشتن توضیح ضمیمه، اقدام انجام شده به شکل قبلی برنامه ثبت می شد که در نسخه جدید متناسب با تغییر وضعیت واقعی مقاله اصلاح شده است.

# داوری

نسخه 4115 تاریخ 1399/3/19 : امکان انتخاب متن نامه داوری نهایی برای سبا

امکان انتخاب متن نامه داوری نهایی برای سبا برای صفحات غیر فارسی نشریات هم فعال شد.

# مقاله

نسخه 4111 تاریخ 1399/3/15 : رفع اشکال بدون والد شدن موضوعات

وجود اشکالی در برنامه باعث می شد وقتی در سامانه های چند نشریه ای سبا، در یکی از زیربخش ها (غیر از سایت اصلی) وارد بخش تنظیم موضوعات شوید، ارتباط موضوعات سطح سوم با والد قطع شود. این اشکال در نسخه جدید برطرف گردید است.

# عمومی

نسخه 4108 تاریخ 1399/3/14 : جلوگیری از تکرار تایید فرم ها

در برخی شبکه ها، بعد از تایید مدیر، صفحه چند بار تایید می شود و منجر به تکرار فرآیند ها می شود. برای جلوگیری از این مشکل، در نسخه جدید برنامه فرم ها در برخی بخش ها تنها یکبار قابل تایید هستند و برای تایید مجدد نیاز هست دوباره باز شوند.

# عمومی

نسخه 4107 تاریخ 1399/3/13 : رفع اشکال آپلود فایل در ویرایشگر برای کروم

در نسخه جدید مرورگر کروم، آپلود فایل ها در ویرایشگر با پیام خطا مواجه می شد که با تغییراتی در برنامه برطرف شد. لطفا یکبار با CTRL+F5 ریفرش کنید.

# عمومی

نسخه 4105 تاریخ 1399/3/7 : امکان غیر فعال کردن انواع عضویت

در بخش تنظیمات انواع عضویت، امکان غیر فعال کردن نوع عضویت ها فراهم شد. لطفا تا حد امکان عضویت ها را حذف نکنید و مبالغ را تغییر ندهید تا محاسبات صورتحساب ها اشتباه نشوند. به جای این کار عضویت قبلی را غیر فعال کرده و عضویت جدید ایجاد کنید.
درخواست شده توسط: انجمن مشاوره ایران

# مقاله

نسخه 4104 تاریخ 1399/3/6 : امکان محدودیت زمانی برای دریافت مقالات جدید

در بخش تنظیمات مقالات، در قسمت امکانات کاربران در صفحه شخصی، امکان محدودیت زمانی برای دریافت مقالات جدید، بعد از انتشار مقالات قبلی فراهم شد.

# مقاله

نسخه 4103 تاریخ 1399/3/6 : ثبت تاریخ پذیرش و رد در سامانه سبا

در سامانه سبا، تغییری انجام شد که با پذیرش یا رد علمی مقاله، تاریخ پذیرش یا رد برای مقاله ثبت شود. همچنین برای مقالات فاقد این تاریخ ها بر اساس جستجوی تاریخ پذیرش یا رد علمی در فهرست اقدامات، تاریخ های مربوطه ثبت شدند. امکان ویرایش تاریخ ها در پرونده مقاله وجود دارد.
درخواست شده توسط: دانشگاه تربیت مدرس

# مقاله

نسخه 4102 تاریخ 1399/2/30 : تنظیم موضوعات

در بخش تنظیم موضوعات مقالات برای حالت قدیمی، اشکال مرتب سازی موضوعات برطرف شد.

# مقاله

نسخه 4101 تاریخ 1399/2/30 : تغییر در کدهای انتقال مرتبط با نمایش مقالات

کدهای انتقال مرتبط با نمایش مقالات به صورت زیر تغییر یافته اند. لطفا بخش مقالات پذیرفته شده سایت خود را بررسی کرده (در صورت وجود این بخش) و در صورت نیاز کدهای این بخش ار تغییر دهید.
NOPUB = منتشر نشده
ACCEPTED = حذف شد
ACCEPTED_NOPUB = مقالات دارای تاریخ پذیرش و منتشر نشده
ACCEPTED_DATE = دارای تاریخ پذیرش
ACCEPTED_STATUS = دارای واژه ی accepted در وضعیت مقاله
FINALACCEPTED = فقط در مرحله پذیرفته شده

# عمومی

نسخه 4098 تاریخ 1399/2/26 : امکان سفارشی کردن پیام بعد از پرداخت برای گروه های پرداخت

در بخش مدیریت گروه های پرداخت،امکان سفارشی کردن پیام بعد از پرداخت توسط کاربر فراهم شد. با تنظیم پیام های بعد از خرید می توانید توضیح فرآیندی که باید بعد از خرید طی شود، یا لینک دانلود محصولات را در اختیار خریدار قرار دهید.

# داوری

نسخه 4095 تاریخ 1399/2/22 : رفع اشکال ارسال مقالات به داوری

اشکالی که در بروزرسانی چند ساعت پیش برای ارسال مقالات به داوری ایجاد شده بود (خطای خالی بودن ایمیل داور) برطرف گردید.

# امنیت

نسخه 4092 تاریخ 1399/2/22 : رفع مشکل بازنویسی هدر در ایمیل ها

امکان بازنویسی هدر ایمیل در سرورهای یکتاوب به دلیل بروز خطا در ارسال پاسخ به برخی ایمیل های دریافتی غیر فعال شد. در حال حاضر سامانه های ایمیل یکتاوب بدون اشکال در حال کار هستند. اما برخی پایگاه ها که از نشانی های زیردامنه استفاده می کنند نیاز به هماهنگی با آی تی سازمان خود برای دریافت مجوز ارسال ایمیل از سرور یکتاوب دارند. در راهنمای روش های ارسال ایمیل توضیحات کاملی ارایه شده است.

# نشریه

نسخه 4092 تاریخ 1399/2/22 : تغییر در صفحه آمار های نشریه

عنوان صفحه Journal Metrics تغییر کرد و نرخ های پذیرش و رد به صورت درصد تنظیم شدند.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت - آقای دکتر کبیری

# داوری

نسخه 4091 تاریخ 1399/2/22 : امکان استفاده از نامه نهایی برای داوری

در سامانه سبا، امکان مشاهده و ویرایش متن نامه داوری قبل از ارسال، و نیز استفاده از نامه داوری نهایی فراهم شده است. گزینه انتخاب نوع نامه و نیز نام فایل استفاده شده در بخش انتخاب داور در دسترس سردبیران قرار گرفته است. برای راحتی کار می توانید در بخش ویرایش نامه های پایگاه، نامه های review_fa.inc.txt و review_en.inc.txt که نامه های داوری عادی هستند را به صورت review_final_fa.inc.txt و review_final_en.inc.txt کپی کرده و آنها را ویرایش کنید.

# مقاله

نسخه 4090 تاریخ 1399/2/19 : تغییر بخش مدیریت موضوعات مقالات/پروژه ها

با توجه به فعال شدن سامانه سبا در نشریات و لزوم تعیین موضوعات به صورت چهار سطحی، این امکانات به بخش مدیریت موضوعات اضافه شده بودند که برای سامانه های غیر سبا پیچیدگی ایجاد کرده بودند. به همین دلیل این بخش ها را از هم تفکیک کردیم تا بتوان هر دو شیوه را به صورت مجزا و راحت تر استفاده کرد.

# عمومی

نسخه 4089 تاریخ 1399/2/18 : امکان تعیین پیام دسترسی مجزا برای هر صفحه

در هنگام ویرایش صفحات (یا منوها) امکان تعیین سطح دسترسی برای صفحات وجود دارد. برای تسهیل تعامل و دسترسی کاربران، امکان درج پیام عدم دسترسی برای هر صفحه در بخش ویرایش مشخصات صفحات فراهم شد.

# مقاله

نسخه 4085 تاریخ 1399/2/12 : امکان بیشتر در پروفایل کاربران

در هنگام مشاهده پرونده مقاله در سامانه سبا با کلیک بر روی آیکن کاربر، امکان مشاهده پروفایل کاربری نویسنده وجود دارد. در این بخش امکاناتی نظیر میانگین زمان پاسخدهی کاربر به درخواست های ویرایش و نیز امکان مشاهده سایر مقالات با نام کاربری متفاوت یا نویسنده همکار اضافه شد.

# عمومی

نسخه 4084 تاریخ 1399/2/9 : بروزرسانی ویرایشگر برنامه

با توجه به شروع اقدامات شرکت برای توسعه برنامه به منظور استفاده مناسب از فضای وب برای انجام کارها، ویرایشگر برنامه بروز شد و امکاناتی از جمله امکان درج فایل های صوتی و تصویری در آن اضافه شد. لطفا ویرایشگر جدید برنامه را بررسی نمایید.

# مقاله

نسخه 4080 تاریخ 1399/2/5 : گزارش گیری پیشرفته از فعالیت های همکاران نشریه

در بخش گزارش گیری از سامانه سبا، امکان گزارش گیری پیشرفته از فعالیت های همکاران نشریه فراهم شد. این گزارش شامل آمار فعالیت کارشناسان، سردبیران، دبیران علمی، داوران و ویراستاران هر نشریه با امکان تفکیک مناسب می باشد.

# عمومی

نسخه 4079 تاریخ 1399/1/31 : ثبت فونت عربی در فرم ها

در فرم ساز برنامه وقتی کاربران اعداد را به صورت فارسی یا عربی در کادرهای تاریخ وارد می کردند (به خصوص در هنگام استفاده از گوشی های هوشمند)، برنامه آنها را ثبت نمی کرد. تغییری داده شد تا اعداد با هر فونتی وارد شوند به انگلیسی تبدیل و ثبت شوند.

# عمومی

نسخه 4078 تاریخ 1399/1/24 : غیر فعال شدن نمایش پیام فایرفاکس برای ذخیره رمز عبور

کادر پیام فایرفاکس برای ذخیره رمز عبور که در هنگام ورود به صفحات مختلف سایت نمایش داده می شد، با تغییراتی در فرم لوگین غیر فعال شد.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت - آقای دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 4078 تاریخ 1399/1/24 : امکان تنظیم گزینه پیش فرض تبدیل اعداد

در بخش تنظیمات صفحات و مطالب، امکان تنظیم گزینه پیش فرض برای کادر تبدیل اعداد، در هنگام ورود مطالب فراهم شد.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت - آقای دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 4076 تاریخ 1399/1/22 : امکانات جدید برنامه برای زبان عربی

امکانات جدیدی برای استفاده از زبان عربی در برنامه اضافه شد. در بخش تنظیمات قالب مدرن امکان استفاده از style_ar.css فراهم شد. همچنین امکان درج عنوان های پایگاه به زبان عربی فعال شد. در بخش تنظیم دسترسی برای مدیران صفحات نیز امکان تنظیم صفحات عربی فعال شد.

# امنیت

نسخه 4074 تاریخ 1399/1/20 : کاهش حساسیت سرورهای یکتاوب به spam

افزایش حساسیت سرورهای یکتاوب به spam هر چند باعث کاهش دریافت ایمیل های spam شده بود، اما باعث عدم دریافت برخی ایمیل ها و نیز عدم ارسال برخی ایمیل ها که اسپم تشخیص داده می شدند شده بود. به همین دلیل فعلا این حساسیت را کمی کاهش دادیم تا محدودیت کاهش یابد.
اما دقت کنید که اگر سروری در فهرست اسپم قرار داشته باشد سرور یکتاوب ایمیل های دریافتی از آن سرور را برگشت خواهد زد. برای اینکه ببینید سرور یا سایتی در فهرست اسپم کننده هست یا خیر می توانید از ابزارهای آنلاین مثل ابزار ام ایکس تولباکس استفاده کنید.
 

# عمومی

نسخه 4074 تاریخ 1399/1/20 : رفع اشکال ثبت مشخصات

در سامانه مدیریت طرح ها، فرم ارسال یا ویرایش طرح پژوهشی اطلاعات موبایل و رشته با اشکال در ثبت و نمایش مواجه می شدند که این اشکال برطرف شده است.

# عمومی

نسخه 4072 تاریخ 1399/1/16 : لزوم تنظیم مجدد بخش تنظیمات پست الکترونیک

با توجه به سخت گیری در ارسال پست الکترونیک با هدف کاهش خطرات spam، لازم است حتما بخش تنظیمات پست الکترونیک را بررسی نمایید. گاهی درج برخی ایمیل های عمومی در بخش ایمیل مدیر پایگاه، موجب می شود ارسال ایمیل از پایگاه با مشکل مواجه شود. در این صورت بهتر است ایمیل مدیر پایگاه را به ایمیل اصلی پایگاه (تحت دامنه ی پایگاه) تغییر دهید و سپس از بخش ردیابی ایمیل در پایین صفحه یک ایمیل آزمایشی ارسال نمایید.

# عمومی

نسخه 4072 تاریخ 1399/1/16 : اطلاعیه شرکت در خصوص فعالیت های سال 99

کاربران گرامی شرکت
ضمن تبریک سال نو، با توجه به شیوع همه گیری جهانی، کارکنان شرکت یکتاوب تا اطلاع ثانوی به صورت دورکار در خدمت شما خواهند بود. شماره تلفن های شرکت به تلفن های کارکنان ارجاع شده اند و مانند سابق پاسخگو خواهند بود. ایمیل ها و تیکت ها نیز مانند سابق بررسی شده و در اسرع وقت پاسخ داده می شوند.
با توجه به شرایط خاصی که در آن قرار گرفته ایم و لزوم کمک متقابل برای عبور از بحران، بر خلاف روند افزایش هزینه های شرکت، تا اطلاع ثانوی افزایش قیمت در خدمات نرم افزاری و پشتیبانی نخواهیم داشت. همچنین پایگاه هایی که به دلیل بحران کنونی و شرایط خاص اداری یا مالی، قادر به پرداخت هزینه ها نباشند مسدود و متوقف نخواهند شد. برای این کار نیاز است حتما قرارداد های پشتیبانی منعقد شوند و سپس درخواست تعویق پرداخت به صورت رسمی از سوی سازمان برای شرکت ارسال شود.
شرکت از ابتدای سال در حال کار برای تقویت خدمات در زمینه های مفید تر برای انجام ساده تر کارها از طریق سایت (تقویت فرم و فرآیند ساز، امکان ارتباط تصویری و برگزاری جلسات، امکان مشارکت راحت تر همه ی اعضای سازمان در تولید محتوای پایگاه و ...) می باشد که در بروزرسانی های بعدی اطلاع رسانی خواهند شد.
امیدواریم با همکاری و همدلی بتوانیم از این آزمایش الهی سربلند بیرون بیاییم و سالی که با مشکلات و نگرانی شروع شده است را با آرامش و شادی به پایان برسانیم.


# عمومی

نسخه 4072 تاریخ 1399/1/16 : فعال شدن آزمایشی مرکز گواهی

مرکز گواهی با هدف تجمیع گواهی های کاربران، امکان جستجوی گواهی بر اساس کد رهگیری و نیز تنظیم نمایش گواهی ها به صورت قابدار فعال شد. لطفا این بخش و نیز گواهی های قبلی خود را بررسی نمایید.

# عمومی

نسخه 4071 تاریخ 1399/1/7 : راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی کرونا

کمیته اپیدمیولوژی کووید 19 پایگاه اینترنتی ویژه ای با هدف اطلاع رسانی در خصوص آمار و اطلاعات و یافته های علمی و تحقیقاتی مرتبط با ویروس کرونا راه اندازی نموده است. لطفا با هدف اطلاع رسانی صحیح و هدفمند این پایگاه را در پایگاه های اینترنتی خود معرفی نمایید.

# امنیت

نسخه 4070 تاریخ 1399/1/7 : رفع اشکال ایمیل

مشکلات مربوط به ایمیل برطرف شد و ایمیل ها فعال شدند. لطفا تا حد امکان از ارسال ایمیل های جمعی پرهیز کنید و توضیحات مربوط به ارسال ایمیل ها را بررسی کنید. در ضمن با توجه به تنظیمات سخت گیرانه برای مقابله با مشکلات اسپم، احتمال دارد تا مدتی ایمیل هایی که مشکلات تنظیمی دارند را دریافت نکنید و برگشت بخورند. در این حالت بهتر است ابتدا با مسوولان ایمیل سرور مربوطه برای انجام تنظیمات صحیح مذاکره کنید و اگر حل نشد موضوع را با ذکر جزییات به شرکت اطلاع دهید.

# عمومی

نسخه 4066 تاریخ 1399/1/4 : غیر فعال شدن ارجاع نظرات به ایمیل ها

با توجه به سوء استفاده از فرم ها، ارجاع نظرات درباره مطالب و مقالات به ایمیل ها موقتا غیر فعال شد و برای بررسی نظرات باید از بخش های گزارش گیری مربوطه استفاده نمایید.

# عمومی

نسخه 4065 تاریخ 1399/1/3 : مشکل اسپم شدن ایمیل ها

با توجه به ثبت سرورهای یکتاوب از تاریخ 99/1/1 در یکی از فهرست کنندگان SPAM برخی ایمیل های ارسالی برگشت می خورند. در حال بررسی و رفع اشکال هستیم. لطفا تا زمان رفع اشکال، تا حد امکان از ارسال ایمیل خودداری کنید.
در ضمن برای جلوگیری از سوء استفاده از فرم تماس، تا اطلاع ثانوی ارسال تماس ها به ایمیل ها متوقف شده است و برای بررسی تماس های دریافت شده از فرم تماس، باید از روش گزارش گیری استفاده نمایید.

# عمومی

نسخه 4062 تاریخ 1398/12/14 : اشکال درج عنوان اشتباه برای نویسنده

در پرونده مقالات، اشکال درج عنوان اشتباه برای نویسنده، در زمان کنسل کردن همزمان داوری با تغییر وضعیت یا ارسال توضیحات ضمیمه برطرف شد.
درخواست شده توسط: فصلنامه مدیریت منابع انسانی در صنعت نفت

# عمومی

نسخه 4060 تاریخ 1398/12/12 : بهسازی در سامانه مدیریت طرح ها

امکان ورود شماره تلفن همراه کاربران (برای استفاده در وب سرویس) و نیز امکان اعتبارسنجی کد ملی در فرم ارسال یا ویرایش طرح پژوهشی اضافه شد.

# داوری

نسخه 4059 تاریخ 1398/12/11 : امکان تنظیمات فایل داوری در سبا

در بخش تنظیمات داوری، امکان تنظیم فایل داوری در انتهای فرم داوری فراهم شد. به این ترتیب در سامانه سبا می توانید فرمت و حجم فایل ارسالی توسط داور را تنظیم نمایید. این فایل برای ارجاع مستقیم نظرات داور به ارسال کننده مقاله کاربرد دارد.

# عمومی

نسخه 4055 تاریخ 1398/12/3 : تخفیف خرید سامانه ها ویژه پایان سال 98

با توجه به افزایش شدید هزینه ها، ناچار به افزایش قیمت خدمات در سال جدید خواهیم بود. اما شرکت یکتاوب تصمیم دارد برای همراهی با دانشگاه ها و سازمان های علمی و پژوهشی کشور، تخفیف ویژه ای برای استفاده از خدمات شرکت احتمالا تا پایان سال جاری ارایه دهد (افزایش حجم درخواست ها می تواند موجب لغو زودتر تخفیف شود). به این ترتیب تا پایان سال 98 تمام سامانه های شرکت با تخفیف یک میلیون تومانی عرضه خواهند شد (برای قرارداد های بیشتر از 4 میلیون تومانی امکان تخفیف بیشتر تا حدود 30 درصد وجود دارد). امیدواریم با کاهش مقطعی هزینه ها برای مجموعه پژوهش که جزو بخش های کم درآمد کشور است، بتوانیم در پیشرفت کشور در حوزه پژوهش نقش داشته باشیم.


مشاهده جزییات و شرایط استفاده از تخفیف در سایت شرکت

# عمومی

نسخه 4055 تاریخ 1398/12/3 : افزایش سرعت برنامه با cache کردن آمار

برای افزایش سرعت لود برنامه، تغییری ایجاد شد تا آمار بازدید و کاربران cache شده و هر 10 دقیقه یکبار بروز شوند.

# عمومی

نسخه 4052 تاریخ 1398/11/28 : بررسی کد امنیتی قبل از تایید فرم

در فرم های دارای کد امنیتی مانند فرم ثبت نام، تغییراتی انجام شد که کد امنیتی قبل از تایید فرم بررسی شده و اگر اشتباه بود تایید فرم انجام نشود.

# مقاله

نسخه 4048 تاریخ 1398/11/28 : نمایش تاخیر در اقدامات

در سامانه ی سبا در پانل های کارشناسان و سردبیران، امکان مشاهده تاخیر در انجام اقدامات لازم توسط سایر افراد اضافه شد. با این بروزرسانی، در صورتی که اقدام تاخیرداری وجود داشته باشد فهرست تاخیرها نمایش داده شده و امکان مشاهده فهرست مقالات و پیگیری وجود دارد.
 


# نشریه

نسخه 4047 تاریخ 1398/11/26 : امکان انتقال مقالات بین سایت ها

امکان انتقال مقالات بین پایگاه های نشریات مختلف فراهم شده است. برای این منظور می توانید از گزینه انتقال مقاله در پرونده مقاله استفاده نماید. روش کار به این صورت است که ابتدا نشریات همکار را از فهرست نشریات یکتاوبی انتخاب کرده و سپس مقاله را برای نشریه مذکور ارسال می کنید. مقاله در نشریه جدید به صورت "تکمیل نشده" ثبت می شود و به کاربر اطلاع داده می شود تا برای بررسی و نهایی کردن مقاله خود در سایت جدید اقدام کند.
در سامانه های چند بخشی سبا، امکان انتقال مقالات بین زیربخش های مختلف که هر کدام یک نشریه هم هستند، نیز فراهم است. روش این کار مشابه روش انتقال بین پایگاه های مجزا می باشد.


# مقاله

نسخه 4044 تاریخ 1398/11/21 : اشکال عدم نمایش کادرها در فرم ارسال مقاله

در بروزرسانی اخیر، تغییراتی در برنامه منجر به عدم نمایش کادرهای ارسال مقاله در برخی سایت ها شده و مشکل ویرایش مقاله را بوجود آورده بود که درنسخه جدید اصلاح شده است.

# نشریه

نسخه 4043 تاریخ 1398/11/20 : امکان جدید در گواهی مقالات

در بخش تنظیم گواهی پذیرش مقالات یا طرح ها، امکان درج خودکار مشخصات نشریه ای که مقاله در آن منتشر شده است فراهم شد. متغیر لازم در راهنمای این بخش درج شده است.
درخواست شده توسط: مجله علوم روانشناختی

# عمومی

نسخه 4039 تاریخ 1398/11/13 : امکان غیر قابل ویرایش کردن جداول کارنامه علمی

در بخش تنظیمات کارنامه علمی، امکان غیر قابل ویرایش کردن برخی جداول فراهم شد. این روش برای دریافت و بروزرسانی اطلاعات از سایر سامانه ها و وب سرویس ها کارآیی دارد.
درخواست شده توسط: دانشگاه امیرکبیر

# نشریه

نسخه 4038 تاریخ 1398/11/12 : بهسازی های جدید در سامانه سبا

در سامانه سبا که به صورت رایگان در اختیار نشریات قرار گرفته است، امکانات بهتری برای مدیریت موضوعات چهارسطحی فراهم شد. این امکانات باعث تسهیل امر تنظیم موضوعات و نیز اختصاص دادن موضوع به نشریه و افراد می شود. همچنین در بخش مدیریت دسترسی ها تغییری انجام شد که اگر فردی بدون انتخاب موضوع اضافه شود، برنامه همه موضوعات را به وی اختصاص دهد. اصلاحاتی در بخش ارجاع خودکار مقالات به دبیران علمی انتخاب شده برای ارجاع خودکار نیز انجام شد.

# عمومی

نسخه 4035 تاریخ 1398/11/2 : فعال شدن مجدد ورود مستقیم کاربران

امکان ثبت نام و نیز ورود مستقیم کاربران از طریق اکانت های GMail، Yahoo و ORCID مجددا فعال شد. این امکان در حال حاضر در صفحه login.php و فرم های ثبت نام و ورود کاربران در صفحه اصلی پایگاه نیز فعال شده است. (برای مشاهده این امکان باید از حساب کاربری خود Logout کنید.)

امکان تنظیم فعال بودن login یا ثبت نام کاربران با کمک گوگل و یاهو و ارکید، در انتهای بخش تنظیمات ثبت نام فراهم است. در روش پیش فرض هر دو امکان ثبت نام و نیز لوگین در صفحه login.php فعال بوده و بعد از ثبت نام، کاربر برای تکمیل اطلاعات به فرم تغییر مشخصات کاربری هدایت می شود.

# عمومی

نسخه 4034 تاریخ 1398/10/28 : اضافه شدن مشخصات پرداخت به گزارش فرم های پویا

با توجه به امکان تنظیم فرم های پویا برای دریافت هزینه (با تعیین هزینه برای پاسخ های چند گزینه ای)، امکان گزارش گیری از هزینه نهایی و پرداخت انجام شده در گزارش های خروجی فرم های پویا نیز اضافه شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی

# عمومی

نسخه 4033 تاریخ 1398/10/28 : نمایش کادر مرتبه علمی

در بخش ویرایش مشخصات کاربری توسط مدیر سایت، اشکال عدم نمایش کادر مرتبه علمی برطرف شد. تنظیمی انجام شد که حتی اگر این گزینه برای کاربران غیر فعال شده باشد اما رکوردهای تنظیم شده داشته باشد، برای مدیر فعال باشد.

# نشریه

نسخه 4032 تاریخ 1398/10/26 : هوشمندسازی ارجاع به دبیران علمی در سامانه سبا

در بخش مدیریت دسترسی ها در سامانه سبا می توان وظایف سردبیر را به دبیران علمی واگذار کرد. برای ارجاع خودکار مقالات، لازم بود برای هر موضوع فقط یک دبیر علمی ثبت شده باشد. تغییراتی انجام شد که اگر چند دبیر ثبت شده بود، مقاله به دبیری که کمترین تعداد مقاله نزد ایشان است ارجاع شود. همچنین اگر قبلا یک دبیر علمی روی مقاله ای کار کرده باشد، ارجاعات بعدی همان مقاله، به صورت خودکار به ایشان انجام خواهد شد. بهسازی های جزیی دیگری نیز در سامانه سبا انجام شده است.

# عمومی

نسخه 4031 تاریخ 1398/10/25 : تغییر شیوه اتصال فرم های پویا به درگاه پرداخت

در بخش فرم ساز، امکان تعیین هزینه برای پاسخ ها با هدف ایجاد فرم های پرداخت وجود دارد. قبلا برای این نوع فرم ها ابتدا پرداخت انجام می شد و سپس فرم تایید می شد. با توجه به این موضوع که اغلب کاربران بعد از انجام پرداخت، فراموش می کنند فرم را تایید کنند، روش کار تغییر یافت و مرحله پرداخت هزینه به بعد از تکمیل فرم انتقال یافت. لطفا اگر قبلا این نوع فرم ها را استفاده کرده اید، تغییر روش را بررسی نمایید.


     ترویج علم ایران در سوگ، حسن سالاری درگذشت      

# نشریه

نسخه 4029 تاریخ 1398/10/21 : امکان دریافت خروجی BIBTEX بر اساس نشانی سازمانی نویسندگان

در بخش خروجی های xml نشریات، امکان دریافت خروجی BIBTEX بر اساس نشانی سازمانی نویسندگان فراهم شد. برای این منظور ابتدا خروجی Eprint مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس در صفحه بعد، عنوان های مورد نظر برای سازمان را وارد کنید.

# عمومی

نسخه 4024 تاریخ 1398/10/9 : تغییر پیوندها در ارسال پیامک

با توجه به مسدود شدن پیامک های دارای لینک، تغییری ایجاد شد تا نقطه های لینک ها برای جلوگیری از تشخیص توسط سامانه های مسدودسازی، با فاصله درج شوند.

# مقاله

نسخه 4023 تاریخ 1398/10/7 : تغییر در نمایش مقالات تاخیر دار

در گزارش رویدادهای پایگاه تغییری ایجاد شد که اگر مقاله از سمت کاربر تاخیر اصلاح داشته باشد، اما بعد از ارسال برای ویرایش توسط کاربر، تغییر وضعیت مقاله یا ارسال مجدد برای ویرایش انجام شده باشد، در فهرست تاخیردارها نمایش داده نشود.

# عمومی

نسخه 4015 تاریخ 1398/10/1 : رفع اشکال پیام تغییر نام کاربری

در آخرین بروزرسانی، بعد از ثبت نام کاربران پیام اشتباهی به کاربران نمایش داده می شد که برطرف شد.

# عمومی

نسخه 4014 تاریخ 1398/10/1 : امکان درج توضیح برای معرفی افراد

در بخش معرفی افراد، امکان درج هر نوع توضیح یا لینک اضافی در انتهای صفحه فراهم شد. با توجه به امکانات خوب این بخش، توصیه می شود سازمان ها و به خصوص نشریات، از این بخش برای معرفی افراد استفاده کنند. نمونه زیر را بررسی نمایید:

معرفی افراد در پایگاه اینترنتی نشریه اکوپرشیا

# مقاله

نسخه 4012 تاریخ 1398/9/27 : امکان غیر فعال کردن نوع فایل برای مقالات/طرح ها

در بخش تنظیمات فراگذاری فایل ها، امکان پنهان کردن و نیز غیر فعال کردن انواع فایل ها فراهم شد.

# مقاله

نسخه 4011 تاریخ 1398/9/27 : رفع اشکال کنسل کردن تمام داوری ها

در پرونده مقاله، امکان کنسل کردن داوری ها در هنگام افزودن توضیح ضمیمه، اشکال داشت که در نسخه جدید برطرف شده است.
درخواست شده توسط: نشریه مهندسی و مدیریت انرژی

# عمومی

نسخه 4010 تاریخ 1398/9/24 : تقویت بخش پشتیبانی

در بخش تیکت های پشتیبانی پایگاه، امکان مشاهده وضعیت پاسخدهی و نیز امکان رونوشت پاسخ به ایمیل های مورد نظر فراهم شد. مدیران ارشد سایت های سازمانی چند بخشی (مثل دانشگاه ها) لازم است حتما این بخش را بررسی کنند. چون تیکت های مدیران فرعی در این بخش قرار گرفته و باید آنها را بررسی کرده و پاسخ دهند.

# داوری

نسخه 4009 تاریخ 1398/9/23 : امکان ارجاع خودکار داوران به صفحه جدید داوری

در صورتی که سامانه سبا را فعال کرده باشید و تمام داوری های قبلی هم انجام شده باشند، می توانید با تنظیم مناسب در بخش تنظیم و راه اندازی سبا، داوران را به صورت خودکار به صفحه جدید ارجاع دهید.


# داوری

نسخه 4009 تاریخ 1398/9/23 : امکان مشاهده سوابق داوری توسط داوران

در سامانه سبا، در صفحه فهرست و نیز در پرونده مقالات، امکان مشاهده سوابق داوری مقالات برای داوران فراهم شد. به این ترتیب داوران می توانند از تکراری بودن مقاله ارسال شده برای داوری یا انصراف قبلی خود اطلاع پیدا کنند.

# عمومی

نسخه 4005 تاریخ 1398/9/19 : طراحی فروشگاه جدید برای کتاب

برای فروش کتاب قالب جدیدتری در برنامه طراحی شد. فروشگاه جدید کتاب را در نشانی bookstore.php بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 4005 تاریخ 1398/9/19 : تغییر در اعلام گزارش های خرید

در صفحه اصلی مدیریت و نیز بخش های گزارش گیری از خرید و پرداخت، تغییراتی اعمال شد تا همه انواع پرداخت و خرید گزارش شوند. با توجه به ویژگی های اختصاصی برخی بانک ها، لازم است برای چند گزارش اول، تایید دریافت واقعی هزینه را از بانک دریافت کنید.

# عمومی

نسخه 4001 تاریخ 1398/9/9 : فعال شدن زبان عربی برنامه

امکان تنظیم زبان عربی در بخش تنظیمات زبان اضافه شد. تغییراتی نیز در کل برنامه برای استفاده از زبان عربی انجام شده است. در صورت نیاز به استفاده از زبان عربی حتما با شرکت هماهنگی به عمل آورید.

# عمومی

نسخه 4000 تاریخ 1398/9/4 : هدیه ویژه نسخه 4000 برنامه

امکان ساخت TAB در میان مطالب و قالب ها با کمک کدنویس (دکمه قرمز رنگ بالای ویرایشگر برنامه که در بخش های زیادی مثل مدیریت مطالب قابل مشاهده است) اضافه شد. برای استفاده از این ابزار به راهنمای کدنویس مراجعه کنید.


# عمومی

نسخه 3996 تاریخ 1398/8/27 : توضیح روش پشتیبانی

خوشبختامه با توجه به استقرار سرورها و سیستم تیکت در داخل کشور، تمام خدمات سرور و نیز پشتیبانی در طی زمان اختلال در اینترنت تدوام داشتند. در صورت هر نوع مشکل دسترسی به جیمیل، ایمیل  info@yektaweb.com به عنوان ایمیل اصلی شرکت برای دریافت و پاسخگویی معرفی می شود. همکاران شرکت نیز با ایمیل های مبتنی بر دامنه yektaweb.com پاسخگویی خواهند داشت. تیکت های ارسالی از طریق بخش مدیریت برنامه نیز طبق معمول بررسی و پاسخ داده خواهند شد.
 

AWT IMAGE

# مقاله

نسخه 3993 تاریخ 1398/8/22 : امکان غیر فعال کردن کدهای مرتبط با مقالات برای انواع خاص مقالات

در تنظیمات مقالات، امکان فعال کردن کد اخلاق، کد پژوهش و کد کارآزمایی بالینی فراهم شده است. اما با توجه به عدم نیاز به این کد برای همه انواع مقالات، در نسخه جدید می توانید با ویرایش انواع مقالات، آنها را از داشتن این کدها مستثنی کنید. برای این کار بخش تنظیم انواع مطالعه را بررسی کنید.

# نشریه

نسخه 3991 تاریخ 1398/8/18 : تقویت خدمات تبدیل PDF به اسلایدشو برای مقالات

امکان zoom کردن هوشمند صفحه با دکمه چرخشی ماوس فراهم شد. با این ترتیب که با چرخش دکمه وسط ماوس، بر روی هر بخشی که قرار داشته باشید همان بخش زوم خواهد شد.
برای مشاهده نمونه مقاله به نشانی زیر مراجعه کنید (به آیکن اسلایدشو در کنار صفحه دقت کنید):
http://mjms.modares.ac.ir/article-30-27101-fa.html
امکان پرداخت آنلاین نیز برای این سرویس فراهم شد. می توانید پرداخت را انجام دهید و سپس با ما برای تعیین مقالات و دریافت فاکتور رسمی مکاتبه کنید.
 

# مقاله

نسخه 3989 تاریخ 1398/8/16 : امکان کنسل کردن همزمان داوری ها

در پرونده مقالات/طرح ها، امکان کنسل کردن داوری های فعال، هنگام تغییر وضعیت مقاله یا افزودن توضیح ضمیمه فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3987 تاریخ 1398/8/13 : معرفی مدیر برای بخش معرفی افراد

در مرکز دسترسی، امکان ایجاد دسترسی به بخش معرفی افراد برای بروزرسانی اطلاعات و شماره تماس های افراد فراهم شد (دسترسی PERSON).
درخواست شده توسط: دانشگاه امیرکبیر

# امنیت

نسخه 3987 تاریخ 1398/8/13 : تغییر در فرم های تماس

با توجه به افزایش ارسال تماس های مکرر تبلیغاتی به سایت ها، فرم های تماس تغییراتی داشته اند و درج نام و ایمیل صحیح به صورت پیش فرض اجباری شده است. در صورتی که از قالب سفارشی برای صفحه تماس استفاده می کنید لازم است کادر ایمیل را در فرم تماس بروز کنید.

# عمومی

نسخه 3986 تاریخ 1398/8/9 : امکان تجمیع نشریات در سامانه سبا

با توجه به ویژگی های منحصر به فرد سامانه سبا، بسیاری از سازمان ها قصد دارند از این سامانه برای اداره سایت های نشریات به صورت یکپارچه استفاده کنند. به همین دلیل با کمک ربات های تبدیل و یکپارچه سازی شرکت، هزینه هایمربوطه کاهش یافته و سرعت کار افزایش یافته است. در حال حاضر امکان انتقال مشخصات اصلی، نسخه های نشریات،  مقالات منتشر شده و در حال بررسی، افراد و دسترسی ها از چند نرم افزار پرکاربرد داخل کشور فراهم گردیده است و در صورت نیاز توسعه این ربات ها ادامه خواهد یافت. در مورد اغلب سامانه ها نیز امکان حفظ نشریات و مقالات در دامنه ها و نشانی های قبلی نیز فراهم شده است. یعنی سامانه سبا برای دریافت و بررسی مقالات استفاده شده و در نهایت مقاله تحت دامنه قبلی نشریه منتشر می شود تا اعتبار نشریه به دلیل جابجایی آسیبی نبیند. نمونه عملیاتی سامانه سبا برای اداره نشریات دانشگاه تربیت مدرس را در نشانی زیر بررسی کنید.
سامانه نشریات دانشگاه تربیت مدرس  http://journals.modares.ac.ir
 

# عمومی

نسخه 3986 تاریخ 1398/8/9 : تنظیم عدم نمایش عنوان گروه های فاقد آلبوم

در بخش مدیریت آلبوم ها، تنظیمی انجام شد که گروه های بدون آلبوم در صفحه فهرست آلبوم ها برای کاربران، نمایش داده نشوند.

# نشریه

نسخه 3985 تاریخ 1398/8/6 : خدمات تبدیل PDF به اسلایدشو برای مقالات

امکان تبدیل PDF به اسلایدشو برای مقالات علمی منتشر شده در سامانه نشریات فراهم شد. این خدمات به صورت سرویس تحت وب توسط شرکت فروخته می شود و برای هر مقاله 100000 ریال (ده هزار تومان) هزینه دارد. در صورت خرید با تعداد بالاتر از 50 مقاله، هزینه به نصف کاهش یافته و با خرید بیشتر امکان تخفیف بیشتر وجود دارد. در این صورت می توانید برای تعیین هزینه نهایی با ایمیل شرکت به نشانی yektawebgmail.com یا از طریق تیکت از داخل پانل مدیریت سایت خود مکاتبه کنید.
برای نشریاتی که سامانه جمعی سبا را بدون تخفیف خریداری کرده اند، این خدمات به صورت رایگان فعال خواهد بود.

برای مشاهده نمونه مقاله به نشانی زیر مراجعه کنید (به آیکن اسلایدشو در کنار صفحه دقت کنید):
http://mjms.modares.ac.ir/article-30-27101-fa.html
 

# مقاله

نسخه 3983 تاریخ 1398/8/2 : امکان انتقال مقالات در سامانه سبا

در سامانه سبا، امکان ارجاع مقاله بین نشریات فراهم شد تا در صورتی که نیاز باشد بتوان مقالات را بین نشریات جابجا کرد. در حال حاضر این امکان در پرونده کامل مقاله و فقط در دسترس کارشناس و سردبیر قرار دارد. در آینده این امکان بین نشریات و سایت های مختلف هم فعال خواهد شد.

# عمومی

نسخه 3981 تاریخ 1398/7/27 : پیام از admin_mylog-php

راهنمای مدیریت استاندارد مجلات پژوهشی با سامانه‌ی اختصاصی یکتاوب منتشر شد. با توجه به سندی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به‌تازگی منتشر کرده است، مجلات پژوهشی باید برخی ویژگی‌ها را داشته باشند تا در ارزیابی وزارت علوم رتبه‌ی شایسته‌ای دریافت کنند. برای مشاهده خبر کامل در سایت شرکت و دریافت راهنما اینجا را کلیک کنید.

# مقاله

نسخه 3979 تاریخ 1398/7/24 : امکان جدید برای افزودن توضیحات ضمیمه

با توجه به درخواست تعدادی از مشتریان، در پرونده مقالات/پروژه ها در بخش نوشتن توضیحات ضمیمه، امکان انتخاب تمام وضعیت های موجود در سیستم فراهم شد. البته با دسته بندی وضعیت ها، انتخاب وضعیت های اصلی تسهیل شده است.

# عمومی

نسخه 3976 تاریخ 1398/7/22 : امکان جستجوی مطالب بر اساس موضوع

امکان جستجوی مطالب بر اساس موضوع، در صفحه جستجو فراهم شد. در صورتی که موضوع بندی کلی مطالب را فراهم کرده باشید، می توانید از این امکان استفاده کنید. البته امکان مرور موضوعی مطالب و مرور موضوعی مقالات قبلا در برنامه وجود داشت و همچنان در دسترس است.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

# مقاله

نسخه 3971 تاریخ 1398/7/12 : امکان جدید برای افزودن توضیحات ضمیمه

در پرونده مقالات/پروژه ها، در بخش نوشتن توضیحات ضمیمه، امکان انتخاب یکی از وضعیت های قابل ویرایش برای نویسنده (وضعیت های دارای کلیدواژه sentback) فراهم شد. با توجه به چند وضعیت مختلف ویرایشی در سامانه سبا، با انتخاب صحیح این گزینه، توضیحات به عنوان توضیح مرحله مشخصی ثبت شده و در سامانه سبا نیز در همان بخش به ارسال کننده نمایش داده می شوند.

# عمومی

نسخه 3969 تاریخ 1398/7/11 : راهنمای جدید برای سبا

در راهنمای سامانه سبا که در حال حاضر فقط برای نشریات فعال است، توضیحاتی در خصوص نحوه مدیریت و نیز مسیر بررسی مقالات اضافه شد.

مسیر کلی فرایند بررسی مقاله در سامانه سبا:

 • دریافت مقاله
 • بررسی کیفی توسط سردبیر یا دبیر علمی
 • بررسی ساختاری توسط کارشناس
 • بررسی علمی توسط داوران
 • بررسی و اصلاح ویرایشی توسط ویراستاران
 • انتشار و نمایه سازی

# عمومی

نسخه 3967 تاریخ 1398/7/7 : برگشت خوردن ایمیل ها به دلیل سیاست پست الکترونیک سازمان

راهنمای زیر به راهنمای روش های ارسال ایمیل توسط برنامه و تست و خطایابی آن  اضافه شده است:
اگر از زیردامنه استفاده می کنید و سایت شما روی سرورهای یکتاوب نصب شده است، احتمال دارد سازمان شما از DMARC استفاده کند و اجازه ارسالی ایمیل تحت دامنه سازمان و با آی پی های ناشناس را ندهد. در این حالت ایمیل های ارسالی به برخی مقاصد مثل دانشگاه تهران و جیمیل با پیامی مشابه زیر برگشت می خورند:

Unauthenticated email from organ.ac.ir is not accepted due to domain's
550-5.7.1 DMARC policy. Please contact the administrator of organ.ac.ir domain

در این حالت برای رفع مشکل (تنظیم آی پی سرور یکتاوب به عنوان ارسال کننده مجاز ایمیل یا ارسال از طریق SMTP ) باید با مسوولان شبکه سازمان خود مذاکره کنید.

# عمومی

نسخه 3967 تاریخ 1398/7/7 : امکان فعال کردن آیکن پشتیبانی در تمام صفحات

در بخش تنظیمات پشتیبانی، امکان فعال کردن گزینه پشتیبانی برخط در تمام صفحات عمومی فراهم شد. قبلا فقط می توانستید این گزینه را در صفحه اصلی سایت داشته باشید.

# عمومی

نسخه 3965 تاریخ 1398/6/30 : دو تغییر مهم در ویرایشگر برنامه

در ویرایشگر برنامه دو تغییر مهم ایجاد شده است.
1- امکان نمایش فایل های  PDF  به صورت درون صفحه ای فعال شده است. برای استفاده از این امکان از دکمه PDF که قبل از دکمه نیم فاصله اضافه شده است استفاده کنید.
2- مشکل افزونه اسلایدشو (کنار آیکن افزودن تصویر) برطرف شده است و دیگر استفاده از آن باعث تداخل در سایر اسکریپت های صفحه نمی شود.

# عمومی

نسخه 3963 تاریخ 1398/6/30 : امکان محدود کردن تصاویر ضیمیه برای موضوعات

با هدف کنترل دقیق تر تصاویر ارسالی پایگاه توسط مدیران زیربخش ها و صفحات، در بخش تنظیم موضوعات کلی مطالب، امکان تعیین ابعاد تصاویر مرتبط فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3963 تاریخ 1398/6/30 : امکان چاپ فرم های پویا بعد از تکمیل

در بخش ساخت فرم های سفارشی، امکان چاپ فرم های پویا بعد از تکمیل برای کاربران ثبت شده و ثبت نشده (به شرط داشتن دسترسی مشاهده فرم پر شده) فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3960 تاریخ 1398/6/25 : ضرورت تنظیم پورت مناسب در ایمیل سرورهای های سازمانی

لطفا اگر از سرورهای ایمیل سازمان خود استفاده می کنید، پورت مناسب سرویس SMTP را بعد از سوال از مسوولان سرور ایمیل و شبکه، در بخش تنظیمات پست الکترونیک وارد کنید.

# داوری

نسخه 3959 تاریخ 1398/6/24 : امکان مشاهده فایل های ضمیمه توسط داوران در سامانه سبا

در سامانه سبا، امکان مشاهده فایل های ضمیمه توسط داوران فراهم شد. به این ترتیب داوران سبا مانند سامانه قبلی، می توانند فایل های ضمیمه دارای دسترسی داور را مشاهده و دریافت کنند.

# مقاله

نسخه 3957 تاریخ 1398/6/23 : امکان دریافت تایید یا عدم تایید از نویسندگان مقالات

در بخش تنظیمات مقالات/پروژه ها، امکان دریافت نظرات و تایید یا رد مستقیم مشخصات مقاله/پروژه توسط نگارندگان فراهم شد. این روش تایید را می توان جایگزین روش دریافت نامه تعهد از نویسندگان نمود.

# عمومی

نسخه 3956 تاریخ 1398/6/22 : تغییرات سامانه طرح ها برای اتصال به سامانه اخلاق

تغییری در وب سرویس سامانه طرح ها ایجاد شد که فقط طرح هایی که کد اخلاق w (خلاصه waiting) دارند برای دریافت کد اخلاق در خروجی ظاهر شوند. یعنی هر طرحی که در مرحله دریافت کد اخلاق است را می توانید ویرایش کرده و از آخرین بخش، برای کد اخلاق آن w وارد کنید. بعد از دریافت کد می توانید کد دریافتی را جایگزین کنید تا از فهرست خارج شود.

# عمومی

نسخه 3955 تاریخ 1398/6/22 : تفکیک و تقویت بخش گزارش گیری از نشریات و مقالات در سبا

بخش گزارش گیری در سبا کاملا مستقل شد و انواع امکانات گزارش گیری از فرآیند بررسی و انتشار مقالات و نیز عملکرد افراد به تفکیک نشریه و بر اساس تاریخ انتخابی به این بخش اضافه شد. همچنین در این بخش و نیز در داخل پرونده مقالات، وضعیت های کلی با نمودارهای گرافیکی ترسیم می شوند.
# عمومی

نسخه 3954 تاریخ 1398/6/20 : محدودیت های بیشتر برای مدیر آزمایشی

در نسخه جدید برنامه، امکان هر نوع تایید فرم برای مدیران آزمایشی (دسترسی demo admin) مسدود شده است. همچنین مشاهده مقالات و داوری ها توسط این دسترسی، باعث حذف آلارم مقاله و داوری جدید نخواهد شد تا مدیران اصلی بتوانند موارد جدید را بررسی کنند. به این ترتیب در صورت نیاز به بررسی سایت توسط فرد ناظر، بدون امکان ایجاد تغییر، می توانید از بخش مدیریت کاربران یک کاربر با دسترسی demo admin بسازید.

# عمومی

نسخه 3953 تاریخ 1398/6/19 : امکان دریافت کدهای پژوهش، اخلاق و کارآزمایی بالینی

در بخش تنظیمات مقالات، امکان دریافت کدهای پژوهش، اخلاق و کارآزمایی بالینی فراهم شد. این کدها علاوه بر نمایش در پرونده مقاله، در صفحه انتشار مقاله نیز ظاهر می شوند. در آینده، امکان ایجاد پیوند به پایگاه های مرجع، بر اساس نوع کدهای وارد شده نیز فراهم خواهد شد. مدیران سامانه های طرح های پژوهشی باید کد اخلاق قبلی را غیر فعال کرده و از تنظیم جدید استفاده کنند.

# نشریه

نسخه 3951 تاریخ 1398/6/12 : امکان تنظیم روز برای تاریخ نشریه

در بخش مدیریت نسخه های نشریه، امکان تنظیم روز انتشار نشریه اضافه شد. پیش از این، عدد روز در بخش تنظیمات نشریه تنظیم شده و به صورت خودکار استفاده می شد. با توجه به تغییر لازم در عدد روز برای محاسبه صحیح ماه میلادی، امکان تغییر آن برای هر نسخه فعال شد. به این ترتیب اگر ترتیب سال های میلادی یا شمسی نسخه های نشریه اشکال دارند، با ویرایش نسخه و تعیین روز مربوطه می توانید تنظیم مناسب را انجام دهید.

# عمومی

نسخه 3950 تاریخ 1398/6/12 : امکان ارسال پیامک تایید پرداخت اینترنتی

امکان ارسال پیامک تایید پرداخت اینترنتی در برنامه قرار گرفت و به صورت پیش فرض فعال شد. برای تنظیم متن ارسالی می توانید از بخش تنظیمات ارسال پیامک استفاده کنید.
 

# عمومی

نسخه 3939 تاریخ 1398/5/30 : امکان ورود مطالب فارسی و انگلیسی به صورت همزمان

در بخش تنظیمات زبان، امکان تعیین زبان ترجمه ی صفحات و مطالب فراهم شد. با فعال کردن این گزینه، در بخش های مدیریت صفحات و مدیریت مطالب امکان درج صفحات و مطالب مرتبط به زبان های تنظیم شده به صورت همزمان وجود خواهد داشت. یعنی هر صفحه و مطلب را می توانید همزمان به هر دو زبان وارد کنید.
درخواست شده توسط: وزارت بهداشت

# عمومی

نسخه 3938 تاریخ 1398/5/29 : امکان تنظیم گواهی برای هر کارگاه

امکان تنظیم گواهی شرکت در کارگاه به صورت اختصاصی برای هر کارگاه فراهم شد. توضیحات لازم در بخش تنظیم گواهی کارگاه ها ارایه شده است.

# عمومی

نسخه 3937 تاریخ 1398/5/29 : امکان کپی کردن زیربخش های وب

در بخش مدیریت زیربخش ها در سایت های چندبخشی، امکان کپی کردن زیربخش ها از زیربخش های موجود فراهم شد. این امکان با هدف تسهیل راه اندازی زیربخش های وب برای دانشگاه امیرکبیر به برنامه اضافه شده است. به این ترتیب با ایجاد چند زیربخش آماده با قالب گرافیکی، صفحات، مطالب و اسلایدشوی اولیه، براحتی و در عرض چند ثانیه می توان زیربخش های جدید را از روی آنها ایجاد کرد.

# عمومی

نسخه 3936 تاریخ 1398/5/24 : انتشار بروشور معرفی سامانه‌ مدیریت اطلاعات علمی (سماع)

 بروشور معرفی سامانه‌ مدیریت اطلاعات علمی (سماع) در سایت شرکت منتشر شد. یکتاوب امکانات ویژه‌ای برای یکپارچه‌سازی و هوشمندسازی مجموعه‌ی سامانه‌های مدیریت فرایندهای پژوهشی را دارد که از آن با عنوان سماع (سامانه‌ی مدیریت اطلاعات علمی) یاد می‌شود. برای مثال، با سماع نشریات می‌توان مجموعه‌ای از نشریات دانشگاهی را در یک پایگاه یکپارچه به صورت الکترونیک مدیریت کرد. این امکان برای همایش های علمی و سایر اطلاعات پژوهشی دانشگاه نیز وجود دارد.
دریافت بروشور معرفی سامانه‌ مدیریت اطلاعات علمی (سماع)  (فایل PDF)

# نشریه

نسخه 3934 تاریخ 1398/5/19 : کامل تر شدن اطلاعات آماری نشریه

پیرو مذاکره با کمیسیون نشریات وزارت بهداشت و با هدف منظم تر کردن فرآیند ارزیابی و انتشار مقالات علمی، در بخش آمار نشریه، اطلاعات دقیق تر و کامل تری از مقالات منتشر شده اضافه شد. به تدریج امکانات بیشتری به این بخش اضافه خواهد شد.

# عمومی

نسخه 3932 تاریخ 1398/5/16 : همگام سازی مشخصات اساتید با وب سرویس گلستان

در بخش مدیریت کاربران، امکان همگام سازی مشخصات اساتید با وب سرویس گلستان فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3925 تاریخ 1398/5/2 : تقویت کپچا

شیوه تولید تصویر Captcha (کد امنیتی به صورت تصویر در هم ریخته برای جلوگیری از پر شدن فرم ها توسط ربات) تغییر کرد تا حل کردن آن برای ربات ها دشوارتر شود.

# همایش

نسخه 3923 تاریخ 1398/4/30 : بهسازی بخش دریافت فایل های مقالات در حجم زیاد

در بخش گزارش گیری و دانلود فایل های مقالات، امکانات بهتری برای گزارش گیری فراهم شد. در این بخش امکان دریافت فایل ها به صورت تفکیک شده نیز فراهم است. توضیحاتی در خصوص روش دریافت همه فایل ها به صورت دسته بندی شده به این بخش اضافه شد.

# عمومی

نسخه 3922 تاریخ 1398/4/29 : امکان تغییر متون برنامه

در بخش تنظیمات زبان، امکان تغییر متن های پیش فرض برنامه فراهم شد. با استفاده از این امکان می توانید مثلا کلمه "مقاله" را با "طرح" یا عبارت "داوری" را با "ارزیابی" جایگزین کنید. دقت کنید که در مورد برخی کلمات مثل "برنامه عمومی" باید برای حالت جمع یعنی "برنامه های عمومی" هم جایگزینی را تنظیم کنید. برای جایگزینی صحیح، ابتدا کلمات ترکیبی و طولانی تر (مثل مقاله ها) را جایگزین کنید و سپس کلمات ساده (مثل مقاله)

# عمومی

نسخه 3919 تاریخ 1398/4/23 : رفع اشکال captcha در فرم ورود به پایگاه

در فرم ورود به پایگاه captcha به صورت "حساس به حروف کوچک و بزرگ" تنظیم شده بود که در نسخه جدید به صورت غیر حساس به حروف تنظیم شد.

# عمومی

نسخه 3916 تاریخ 1398/4/23 : امکان غیرفعال سازی اخبار قطره بر اساس کلیدواژه

در بخش تنظیمات سامانه خبری قطره، امکان تعریف کلمات کلیدی خاص برای غیر فعال شدن خبر ورودی از خبرگزاری ها فراهم شد. با این روش می توان از درج اخبار غیر مرتبط در سایت جلوگیری کرد.

# داوری

نسخه 3912 تاریخ 1398/4/14 : تکمیل داوری

در پرونده مقالات و نیز بخش بررسی نتایج داوری، برای داوری های تکمیل نشده، پیوند های مستقیم "تکمیل داوری به جای داور" اضافه شدند تا اگر داوری این کار را فراموش کرد، مدیران بتوانند به جای داور اقدام کنند. لطفا دقت کنید که قبل از کلیک روی این لینک حتما از اتمام کار داوری اطمینان حاصل کنید.
درخواست شده توسط: مجلات دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی - آقای مساح

# عمومی

نسخه 3909 تاریخ 1398/4/12 : فعال شدن دو درگاه بانکی جدید

در بخش تنظیمات پرداخت الکترونیک، امکان استفاده از درگاه های پرداخت بانک های قوامین و سامان نیز به مجموعه درگاه ها اضافه شد تا اغلب بانک های رسمی کشور در این بخش قابل استفاده باشند. فهرست درگاه های قابل استفاده عبارت است از: بهپرداخت ملت، داده ورزی سداد (ملی)، ایران کیش (تجارت، صادرات، رفاه و ...)، سامان کیش (شهر و ...)، آسان پرداخت (کشاورزی)، فن آوا کارت (سپه)، پرداخت نوین (اقتصاد نوین)، زرین پال، پارسیان و قوامین (سایان کارت).

# داوری

نسخه 3907 تاریخ 1398/4/9 : اصلاح تعداد داوری های لازم برای تغییر وضعیت مقاله

تبدیل وضعیت مقاله به "داوری شده" بعد از تعداد مشخص داوری، در سامانه سبا اشکال داشت و تبدیل وضعیت انجام نمی شد که در نسخه جدید اصلاح شده است. برای استفاده از این امکان از بخش تنظیمات داوری استفاده کنید.

# داوری

نسخه 3907 تاریخ 1398/4/9 : اصلاح اجباری شدن داوران در سامانه سبا

حداقل داور لازم برای ارسال مقاله در سامانه سبا به صورت اجباری قابل تنظیم شد. برای استفاده از این امکان از بخش تنظیمات داوری استفاده کنید.

# عمومی

نسخه 3905 تاریخ 1398/4/5 : بروز شدن هزینه های پستی

در بخش تنظیمات فروشگاه کالا و کتاب، هزینه های پستی بر اساس تعرفه های جدید اداره پست بروز شدند.

# عمومی

نسخه 3904 تاریخ 1398/4/5 : روش جدید صدور گواهی های کاربران

در بخش صدور کارت و گواهی برای کاربران، روش جدید صدور و دسترسی به گواهی ها توسعه داده شده است. در این روش کاربران با کد رهگیری اختصاصی خود می توانند به همه ی گواهی های خودشان دسترسی داشته باشند. مدیر سایت نیز می تواند از طریق جستجوی کاربران گواهی های آنها را بررسی کنند.

# امنیت

نسخه 3902 تاریخ 1398/4/3 : ثبت دقیق انواع آی پی های کاربران برای تشخیص حملات

در نسخه جدید برنامه، انواع آی پی های کاربران برای تشخیص و جلوگیری از حملات بر اساس جعل آی پی، ثبت می شود. آی پی های اضافی در بخش فهرست اعمال کاربران نیز نمایش داده می شوند.
درخواست شده توسط: دانشگاه امیرکبیر

# امنیت

نسخه 3900 تاریخ 1398/4/3 : تغییرات امنیتی برنامه

با توجه به بررسی های امنیتی دانشگاه امیرکبیر، تابع unserialize از کل برنامه حذف شده و با روش های دیگر جایگزین گردید. همچنین شیوه ی تولید Captcha برای فرم ها بهسازی شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه امیرکبیر

# عمومی

نسخه 3899 تاریخ 1398/3/28 : امکان نمایش بهتر فرم ها برای موبایل

در بخش فرم ساز، پیوندهای جدیدی برای نمایش فرم ها در حالت خالص (بدون هدر و فوتر و حاشیه های صفحات) اضافه شدند. به این ترتیب براحتی می توانید برای جمع آوری اطلاعات از کاربران از طریق موبایل، از این پیوندها استفاده کنید. (دقت کنید که اگر قالب سایت شما مدرن نباشد، امکان دارد برخی اجزای صفحه مناسب با نسخه موبایل نمایش داده نشوند. توصیه می کنیم قالب های مدرن مخصوص سایت خود را از بخش تنظیمات قالب فعال نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید طرح بهسایت را مشاهده نمایید.)

# نشریه

نسخه 3896 تاریخ 1398/3/24 : امکان انتقال مجدد داوران از سامانه قبلی

در بخش مدیریت دسترسی ها در سامانه سبا، امکان انتقال مجدد داوران از سامانه قبلی فراهم شد. این ابزار در پایین این بخش قابل دسترسی است. (اگر از ابزار بهینه سازی استفاده کرده باشید می تواند باعث حذف دسترسی ها شده باشد. با کمک این ابزار می توانید دسترسی های داوران را دوباره ایجاد کنید)

# عمومی

نسخه 3896 تاریخ 1398/3/24 : امکان ورود کاربران با استفاده از Active Directory

در بخش تنظیمات ثبت نام، امکان تنظیم مشخصات سرور اکتیو دایرکتوری برای ورود کاربران فراهم شد. این امر باعث می شود کاربران یک دانشگاه یا سازمان بتوانند با یک نام کاربری و رمز عبور ایمیل، به همه سامانه های یکتاوب دسترسی داشته باشند.

# نشریه

نسخه 3894 تاریخ 1398/3/22 : رفع اشکال ویرایش موضوع مقالات

اشکال عدم مشاهده موضوع مقالات در هنگام ویرایش مقالات در سامانه سبا برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3892 تاریخ 1398/3/14 : امکان ویرایش درجای مطالب

امکان "ویرایش درجا" برای ویرایش سریع و راحت تر برخی مطالب صفحه اصلی سایت در قالب های مدرن فعال شد. این امکان باعث می شود مدیران پایگاه بدون مراجعه به پانل مدیریت و پیدا کردن فایل های متنی، بتوانند مطالب و اخبار صفحه اصلی را ویرایش کنند.

# عمومی

نسخه 3892 تاریخ 1398/3/14 : خرید SSL های معتبر برای دامنه های اصلی شرکت

بسیار مهم: با جدی تر شدن موضوع استفاده از SSL اخیرا برخی نرم افزارها برای اتصال به برخی سرویس ها مثل سرویس SMTP پست الکترونیک، اخطار استفاده از SSL می دادند. برای حل شدن این مشکلات و امنیت بیشتر سایت ها، دامنه های اصلی هر سه سرور اصلی شرکت به SSL مجهز شدند. در صورتی که سایت شما روی سرورهای اصلی شرکت میزبانی می شود، می توانید با کمک ابزار "مشاهده آی پی" آی پی و نام دامنه مناسب برای استفاده را مشاهده کنید. همچنین نشانی های قابل استفاده برای سرویس های cpanel، webmail و email در این ابزار اعلام می شود.
با توجه به اهمیت استفاده از SSL برای امنیت و بهبود رتبه سایت ها، در صورت نیاز به خرید SSL سالیانه از شرکت برتینا می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید:
https://www.bertina.ir/kb/?p=3268
 

# عمومی

نسخه 3891 تاریخ 1398/3/14 : امکان ایجاد پیوندهای کوتاه طولانی تر

در بخش نشانی ها و پیوند ها محدودیت کاراکترها به 255 حرف افزایش یافت تا امکان ایجاد پیوند های طولانی تر فراهم شود.

# عمومی

نسخه 3889 تاریخ 1398/3/11 : انتقال برخی کادرها به مرحله سوم ارسال طرح های پژوهشی

کادرهای زمان اجرا و بودجه اجرای پروژه به مرحله سوم ارسال طرح پژوهشی انتقال داده شدند تا در هنگام ویرایش مشخصات طرح توسط کاربر، امکان ویرایش داشته باشند.

# عمومی

نسخه 3885 تاریخ 1398/3/10 : اضافه شدن یک مرکز بررسی جدید به بخش مدیریت طرح های پژوهشی

با هدف امکان سفارشی سازی بیشتر سامانه طرح های تحقیقاتی، در بخش تنظیمات مسیر بررسی پرونده طرح‌ها، یک مرکز بررسی جدید با عنوان "کمیته های تحقیقاتی" اضافه شد. مدیران سامانه می توانند هر نوع کمیته یا مدیریت مورد نظر (مثل کمیته های تحقیقاتی دانشجویی) را در این بخش وارد کنند.

# عمومی

نسخه 3876 تاریخ 1398/2/30 : نمایش تاریخ فایل های مقالات

اشکال نمایش تاریخ فایل ها در پرونده مقاله و طرح برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3875 تاریخ 1398/2/29 : تقویت سامانه پشتیبانی شرکت

امکانات جدیدی مانند امکان مشاهده و رهگیری پرسش و پاسخ های قبلی و تبادل فایل در سامانه پشتیبانی شرکت اضافه شد.

# عمومی

نسخه 3873 تاریخ 1398/2/27 : امکان تفکیک هزینه ثبت نام در کارگاه ها

در بخش مدیریت کارگاه ها، امکان تنظیم هزینه مجزا برای هر نوع ثبت نام فراهم شد. با کمک این گزینه می توانید برای افراد ثبت شده با نوع ثبت نام های مختلف، هزینه مجزایی تنظیم کنید و مثلا به دانشجویان تخفیف بدهید.

# عمومی

نسخه 3872 تاریخ 1398/2/26 : تغییر در ورود اعضای هیات علمی

برای تسهیل امور مدیریت کارنامه علمی، تغییری در برنامه ایجاد شد که افراد دارای دسترسی کارنامه علمی (هیات علمی ها) بعد از login، به صورت خودکار به صفحه کارنامه علمی خود وارد شوند.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی

#

نسخه 3871 تاریخ 1398/2/21 : امکان اجباری کردن پرداخت اینترنتی هنگام ثبت نام

در برخی از انجمن ها و همایش ها لازم است کاربران حتما پرداخت انجام دهند تا بتوانند عضو پایگاه شوند. در صورت نیاز به این امکان می توانید از بخش تنظیمات ثبت نام: تنظیمات مربوط به انواع ثبت نام و ارسال کنندگان مقالات + پرداخت و صورتحساب استفاده کنید. ابتدا انواع ثبت نام و هزینه ها را تنظیم کنید. سپس گزینه "اجباری شدن پرداخت الکترونیک برای ثبت نام کاربران" را فعال کنید. به این ترتیب کاربران قبل از تایید ثبت نام به فرم پرداخت اینترنتی هدایت می شوند و مبلغ پرداخت در برنامه ثبت شده و در گزارش ها (به خصوص بالای فرم ویرایش کاربر) ظاهر می شود.

#

نسخه 3871 تاریخ 1398/2/21 : امکان تعریف فرم های سفارشی با امکان پرداخت اینترنتی

امکان تعریف فرم های سفارشی با امکان پرداخت اینترنتی در برنامه اضافه شد. به این ترتیب که برای همه پرسش های دارای پاسخ های انتخابی (انتخاب یک گزینه از چند گزینه یا چند گزینه از چند گزینه) امکان تعریف هزینه فراهم شده است. بعد از انتخاب گزینه های مورد نظر، کاربر به صفحه پرداخت هدایت شده و مبلغ پرداختی نیز در فرم ثبت شده و در گزارش ها ظاهر می شود.

# داوری

نسخه 3871 تاریخ 1398/2/21 : تغییر موضوع ایمیل ارسالی به داوران

موضوع ایمیل های ارسالی به داوران تغییر کرد و امکان تنظیم آن به صورت سفارشی در بخش تنظیمات پست الکترونیک فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3870 تاریخ 1398/2/18 : رفع اشکال ثبت طرح

اشکال ثبت طرح پژوهشی در سامانه طرح ها برطرف گردید. این اشکال که فقط مربوط به فعال شدن کادرهای جدید وب سرویس بود، در نسخه جدید برطرف شده است.

# عمومی

نسخه 3870 تاریخ 1398/2/18 : امکان فعال کردن کادر دریافت فایل سوم از کاربران

در بخش تنظیمات ثبت نام، امکان فعال کردن کادر دریافت فایل سوم از کاربران فراهم شد. (قبلا امکان دریافت دو نوع فایل در هنگام ثبت نام وجود داشت که به سه فایل افزایش یافته است)

# عمومی

نسخه 3867 تاریخ 1398/2/9 : امکان ورود اطلاعات وب سرویس طرح ها توسط کاربران

در سامانه طرح های تحقیقاتی، امکان ورود اطلاعات وب سرویس طرح ها توسط کاربران فراهم شد. برای این منظور می توانید طرح ها را در حالت آماده ویرایش قرار دهید (وضعیت قبلی یا اینکه یک وضعیت جدید با کلیدواژه sentback اضافه کنید). برای فعال کردن کادرهای ویژه وب سرویس، از بخش تنظیمات ویژه طرح ها و قسمت تنظیمات ویژه سامانه مدیریت طرح ها  استفاده کنید.

# داوری

نسخه 3866 تاریخ 1398/2/8 : تنظیم مشاهده فایل‌های ضمیمه توسط داوران اصلی

امکان تنظیم مشاهده فایل‌های ضمیمه توسط داوران اصلی به صورت پیش فرض در بخش تنظیمات داوری اضافه شد.

# عمومی

نسخه 3865 تاریخ 1398/2/8 : امکان غیر فعال کردن مسیرهای بررسی طرح ها

در سامانه مدیریت طرح ها، امکان غیر فعال کردن مسیرهای بررسی فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3862 تاریخ 1398/2/4 : تغییر در وب سرویس خروجی طرح های پژوهشی

با تغییراتی در وب سرویس خروجی طرح های پژوهشی که به سفارش وزارت بهداشت تهیه شده است، از این به بعد اطلاعات از بخش دریافت و بررسی طرح ها (نه سامانه داده های پژوهشی) استخراج می شود. می توانید برای تکمیل اطلاعات در بخش "فهرست و پرونده طرح ها" اقدام نمایید.

# عمومی

نسخه 3862 تاریخ 1398/2/4 : رفع اشکال ارسال تیکت پشتیبانی برای مدیران زیربخش ها

اشکال لینک ارسال تیکت پشتیبانی برای مدیران زیربخش ها برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3860 تاریخ 1398/1/29 : اضافه شدن دو بخش جدید به کارنامه علمی

برای تکمیل اطلاعات کارنامه علمی، بخش های ثبت اختراع و نیز برنامه درسی به این بخش اضافه شدند.

# عمومی

نسخه 3858 تاریخ 1398/1/28 : اعلام مجدد فعالسازی نصب سامانه سبا

با توجه به تماس های مکرر برخی مشتریان برای فعال سازی سامانه سبا، به اطلاع می رسانیم در صورت استفاده از سامانه نشریات، سامانه سبا بر روی پایگاه شما نصب شده است. برای فعالسازی آن می توانید از این پیوند استفاده کنید یا در بخش مدیریت روی آیکن سبا کلیک کنید. فعالسازی سامانه سبا هیچ گونه هزینه ای ندارد.
دقت کنید که این شیوه برای مجلات مستقل کاربرد دارد. اگر بخواهید مانند نشریات دانشگاه تربیت مدرس در یک بستر یکپارچه و با بانک اطلاعات مشترک و یکبار login کار کنید، می توانید با شرکت مکاتبه کنید تا هزینه های انجام کار برای شما برآورد شود. یکپارچه سازی نشریات نیاز به ادغام و مشترک سازی برخی اطلاعات مانند شیوه ارسال مقاله، کاربران، موضوعات و ... دارد.
 

# عمومی

نسخه 3855 تاریخ 1397/12/19 : مهلت استفاده از طرح حمایت

توجه: تخفیف طرح حمایت تنها تا پایان سال 1397 برقرار است و اگر پرداخت قرارداد یا فاکتورهای مربوطه به سال جدید موکول شود، تمام تخفیف ها لغو شده و هزینه های جدید اعلام شده در سال جدید در نظر گرفته خواهند شد. در سال 97 حداقل 25 درصد افزایش هزینه خواهیم داشت تا بتوانیم هزینه های افزایش یافته پرسنل، سرور و سایر موارد را تا حدی جبران کنیم.

# عمومی

نسخه 3855 تاریخ 1397/12/19 : فیلم معرفی توامندی های شرکت یکتاوب

فیلم معرفی توامندی های شرکت یکتاوب در سایت شرکت و نیز کانال تلگرام شرکت قرار گرفت.

# عمومی

نسخه 3855 تاریخ 1397/12/19 : سامانه‌ جامع همایش‌ها برای تجمیع و آرشیو همایش‌های قبلی

سامانه‌ جامع همایش‌ها برای تجمیع و آرشیو همایش‌های قبلی از مدتی پیش فعال شده است. برای مشاهده نمونه عملیاتی سامانه و استفاده از تخفیف خرید چند سامانه همایش این مطلب را در سایت شرکت بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 3855 تاریخ 1397/12/19 : امکان جستجو و نمایش شماره تماس افراد

امکان جستجو و نمایش شماره تماس افراد در ماژول معرفی افراد فعال شد تا امکان استفاده از این بخش به عنوان دفتر تلفن هم فراهم باشد.

# امنیت

نسخه 3853 تاریخ 1397/12/15 : امکان فعال کردن ورود دو عاملی

امکان فعال کردن ورود دو عاملی در بخش تنظیمات ثبت نام فعال شد. با فعال کردن این گزینه، کاربران مورد نظر باید با کمک کد امنیتی ارسال شده به تلفن همراه آنها در سایت Login کنند.

# نشریه

نسخه 3852 تاریخ 1397/12/13 : اصلاحات جزیی در سامانه سبا

برخی اصلاحات جزیی در سامانه سبا انجام شد.

# عمومی

نسخه 3852 تاریخ 1397/12/12 : سامانه‌ جامع همایش‌ها برای تجمیع و آرشیو همایش‌های قبلی

سامانه‌ جامع همایش‌ها برای تجمیع و آرشیو همایش‌های قبلی از مدتی پیش فعال شده است. برای مشاهده نمونه عملیاتی سامانه و استفاده از تخفیف خرید چند سامانه همایش این مطلب را در سایت شرکت بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 3850 تاریخ 1397/12/11 : تبدیل علامت @ ایمیل ها

برای جلوگیری از جمع آوری ایمیل ها از سایت ها و ارسال اسپم به آنها، امکان تبدیل خودکار علامت @ به تصویر به بخش افزودن مطالب اضافه شد.

# نشریه

نسخه 3849 تاریخ 1397/12/6 : بازطراحی خروجی های XMl برای Index Copernicus

خروجی های XMl نشریات برای Index Copernicus تغییر یافتند تا با تغییرات جدید این پایگاه اطلاعاتی هماهنگ شوند.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی قم - علیپور

# مقاله

نسخه 3844 تاریخ 1397/11/29 : تغییر در سیستم انتخاب موضوع در سبا

امکان انتخاب چند موضوع (تا 5 موضوع) برای مقالات در سامانه سبا فعال شد. برای استفاده از این امکان می توانید موضوعات دوم به بعد را در بخش تنظیمات مقالات (بخش سایر تنظیمات فرم ارسال مقاله) فعال کنید. روش انتخاب موضوعات نیز پیشرفته شده است. با توجه به تغییرات در این بخش، لطفا با ارسال یک مقاله آزمایشی و داوری آن، سامانه خود را بررسی نمایید و اگر مشکلی بود به صورت تیکت اطلاع دهید.

# مقاله

نسخه 3844 تاریخ 1397/11/29 : فعال شدن امکانات جدید ذر سامانه سبا

امکان نمایش گواهی پذیرش مقاله طبق روال گذشته در سامانه سبا فعال شد. برای تنظیم گواهی ها می توانید از بخش تنظیم گواهی پذیرش مقالات استفاده کنید.

# مقاله

نسخه 3844 تاریخ 1397/11/29 : فعال شدن امکانات جدید ذر سامانه سبا

امکان تنظیم پرداخت هزینه های بررسی اصالت علمی، داوری، چاپ و ... در بخش تنظیمات مقالات اضافه شده است. می توانید هر کدام را که لازم دارید فعال کنید. امکان دریافت هزینه ها به شکل های آنلاین و نیز ثبت فیش وجود دارد. لطفا قبل از هر نوع اقدامی توضیحات پایین بخش مربوطه را مطالعه کنید.

# عمومی

نسخه 3842 تاریخ 1397/11/21 : امکان استفاده از سرویس پرداخت زرین پال

امکان استفاده از سرویس پرداخت زرین پال در بخش تنظیمات پرداخت فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3840 تاریخ 1397/11/21 : معرفی طرح حمایت

فرصت 50 درصد تخفیف در محصولات یکتاوب را از دست ندهید. اطلاعیه طرح حمایت را در سایت شرکت بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 3835 تاریخ 1397/11/7 : رفع اشکال پشتیبانی آنلاین شرکت

اشکال سامانه پشتیبانی برخط شرکت برطرف شد و می توانید هر زمان که لازم بود با شرکت ارتباط برقرار کنید.

# نشریه

نسخه 3834 تاریخ 1397/11/7 : رفع اشکال بخش تنظیم موضوعات

اشکال بخش تنظیم موضوعات برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3831 تاریخ 1397/11/6 : اصلاح پیوند پشتیبانی

پیوند دکمه پشتیبانی در سایت ها اصلاح شد. در روش جدید همزمان می توانید بین ارسال تیکت یا پشتیبانی برخط انتخاب داشته باشید.

# نشریه

نسخه 3830 تاریخ 1397/11/6 : نصب نسخه جدید سبا

نسخه جدید سبا با برخی اصلاحات نصب شد.

# نشریه

نسخه 3829 تاریخ 1397/11/5 : تغییر در سیستم پشتیبانی

پیوند پشتیبانی در بخش های مدیریت و پانل های پایگاه به صورتی تنظیم شد که در صورتی که مدیران ارشد (admin) از آن استفاده کنند به شرکت پشتیبان (یکتاوب) ارجاع شود. اما در صورت استفاده سایر مدیران و نیز کاربران سبا، در خود پایگاه ثبت شده و توسط مدیر سایت قابل بررسی باشد. یک نسخه از تیکت نیز به ایمیل تنظیم شده در بخش بررسی پیشنهاد ها با ایمیل مدیر سایت ارسال می شود.
برای بررسی تنظیمات و پاسخدهی به تیکت ها می توانید بخش بررسی پیشنهاد ها و خطاها را بررسی کنید.

# نشریه

نسخه 3829 تاریخ 1397/11/5 : تغییر در تنظیمات زبان

با توجه به فعال شدن سامانه سبا، در نسخه های جدید برنامه، تنظیمات زبان این بخش از بخش مدیریت تفکیک شد و مانند بخش های عمومی عمل می کند. به این ترتیب کاربران می توانند بر اساس تنظیمات زبان پایگاه اصلی از آن استفاده کنند.

# نشریه

نسخه 3828 تاریخ 1397/11/4 : ابزار تنظیم وضعیت ها برای سبا

با توجه به لزوم تغییر وضعیت مقالات برای سامانه سبا، ابزار تغییر جمعی وضعیت مقالات در انتهای بخش تنظیمات سبا اضافه شد. همچنین توضیحات سبا دقیق تر شدند. لطفا راهنمای تنظیم و فعالسازی سبا را قبل از استفاده از این سامانه حتما بررسی کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

# عمومی

نسخه 3827 تاریخ 1397/11/4 : اصلاحات سبا

برخی اشکالات گزارش شده برای سامانه سبا (به ویژه اصلاح دسترسی داوران و اصلاح اشکال نمایش مقالات) اصلاح شدند.

# مقاله

نسخه 3818 تاریخ 1397/11/1 : نصب سامانه سبا

مدیر گرامی، سامانه سبا بر روی پایگاه شما نصب شده است. برای فعالسازی آن می توانید از این پیوند استفاده کنید.

# عمومی

نسخه 3816 تاریخ 1397/10/29 : اطلاع رسانی سبا

با توجه به انجام موفقیت آمیز آزمایش ها و بررسی ها، سامانه سبا روز اول بهمن 97 در اختیار نشریات قرار خواهد گرفت.

# عمومی

نسخه 3816 تاریخ 1397/10/29 : اهدای جوایز مشارکت نظرسنجی

یک ربع سکه بهار آزادی به عنوان هدیه مشارکت در نظرسنجی برای مشتریان شرکت به اسامی زیر ارسال شد:
خانم محفوظی از دانشگاه علوم پزشکی ایران http://rjms.iums.ac.ir
آقای فاطمی از جشنواره فارابی http://farabiaward.ir
آقای طیبی از نشریه علوم ورزشی http://aassjournal.com

# نشریه

نسخه 3814 تاریخ 1397/10/21 : اصلاح بخش ارسال مقالات به ISC

در بخش ارسال هوشمند مقالات به ISC، با توجه به تغییر نشانی وب سرویس ISC این نشانی در برنامه نیز اصلاح شد. برای سرورهای سازمانی باید دسترسی به https (پورت 443) باز باشد.

# عمومی

نسخه 3808 تاریخ 1397/10/10 : رفع اشکال دسترسی مدیران زیربخش ها به پوشه ها

اشکال دسترسی مدیران زیربخش ها به پوشه های تصاویر و فایل ها از طریق ویرایشگر برنامه که در بروزرسانی امروز ایجاد شده بود برطرف گردید.

# عمومی

نسخه 3806 تاریخ 1397/10/9 : نشریه متابولیسم و غدد

در بخش گزارش گیری از مقالات، امکان دریافت فایل اکسل از آمار اصلی مقالات با وضعیت های مختلف و با تنظیمات بیشتر فراهم شد.
درخواست شده توسط: ناخدا

# عمومی

نسخه 3805 تاریخ 1397/10/9 : 24 ساعته شدن خدمات شرکت

از دیماه 1397 خدمات پشتیبانی و آموزش شرکت به صورت 24 ساعته و بدون وقفه ارایه گردیده اند. تلفن های آموزش و نیز سامانه پشتیبانی آنلاین روی سایت شرکت همواره پاسخگویی خواهند داشت و به تدریج تیم پشتیبانی تقویت و با هدف ارایه خدمات بین المللی دو زبانه خواهد شد. در حال حاضر روزهای جمعه استثنائا پاسخگویی آنلاین نخواهیم داشت اما طبق روال گذشته ایمیل ها همواره بررسی خواهند شد.

# عمومی

نسخه 3805 تاریخ 1397/10/9 : حذف رکوردهای تکراری از برخی بانک ها

با هدف افزایش سرعت، رکوردهای تکراری از برخی جداول بانک اطلاعاتی مانند جدول مقالات و کاربران حذف شدند. این رکورد ها در حالت عادی وجود ندارند و تغییری در اغلب سایت ها انجام نشده است. اما اگر در تعداد معدودی از سایت ها کاهشی در آمار کلی دیده می شود مشکل خاصی نیست و فقط رکوردهای تکراری (حاصل از اختلالات بانک اطلاعاتی) حذف شده اند.

# عمومی

نسخه 3802 تاریخ 1397/10/4 : رفع اشکال متون خروجی xml برای DOAJ و سایر پایگاه ها

در بخش تهیه خروجی های مقالات، توابع جدیدی توسعه داده شدند که هر نوع کاراکتر غیر مجاز XML که در متون به کار رفته باشد را به صورت خودکار اصلاح می کند تا در هنگام آپلود در پایگاه هایی مانند DOAJ یا نرم افزار ePrints خطا ایجاد نشود.

# عمومی

نسخه 3801 تاریخ 1397/10/4 : خبر بزرگی در راه است!

طی چند روز مانده به اعلام اخبار تحولات بزرگ، می توانید نظرات و دیدگاه های خود یا پیش بینی خود در خصوص تغییرات را به شرکت اعلام کنید و از جوایز ارزشمند همراهی با شرکت بهره مند شوید.

🔸 هدیه همراهی شما سه ربع سکه بهار آزادی به قید قرعه برای سه نفر خواهد بود.
🔸قرعه کشی با روش قبلی و اثبات شده ی شرکت انجام خواهد شد.
🔸محدودیتی در شرکت کنندگان وجود ندارد.
🔸هر فرم یا شماره تماس فقط یکبار می تواند شرکت کند.
🔸جوایز دوره قبل که سه دستگاه تبلیت سورفیس 3 میکروسافت بود بعد از قرعه کشی به سه نفر از مشتریان شرکت اهدا شد.
 

برای شرکت در قرعه کشی اینجا را کلیک کنید

# عمومی

نسخه 3796 تاریخ 1397/9/28 : رفع اشکال فرم های ثبت نام در خبرنامه

اشکال فرم های ثبت ایمیل برای خبرنامه که در صفحه اول قالب های مدرن وجود داشت برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3795 تاریخ 1397/9/27 : قرعه کشی با جوایز ارزنده در شرکت یکتاوب

طی یک هفته مانده به اعلام اخبار تحولات بزرگ، می توانید نظرات و دیدگاه های خود یا پیش بینی خود در خصوص تغییرات را به شرکت اعلام کنید و از جوایز ارزشمند همراهی با شرکت بهره مند شوید.

🔸 هدیه همراهی شما سه ربع سکه بهار آزادی به قید قرعه برای سه نفر خواهد بود.
🔸قرعه کشی با روش قبلی و اثبات شده ی شرکت انجام خواهد شد.
🔸محدودیتی در شرکت کنندگان وجود ندارد.
🔸هر فرم یا شماره تماس فقط یکبار می تواند شرکت کند.
🔸جوایز دوره قبل که سه دستگاه تبلیت سورفیس 3 میکروسافت بود بعد از قرعه کشی به سه نفر از مشتریان شرکت اهدا شد.

برای شرکت در قرعه کشی اینجا را کلیک کنید.
 

# عمومی

نسخه 3795 تاریخ 1397/9/27 : چند موقعیت شغلی جدید در شرکت یکتاوب

برای همکاری با شرکت در بخش پشتیبانی آموزشی به صورت تلفنی یا گفتگوی آنلاین (چت) در خارج از ساعات اداری، فرم زیر را پر کنید.
فرم استخدام شرکت یکتاوب
 

# عمومی

نسخه 3795 تاریخ 1397/9/27 : تقویت ابزار پشتیبانی برخط

ابزار پشتیبانی برخط (در انتهای بخش تنظیمات صفحات) تقویت شد. امکان مشاهده تعداد سوالات دریافتی و ورود به پانل پاسخگویی از صفحه اول و حذف پیام ها از امکانات جدید کارشناسان می باشد.

# عمومی

نسخه 3792 تاریخ 1397/9/23 : خبر بزرگی در راه است!

منتظر یک اتفاق جدید و غافلگیر کننده باشید!

# عمومی

نسخه 3791 تاریخ 1397/9/18 : نهایی شدن ماژول پشتیبانی آنلاین برنامه

ماژول پشتیبانی آنلاین برنامه (چت با کاربران) در برنامه فعال شد. این امکان برای هر زیربخش قابل تنظیم است و امکان ارتباط مستقیم کارشناسان پایگاه با کاربران را فراهم می کند. برای تنظیم و فعالسازی این امکان انتهای بخش تنظیمات صفحه اصلی را بررسی کنید.
 

درخواست شده توسط: مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی

# عمومی

نسخه 3791 تاریخ 1397/9/18 : امکان تنظیم مطالب مشابه

در بخش تنظیمات صفحات و مطالب، امکان فعال بودن یا نبودن و نیز تنظیم دقیق مطالب مشابه در پایگاه فعال شد.
درخواست شده توسط: پایگاه نتایج پژوهش‌های سلامت کشور - آقای دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 3789 تاریخ 1397/9/12 : تغییرات در سامانه پرداخت

با توجه به تغییرات سامانه های پرداخت بانک ملی و بانک تجارت، تغییرات لازم در برنامه انجام شد تا امکان پرداخت آنلاین با کمک این بانک ها همچنان فراهم باشد.

# مقاله

نسخه 3785 تاریخ 1397/9/7 : امکان جدید برای سامانه سبا

در سامانه سبا، جدول خلاصه وضعیت بررسی مقالات برای کمک به تصمیم گیری سریع تر در پرونده مقاله (در صفحات کارشناس، سردبیر و دبیر علمی) توسعه داده شد.

# مقاله

نسخه 3785 تاریخ 1397/9/7 : اصلاح گزارش مقالات

در بخش نمایش جدول مقایسه ای مقالات اشکالی در نمایش رکورد های متوسط زمان ها وجود داشت که در نسخه جدید اصلاح شده است.

# نشریه

نسخه 3778 تاریخ 1397/8/10 : امکان تنظیم عدم نمایش تعداد مقالات در صفحه آرشیو نشریه

امکان تنظیم عدم نمایش تعداد مقالات در صفحه آرشیو نشریه در بخش تنظیمات ویژه نشریه فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3770 تاریخ 1397/8/5 : توسعه وب سرویس استخراج اطلاعات طرح های پژوهشی

لطفا در صورت استفاده از سامانه مدیریت طرح های پژوهشی، راهنمای توسعه وب سرویس استخراج اطلاعات طرح های پژوهشی را در پایگاه شرکت بررسی کنید.

# امنیت

نسخه 3768 تاریخ 1397/7/29 : تغییرات مجدد کد امنیتی برای جلوگیری از پر کردن خودکار فرم ها

برای جلوگیری از پر کردن فرم ها به صورت خودکار، تغییراتی در کد captcha برنامه بوجود آمد تا امکان خواندن ماشینی آن سخت تر شود. برای بررسی کدهای جدید می توانید فرم تماس با پایگاه را بررسی کنید.

# امنیت

نسخه 3767 تاریخ 1397/7/28 : وصله امنیتی ضروری برای استفاده از SSL در سرورهای سازمانی

در صورتی که از ssl در سرور سازمانی خود استفاده می کنید، لازم است برای جلوگیری از حمله heartbleed، وصله امنیتی SSL را روی سرور نصب کنید. در صورتی که امکان login به سرور و اجرای دستور را دارید از راهنما و دستورات درج شده در سایت شرکت کمک بگیرید. در غیر این صورت می توانید برای بروزرسانی با شرکت مذاکره نمایید:

https://yektaweb.com/content/629/
این بروزرسانی در سرورهای اصلی شرکت که مسئولیت آنها با شرکت می باشد در همان زمان انتشار باگ به صورت رایگان انجام شده است.

# امنیت

نسخه 3764 تاریخ 1397/7/19 : هشدار برای مراقبت های امنیتی

اخیرا مشاهده شده است که برخی هکر ها به صورت دقیق و هدایت شده، با درج پیام و نظر در برخی سایت ها یا ارسال ایمیل به برخی کاربران از آنها می خواهند پسورد سایت یا ایمیل را reset کنند. لطفا به هیچ وجه روی لینک های مربوطه مشابه زیر کلیک نکرده و بر اساس توصیه ایمیل های مذکور عمل نکنید.

Cancel email De-activation
در صورتی که قبلا این اشتباه را انجام داده اید، بررسی های لازم را انجام داده، رمز cpanel یا email را در اختیار آنها قرار داده اید رمز را مجددا تغییر داده و برای بررسی بیشتر به شرکت اطلاع دهید.

# عمومی

نسخه 3764 تاریخ 1397/7/19 : توقف تبلیغات گوکلی

با توجه به درج برخی تبلیغات غیر مرتبط و نگرانی از تاثیر بر ارزش علمی پایگاه ها، تبلیغات گوگلی در پایگاه ها متوقف شد. در صورتی که پایگاه انگلیسی با بازدید بیش از 20 هزار بازدید در روز داشته باشید می توانید برای ادامه تبلیغات مذاکره کنید.

# نشریه

نسخه 3758 تاریخ 1397/7/6 : تغییر در نمایش مشخصات نویسندگان

بر اساس رویکرد معمول نشریات علمی، در بخش مرور و نمایش مقالات، درجه علمی از مشخصات نویسندگان حذف شد.

# نشریه

نسخه 3757 تاریخ 1397/7/6 : کاهش هزینه ثبت کدهای DOI و خدمات سرقت ادبی

با توجه به ثبت رسمی شرکت اوج اندیشان پاسارگاد توسط آقای حسنی، از این به بعد ثبت کدهای DOI مانند سابق توسط این شرکت انجام شده و هزینه ها کاهش قابل توجهی خواهند یافت. اگر فاکتورهای قبلی صادر شده توسط شرکت یکتاوب را پرداخت نکرده اید می توانید پرداخت آنها را متوقف کرده و با روش جدید هزینه ها را کاهش دهید. بروزرسانی سامانه ها و هزینه ها در سایت شرکت به زودی انجام خواهد شد.

# عمومی

نسخه 3757 تاریخ 1397/7/6 : فعال شدن تبلیغات اینترنتی

با توجه به تغییرات اقتصادی و با هدف کسب درآمد ارزی، تبلیغات اینترنتی (از گوگل و چند سایت معتبر) بر روی تعداد معدودی از پایگاه ها فعال شد. این پایگاه ها اغلب پایگاه های شخصی یا رایگان یا با تخفیف زیاد شرکت هستند. گزارش عملکرد برای مسوولان پایگاه ها ارسال شده و سود حاصله تقسیم خواهد شد. در صورتی که سایت پربازدید مناسبی داشته و تمایل به فعال شدن تبلیغات روی سایت خود بودید می توانید با ایمیل به شرکت اطلاع دهید.

# نشریه

نسخه 3757 تاریخ 1397/7/6 : توضیحی در مورد تکمیل سامانه سبا

با توجه به استقبال و حجم زیاد درخواست های مشتریان برای تقویت سامانه سبا، به این نتیجه رسیدیم جایگزینی این سامانه در حال حاضر در حد پایلوت انجام شود تا همه نواقص آن رفع شده و به صورت کامل تر فعال شود. از جمله مواردی که در حال تقویت آنها هستیم، ارتباط دهی هوشمند کاربران به سامانه های بین المللی (مثل ORCID و پابلونز) و نیز مسایل مالی مقالات برای درآمدزایی نشریات است. امیدواریم بتوانیم با تقویت بخش های باقیمانده در آبانماه سامانه را به صورت عمومی در دسترس قرار دهیم.

# عمومی

نسخه 3749 تاریخ 1397/6/11 : تغییر در بخش ارسال پست الکترونیک

با توجه به آپگرید سرورهای اصلی یکتاوب، ارسال ایمیل به کمک برخی سرورهای سازمانی اشکال پیدا کرده بود. این مساله که مربوط به بررسی و عدم قبول self-signed ssl برای افزایش امنیت در نسخه های جدید PHP است، در نسخه جدید برنامه با تغییراتی حل شده است.

# عمومی

نسخه 3746 تاریخ 1397/6/8 : تقویت ماژول ورود اطلاعات مقالات اعضای هیات علمی

در بخش مدیریت کارنامه علمی، ماژول ورود اطلاعات مقالات اعضای هیات علمی از طریق فایل های خروجی تقویت شد تا فایل های RIS متفاوت را تشخیص داده و اطلاعات را استخراج کند.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی گلستان

# عمومی

نسخه 3746 تاریخ 1397/6/8 : امکان واگذاری بخش مدیریت، بررسی و تایید مطالب

امکان واگذاری بخش مدیریت، بررسی و تایید مطالب به مدیر مورد نظر فراهم شد. برای این منظور گزینه "مدیر مطالب" در مرکز دسترسی اضافه شده است.
درخواست شده توسط: پایگاه نتایج پژوهش‌های سلامت کشور - آقای دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 3741 تاریخ 1397/5/22 : دو خبر مهم در سایت شرکت# عمومی

نسخه 3739 تاریخ 1397/5/9 : امکان تغییر نشانی صفحات و مطالب

در بخش های مدیریت صفحات و مدیریت مطالب، امکان تعریف نشانی مستقیم فراهم شد. به این ترتیب که با تنظیم نشانی مستقیم در فرم های اضافه کردن مطلب یا صفحه، می توانید در نشانی های پیش فرض برنامه، نشانی های مورد نظر خود را جایگزین نمایید. برای بررسی و آشنایی بیشتر می توانید یک صفحه یا یک مطلب با تنظیم بخش "نشانی مستقیم" اضافه کرده و نشانی آن را در برنامه بررسی نمایید.
درخواست شده توسط: مؤسسه ملی توسعه تحقیقات علوم پزشکی - دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 3734 تاریخ 1397/5/2 : بهسازی و تسهیل بخش انتخاب زبان

با تغییراتی در بخش تنظیمات زبان، کار تنظیمات زبان ساده تر شده و امکان تفکیک زبان بخش مدیریت و بخش عمومی فراهم شد. تنظیم پیش فرض زبان برای بخش مدیریت روی فارسی تنظیم شده و امکان تغییر زبان در آن غیر فعال شده است. در صورتی که می خواهید در بخش مدیریت و پانل های داوری از زبان انگلیسی استفاده کنید می توانید این بخش را تنظیم نمایید. البته ترجمه زبان ها در بخش هایی که در سامانه سبا استفاده نمی شوند، هنوز نهایی نشده است و ممکن است صفحات فارسی یا اشکالاتی در ترجمه مشاهده شود.

# عمومی

نسخه 3731 تاریخ 1397/4/26 : امکان تنظیم زبان برای بخش مدیریت

با توجه به اقدامات نهایی برای فعالسازی سامانه سبا، امکان تنظیم زبان به صورت مجزا برای بخش مدیریت فراهم شد. به این ترتیب در صورتی که لازم باشد کلیه بخش های مدیریت و پانل های داوری فقط به صورت انگلیسی مشاهده شوند، می توانید از مرکز تنظیم : بخش تنظیمات زبان پایگاه، تنظیم لازم را انجام دهید. بررسی های لازم برای اصلاحات و تکمیل زبان انگلیسی در تمام بخش ها در حال انجام هستند.

# عمومی

نسخه 3729 تاریخ 1397/4/25 : رفع اشکال در ثبت کدهای رهگیری فرم های پویا

در بروزرسانی چند روز قبل که نشانی های فرم ها کوتاه شدند، اشکالی در برنامه باعث ثبت اشتباه کدهای رهگیری شد. به این ترتیب که به جای کد فرآیند در ابتدای کد رهگیری (بعد از P) کد فرم ثبت می شد. این اشکال در بحث داوری های مقالات و نیز گزارش ها تاثیری ندارد و فقط هنگام مراجعه برای ویرایش مجدد فرم مشکل ایجاد می کند. در نسخه جدید این اشکال برطرف شده است.

# امنیت

نسخه 3725 تاریخ 1397/4/22 : تغییرات کد امنیتی برای جلوگیری از پر کردن خودکار فرم ها

برای جلوگیری از پر کردن فرم ها به صورت خودکار، تغییراتی در کد captcha برنامه بوجود آمد تا امکان خواندن ماشینی آن سخت تر شود. طبیعی است که این تغییر خواندن آن را برای کاربران هم کمی سخت تر خواهد کرد اما خوانایی این کدها همچنان محفوظ است. برای بررسی کدهای جدید می توانید فرم تماس با پایگاه را بررسی کنید.

# امنیت

نسخه 3723 تاریخ 1397/4/20 : مسدود کردن ارسال پست های روسی

با توجه به افزایش فعالیت اسپمرهای روسی و ارسال تبلیغات به سایت ها از طریق فرم های برنامه، امکان مسدود کردن پیام های روسی در بخش تنظیمات پیشرفته اضافه و به صورت پیش فرض فعال شد. این نوع تبلیغات در حالت عادی و چنانچه از طریق لینک های ارسالی وارد سایت های مربوطه نشوید، مشکل امنیتی نخواهند داشت. در صورتی که در ایمیل های خود هم با افزایش spam ها مواجه شوید می توانید با کمک ابزار جستجو، از ابزار مقابله با spam در CPanel استفاده کنید.

# نشریه

نسخه 3721 تاریخ 1397/4/14 : عدم نمایش مشخصات انتشار برای نسخه های زودآیند

تنظیمی انجام شد که اگر نسخه ای به صورت زوآیند منتشر شود، به صورت خودکار مشخصات انتشار (مثل سال و ماه و دوره و شماره) به دلیل قطعی نبودن، پنهان شوند. همچنین برای مقالات منتشر شده در نسخه های زودآیند، بخش Citation به صورت خودکار غیر فعال می شود.
درخواست شده توسط: دانشگاه شاهد

# عمومی

نسخه 3719 تاریخ 1397/4/13 : امکان نمایش فایل های PDF به صورت اسلایدشو

امکان نمایش خودکار فایل های PDF به صورت اسلایدشو در برنامه فراهم شد. در حال حاضر این امکان به صورت آزمایشی در پایگاه نشریات دانشگاه تربیت مدرس فعال شده است. دو نمونه مقاله فارسی و انگلیسی که توسط تیم اجرایی شرکت آماده سازی شده است را در این پایگاه بررسی کنید:

http://mjms.modares.ac.ir/article-30-20220-fa.html
http://ecopersia.modares.ac.ir/article-24-15540-en.html
 
این امکان که به منظور استفاده در قالب جدید نشریات (در حال طراحی) توسعه یافته است، در سامانه سبا فعال خواهد شد.

# امنیت

نسخه 3719 تاریخ 1397/4/13 : رفع اشکال نمایش کدهای امنیتی

اشکال عدم نمایش کدهای امنیتی در برخی فرم ها در شرایط خاص برطرف شد.

# امنیت

نسخه 3718 تاریخ 1397/4/12 : توجه به ایمیل های ثبت شده برای مدیران سایت

با توجه به امکان ورود مستقیم افراد با استفاده از ایمیل و بدون نیاز به رمز عبور، لطفا مشخصات کاربری و به خصوص ایمیل مدیران را در بخش مدیریت دسترسی ها بررسی نمایید. در این بخش می توانید مشخصات مدیران پایین تر از سطح دسترسی خود را اصلاح کنید. برای تغییر دسترسی و ایمیل های همتراز یا باید خود آنها از طریق فرم تغییر مشخصات اقدام کنند، یا با ایمیل رابط پایگاه و با ذکر نام کاربری افراد با شرکت مکاتبه کنید.

# عمومی

نسخه 3717 تاریخ 1397/4/11 : اضافه شدن پیوندهای ورود آسان به ایمیل های ارسالی

امکان ورود آسان از طریق اکانت های یاهو و جیمیل و ارکید در ایمیل های ارسالی پایگاه (مثل نامه ارسالی به داوران) فعال شد.

# عمومی

نسخه 3715 تاریخ 1397/4/10 : تسهیل ورود کاربران با اکانت جیمیل، یاهو و ارکید

امکان ثبت نام و نیز ورود مستقیم کاربران از طریق اکانت های GMail، Yahoo و ORCID فراهم شد. این امکان در حال حاضر در صفحه login.php و فرم های ثبت نام و ورود کاربران در صفحه اصلی پایگاه نیز فعال شده است. (برای مشاهده این امکان باید از حساب کاربری خود Logout کنید.) همچنین به زودی امکانات لازم برای اعتبار سنجی خودکار ORCID نویسندگان و نیز تبادلات خودکار با ORCID در برنامه فعال خواهد شد.

امکان تنظیم فعال بودن login یا ثبت نام کاربران با کمک گوگل و یاهو و ارکید، در انتهای بخش تنظیمات ثبت نام فراهم است. در روش پیش فرض هر دو امکان ثبت نام و نیز لوگین در صفحه login.php فعال بوده و بعد از ثبت نام، کاربر برای تکمیل اطلاعات به فرم تغییر مشخصات کاربری هدایت می شود.

# عمومی

نسخه 3712 تاریخ 1397/4/8 : تغییر کد امنیتی برنامه در همه بخش ها

کد امنیتی جدید برنامه که قبلا برای فرم ورود به پایگاه طراحی شده بود، جایگزین کد قبلی در تمام بخش ها شد. دقت کنید که در صورتی که از قالب اختصاصی برای بخش های دارای کد امنیتی قدیمی استفاده می کرده اید، نیاز به بروزرسانی قالب خواهید داشت. لطفا فرم های برنامه (نظردهی، ثبت نام و ...) را بررسی کرده و در صورت وجود هر نوع اشکال، از طریق تیکت و با ذکر نشانی دقیق فرم مربوطه به شرکت اطلاع دهید.
با توجه به ارتقای کد امنیتی جدید و جلوگیری از سوء استفاده احتمالی، فرم های اطلاع رسانی به دوستان و مکاتبه با نویسنده مسوول مقاله که ماه پیش غیر فعال شده بودند مجددا فعال شدند.

# عمومی

نسخه 3711 تاریخ 1397/4/5 : امکان غیر فعال کردن فرم های برای ثبت داده های جدید

در بخش تنظیم فرم های ثابت، امکان تنظیم فعال بودن فرم های ثبت نام و ارسال مقاله/طرح فقط برای ویرایش اطلاعات ثبت شده فراهم شد. این امکان برای وقتی کاربرد دارد که مثلا بخواهید مقاله جدید دریافت نکنید، اما اجازه ویرایش مقالات قبلی را بدهید.

# عمومی

نسخه 3710 تاریخ 1397/4/4 : امکان استفاده از نشانی های ساده تر برای کارگاه ها و فرم های پویا

در بخش های مدیریت کارگاه ها و نیز ساخت فرم های سفارشی، امکان استفاده از نشانی های کوتاه برای تسهیل نشانی دهی به کاربران فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3707 تاریخ 1397/3/31 : تقویت سامانه مدیریت کارگاه ها

سامانه مدیریت کارگاه ها به سیستم جدید آپلود فایل مجهز شد و امکانات نمایشی بهتری برای مشاهده کارگاه ها و جزییات آنها توسط کاربران فراهم گردید. برخی بهسازی های دیگر مانند نمایش عنوان کارگاه به عنوان Page Title (برای ثبت بهتر در موتورهای جستجو)، امکان تعریف 4 مدرس با پیوند صفحه CV و تفکیک کارگاه ها با رنگ هم در این بخش انجام شده است.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی تهران

# نشریه

نسخه 3703 تاریخ 1397/3/30 : اصلاح و تقویت روش سفارش کدهای DOI

در بخش مدیریت نسخه های نشریه، بخش سفارش کدهای DOI اصلاح شده و نیز برای اطمینان از صحت کدها، عملیات تایید و ارسال کدهای نهایی در تیکت ثبت سفارش فعال شد. اشکال پیش آمده اخیر برای ثبت سفارش DOI (و نیز خرید خدمات بررسی سرقت ادبی یا iThenticate از طریق سامانه خدمات علمی) که مربوط به غیر فعال شدن SSL بود با خرید SSL جدید برای یکتاوب برطرف شد. به زودی روش خرید و فعالسازی SSL برای سایت ها اطلاع رسانی خواهد شد.

# امنیت

نسخه 3700 تاریخ 1397/3/28 : تغییرات امنیتی در برنامه

برای حفظ امنیت برنامه فعالیت ها و تغییراتی انجام گرفت. کل برنامه از نظر امنیتی اسکن شد و تغییراتی برای جلوگیری از نفوذ در آن انجام شد. همچنین تغییراتی در فرم بازیابی رمز عبور، فرم ثبت نام و فرم ورود به پایگاه انجام شد تا بعد از چند بار سعی در ورود، کد Captcha (کد امنیتی به صورت تصویر در هم ریخته) فعال شده یا محدودیت اعلام شود. کد امنیتی جدید به تازگی توسط شرکت توسعه یافته است و ویژگی های بهتری نسب به نسخه ساده قبلی دارد. کد امنیتی جدید به تدریج در همه بخش ها جایگزین کد قبلی خواهد شد.

# مقاله

نسخه 3695 تاریخ 1397/3/24 : دعوت به آزمایش سامانه سبا

سامانه بررسی اسناد (سبا) برای تمامی پایگاه ها نصب شده است. در صورتی که از یکی از سیستم های قبلی submission برای مقالات یا طرح ها یا سایر اسناد بهره می برید، اکنون می توانید فرم ارسال مقاله سبا را آزمایش نمایید.فرآیند کلی سامانه سبا را می توانید در بخش راهنمای سبا بررسی کنید:


 

دقت نمایید که تا وقتی این سیستم به صورت نهایی عرضه نشده است، احتمال ریست شدن و تغییرات در آن وجود دارد و فقط برای آزمایش قابل استفاده است.
نسخه تکی این سامانه به صورت رایگان روی همه پایگاه ها نصب شده و جزو ارتقای سامانه قبلی محسوب می شود. اما نسخه تجمیع شده و یکپارچه سبا (برای مدیریت تعدادی پایگاه به صورت یکپارچه) نیاز به تغییرات و کار اجرایی داشته و هزینه خواهد داشت. نمونه در حال اجرای نسخه تجمیعی سبا برای نشریات دانشگاه تربیت مدرس در حال استفاده است. لطفا تا حد امکان برای مکاتبات از ایمیل رسمی شرکت و سایر روش های الکترونیک استفاده کنید.

# عمومی

نسخه 3688 تاریخ 1397/3/21 : سامانه بررسی اسناد

سامانه بررسی اسناد به صورت آزمایشی روی سایت های نشریات، طرح ها و همایش ها فعال شد. این سامانه که از یک سال پیش طراحی آن آغاز شده و تمام مراحل بررسی مقالات در آن به نحو مناسبی پیاده سازی شده است، به تدریج جایگزین سامانه فعلی بررسی مقالات، کتب، طرح ها و پایان نامه ها خواهد شد.

# عمومی

نسخه 3687 تاریخ 1397/3/20 : امکان استفاده از CV مدرن برای تمام سایت ها

با توجه به درخواست های متعدد برای نمایش صفحه کارنامه علمی در قالب مدرن، این امکان در همه سایت ها فعال شد. برای استفاده از این امکان می توانید وارد بخش تنظیمات کارنامه علمی شده و کادر نحوه توزیع اطلاعات و قالب نمایش را روی گزینه آخر قرار دهید. نمونه قالب های مدرن کارنامه علمی: KHU | IUMS
دقت کنید: نشریات و همایش ها نیازی به استفاده از این امکان ندارند و می توانند از سامانه معرفی افراد استفاده کنند.

# داوری

نسخه 3680 تاریخ 1397/3/11 : امکان تعیین تعداد کافی داوری برای تصمیم گیری

در بخش تنظیمات داوری (بخش ویژه داوران)، امکان تعریف تعداد داوری های کافی برای تغییر وضعیت مقاله به حالت "تکمیل داوری" فراهم شد. این امکان در راستای تقویت سامانه جدید نشریات انجام شده ولی در سامانه فعلی هم قابل استفاده است. مقدار پیش فرض این گزینه روی 3 داوری تنظیم شده است (یعنی با انجام سه داوری، مقاله به وضعیت تکمیل داوری تبدیل می شود).
درخواست شده توسط: نشریات دانشگاه تربیت مدرس

# عمومی

نسخه 3668 تاریخ 1397/3/9 : امکان تعیین رنگ برای زیربخش ها

در پایگاه های چند بخشی امکان تعیین رنگ برای هر زیربخش فراهم شد. رنگ انتخاب شده که برای تفکیک و شناسایی سریع زیربخش کاربرد دارد، در بالای صفحات مدیریت نیز مشاهده می شود.

# امنیت

نسخه 3667 تاریخ 1397/3/9 : مقابله با حملات هکری گسترده

طی چند روز اخیر حملات مکرر و پر حجم از نوع DoS برای نفوذ به سرورهای اصلی یکتاوب در جریان است که منجر به کندی سرعت در روز شنبه گردید. خوشبختانه با بروزرسانی سرویس ها و استفاده از راهکار مناسب (از جمله مسدود کردن 1200 آی پی هکرها مربوط به کشورهای مختلف و تقویت فایروال ها) این حملات کنترل گردیده و در حال حاضر سرعت سرویس دهی مناسب است. برخی سرویس های دریافت اطلاعات از گوگل اسکالر و ایمیل کردن مطالب به دوستان در حال حاضر غیر فعال هستند که در بروزرسانی های بعدی فعال خواهند شد. اجباری شدن SSL نیز به دلیل همین جریان فعلا متوقف شده و در بروز رسانی بعدی فعال خواهد شد. همچنین برای جلوگیری از حملات ایمیلی (Backscatter) تمام ایمیل های auto-responder به ایمیل های مشکل دار در webmail متوقف گردیده اند (تاثیری بر فعالیت عادی ایمیل ها نخواهد داشت).

حملات اخیر در کنار محدودیت ها و اختلالات ناشی از فیییلللترینگ موجب کندی برخی خدمات شده اند که امیدواریم به زودی با تلاش بیشتر همکاران شرکت سرعت انجام امور تقویت شود. برخی اشکالات گزارش شده کاربران در نسخه جدید برطرف شده اند.

# عمومی

نسخه 3664 تاریخ 1397/3/6 : رفع اشکال غیر فعال شدن مطالب

اشکال غیر فعال شدن مطالب بعد از ویرایش توسط مدیران صفحات برطرف شد. این اشکال تنها در حالتی که امکانات فرم ساده در اختیار آنها قرار داشت بوجود می آمد.

# عمومی

نسخه 3663 تاریخ 1397/3/6 : رفع اشکال تایید نشدن نشانی در سایت های https

اگر به هر دلیلی در سایت دارای SSL فعال (نسخه https) از محتوای غیر https استفاده کرده باشید، کنار نشانی سایت یک علامت اخطار کوچک قرار می گیرد. برای رفع اشکال سورس سایت را در مرورگر بررسی کرده و عبارت src="http: یا src='http: را جستجو کرده و در صورت امکان آن را از طریق ویرایش قالب یا محتوا به https: تبدیل کنید.

# عمومی

نسخه 3663 تاریخ 1397/3/6 : تغییرات جدید برای افزایش سرعت سایت ها

در پی کاهش سرعت سایت ها ناشی از مشکلات مربوط به فییللترینگ، برخی از امکانات هوشمند برنامه (مثلا برای دریافت اطلاعات از گوگل و اسکوپوس) موقتا غیر فعال شدند. همچنین نسخه SSL برای تمام سایت های روی سرورهای اصلی یکتاوب فعال شد.

# عمومی

نسخه 3662 تاریخ 1397/3/5 : استفاده از نسخه SSL برای سرعت بالاتر

با توجه به تشدید فییییلتتترینگ و کند شدن دسترسی به برخی سایت ها، مشخص شد که نسخه های https سایت ها با سرعت خوبی در دسترس هستند. به همین دلیل به لازم است از این نسخه استفاده کنید. این نسخه ها از سال گذشته به صورت رایگان برای تمامی سایت های روی سرور شرکت فعال گردیده اند. لطفا آزمایش دسترسی را ظرف 48 ساعت انجام داده و در صورتی که مشکلی بود به شرکت اطلاع دهید. پس از این مدت همه سایت های روی سرور شرکت تنها با نسخه http در دسترس خواهند بود تا کاربران سایت ها با مشکل کندی روبرو نباشند.

برای شروع نسخه https سایت شرکت را در این نشانی تست کنید: https://yektaweb.com

# عمومی

نسخه 3660 تاریخ 1397/3/3 : تقویت جستجوهای سریع صفحه اصلی

بخش های جستجوی مقالات و کاربران در صفحه اصلی مدیریت تقویت شدند تا با هوشمندی بیشتر نتایج بهتری برای جستجو ارایه کنند.

# عمومی

نسخه 3651 تاریخ 1397/2/25 : امکانات بیشتر برای ایجاد چرخه تایید مطالب

بخش تایید مطالب توسط مدیران ارشد بهسازی شد و امکان تعیین وضعیت مختلف مانند در حال بررسی و نیاز به ویرایش برای مطالب ایجاد شد. در حالت نیاز به ویرایش، مدیران صفحات می توانند مطالب را ویرایش کرده و مجددا آنها را به چرخه بررسی برگردانند. همچنین امکان درج پانل بررسی و تایید مطالب در صفحه اصلی مدیریت، در پایین همین بخش اضافه شده است.


# نشریه

نسخه 3645 تاریخ 1397/2/16 : فعال شدن بخش نظر دهی برای مقالات

بخش نظر دهی کاربران برای مقالات در همه پایگاه ها فعال شد. نظرات باید توسط مدیر پایگاه فعال شوند تا در زیر چکیده مقالات درج شوند. در صورت لزوم می توانید از بخش تنظیمات نشریه این گزینه را غیر فعال کنید.

# نشریه

نسخه 3645 تاریخ 1397/2/16 : تغییر روش تایید دستی منابع برای ارسال مقالات به ISC

بخش ورود دستی تعداد منابع برای مقالات در هنگام ارسال نسخه برای ISC غیر فعال شد. این امکان برای کاهش خطای انسانی فعال شده بود و در صورتی که نشریه ای هنگام ارسال تعداد رفرنس ها را دقیق مطابقت ندهد و ISC نسخه ارسالی را به این دلیل برگشت بزند، مجددا در سایت مذکور این گزینه را فعال خواهیم کرد.

# مقاله

نسخه 3644 تاریخ 1397/2/13 : نمایش ORCID نویسنده مسوول

در پرونده مقالات، اشکال عدم نمایش ORCID نویسنده مسوول در بخش مشخصات همکاران برطرف شد.
درخواست شده توسط: مجله پزشکی بالینی ابن سینا

# مقاله

نسخه 3641 تاریخ 1397/2/9 : بهسازی سرعت نمایش پرونده مقاله

با تغییرات انجام شده در برنامه و بهسازی پرس و جو از بانک اطلاعاتی، سرعت نمایش پرونده مقاله افزایش یافت.

# عمومی

نسخه 3639 تاریخ 1397/2/3 : امکان جدید برای طراحی قالب

در بخش مدیریت مطالب، امکان درج 5 کادر سفارشی برای استفاده در طراحی قالب پایگاه اضافه شد. این کادرها به صورت عادی نمایش داده نمی شوند و در صورت لزوم می توانید آنها را با کد مشخص شده در راهنما در قالب پایگاه استفاده کنید.

# عمومی

نسخه 3638 تاریخ 1397/1/30 : رفع اشکال نمایش کادرهای ORCID

در برخی وضعیت های تنظیمی، نمایش کادرهای درج ORCID برای نگارندگان اشکال داشت که در نسخه جدید اصلاح شده است. همچنین در شرایط تنظیمی خاصی کادرهای فارسی برای بخش انگلیسی فعال می شد که با تنظیم مناسب در بخش تنظیمات مقالات قابل تنظیم شده است.

# عمومی

نسخه 3637 تاریخ 1397/1/27 : توسعه بخش بازیابی رمز عبور

با توجه به مشکل ارسال پست الکترونیک در برخی از سایت ها، تغییراتی انجام شد تا در صورتی که کاربری درخواست رمز عبور دهد و ایمیل ارسال نشود، رمز جدید ازطریق پیامک ارسال شود. در صورتی که سامانه پیامک هم تنظیم نشده باشد یا ارسال پیامک انجام نشود، درخواست ثبت شده و به کاربر پیام می دهد که منتظر دریافت رمز عبور ظرف 24 ساعت باشد. همزمان این رویداد در بخش رویداد های پایگاه ثبت می شود تا توسط مدیران مورد بررسی قرار گیرد.
 


# عمومی

نسخه 3634 تاریخ 1397/1/26 : بهسازی بخش مدیریت گروه های پرداخت

بخش مدیریت گروه های پرداخت بهسازی شد و امکان دریافت خروجی اکسل از هر گروه در این بخش اضافه شد.

# عمومی

نسخه 3633 تاریخ 1397/1/24 : توسعه سامانه کارگاه ها

بخش مدیریت کارگاه ها بهسازی شد و امکاناتی مانند بایگانی کردن کارگاه ها، اضافه کردن فایل پیوست و نظرسنجی به این بخش اضافه شد.

# عمومی

نسخه 3632 تاریخ 1397/1/22 : امکان دسترسی مدیران به امکان آپلود فایل

امکان دسترسی مدیران و کارشناسان معرفی شده در بخش های مختلف به امکان آپلود فایل از طریق ویرایشگر برنامه به صورت محدود فراهم شد. این امکان می تواند در مواقعی که لازم است فایلی یا تصویری ارسال کنند کمک کننده باشد. در صورتی که در بخش تنظیمات اعضای هیات علمی، امکان آپلود فایل فراهم باشد، این گزینه برای آنها هم فعال خواهد بود.

# مقاله

نسخه 3631 تاریخ 1397/1/22 : ارسال فایل های ضمیمه

اشکال عدم دریافت بیش از 5 فایل در بخش ارسال فایل های ضمیمه برای مقالات برطرف شد.

# داوری

نسخه 3631 تاریخ 1397/1/22 : مشاهده نام داوران در پرونده مقاله

اشکال عدم مشاهده نام داوران در پرونده مقاله برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3630 تاریخ 1397/1/20 : امکان ارسال رمز عبور به کاربران

در بخش مدیریت کاربران، در هنگام ثبت کاربر جدید یا ویرایش مشخصات کاربر قبلی، امکان تنظیم ارسال رمز عبور به تلفن همراه کاربر اضافه شد تا در صورت وجود اشکالی برای ارسال رمز به ایمیل، از این روش بتوان دسترسی فراهم کرد. این امکان قبلا فقط در فرم ثبت نام کاربر فعال بود.
درخواست شده توسط: دانشگاه تربیت مدرس

# مقاله

نسخه 3629 تاریخ 1397/1/19 : راهنمایی برای فعال کردن کد ORCID

با توجه به پرسش های کاربران پیرو تصمیم کمیسیون نشریات پزشکی، امکان فعالسازی کد ORCID نگارنده در بخش اول از تنظیمات مقالات فراهم است.

# مقاله

نسخه 3629 تاریخ 1397/1/19 : امکان جدید تنظیمی برای حذف و ویرایش مقالات

در بخش تنظیمات مقالات، امکان تنظیم حذف مقالات در وضعیت تکمیل نشده اضافه شد. این تغییر و برخی تغییرات دیگر در راستای بهسازی سامانه جدید نشریات انجام شده است.

# عمومی

نسخه 3628 تاریخ 1397/1/18 : اعلام برنامه های توسعه

لطفا خبر اعلام برنامه های توسعه برای سال ۱۳۹۷ را در پایگاه شرکت بررسی نمایید.

# داوری

نسخه 3626 تاریخ 1397/1/15 : رفع اشکال مشاهده نتایج داوری

اشکال نمایش نتایج اشتباه در فرم داوری که در بروزرسانی 4 ساعت پیش ایجاد شده بود برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3625 تاریخ 1397/1/15 : امکان ورود با ایمیل به جای نام کاربری

با توجه به اشتباه برخی کاربران در استفاده از ایمیل به جای نام کاربری، امکان ورود با ایمیل و رمز عبور هم فراهم شد. به این ترتیب که اگر کاربر به جای نام کاربری، ایمیل خود را هم وارد کند، امکان ورود خواهد داشت.

# عمومی

نسخه 3625 تاریخ 1397/1/15 : افزایش سرعت اجرای برنامه

بهینه سازی در بخش های مختلف برای افزایش سرعت اجرای برنامه و نمایش صفحات انجام شد.

# عمومی

نسخه 3618 تاریخ 1396/12/29 : چند رویداد مهم:

ضمن تبریک سال نو و آرزوی آرامش و کامیابی، تغییرات برنامه و رویدادهای اخیر مرتبط با شرکت به اطلاع رسانده می شود:
اهدای جوایز کانال شرکت (تبلت های مایکروسافت Surface 3) به همراهان کانال تلگرام شرکت انجام شد.
رونمایی از سامانه مدیریت اطلاعات علمی (سماع) برای تجمیع خدمات و اطلاعات
رونمایی از سماع نشریات دانشگاه تربیت مدرس
اعلام نتیجه رتبه بندی نشریات علمی دارای رتبه از وزارت علوم با همکاری شرکت یکتاوب


همچنین به اطلاع می رسانیم بخش های آموزش و اداری شرکت تا 14 فروردین پاسخگویی تلفنی نخواهند داشت و پاسخگویی فقط از طریق ایمیل یا تیکت انجام خواهد شد.

# عمومی

نسخه 3610 تاریخ 1396/12/19 : اصلاح دسترسی مدیران فرعی

دسترسی برخی مدیران فرعی که در بروزرسانی قبلی اختلال پیدا کرده بود برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3608 تاریخ 1396/12/16 : امکان تایید مستقیم و تعیین وضعیت های مختلف تایید

در بخش مدیریت مطالب، امکان تایید مستقیم و تعیین وضعیت های مختلف تایید توسط مدیر ارشد، در فرم افزودن یا ویرایش مطلب اضافه شد. این امکان برای ایجاد فرآیندهای دریافت، بررسی و تایید اخبار و مطالب برای نمایش در قالب ها با کد verified کاربرد دارد.
درخواست شده توسط: دانشگاه خوارزمی - کریمی

# عمومی

نسخه 3607 تاریخ 1396/12/16 : نشانی مستقیم صفحه افراد

در سامانه معرفی افراد و پرسنل، نشانی اختصاصی و کوتاه برای هر صفحه ایجاد شد. پایین صفحه مشاهده افراد را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 3606 تاریخ 1396/12/13 : آخرین مهلت ثبت نام در کانال تلگرام شرکت

آخر همین هفته در 18 اسفند 96 قرعه کشی کانال تلگرام شرکت برای سه دستگاه تبلت انجام خواهد شد. با توجه به برخی تغییرات، لطفا یکبار دیگر بررسی کنید که شماره تلفن همراه خود را حتما در ربات زیر ثبت کرده باشید:

@YektawebBot

# نشریه

نسخه 3606 تاریخ 1396/12/12 : اضافه شدن آیکن ORCID

در صفحه نمایش مقالات، آیکن ORCID برای نویسندگان دارای این آی دی فعال شد. مشخصه ORCID را می توانید در بخش ویرایش مقاله وارد نمایید. همچنین در بخش تنظیمات مقالات می توانید امکان درج این آی دی توسط نویسندگان را فعال کنید. برای مشاهده نمونه مقالات مربوطه این نشانی را ببینید.

 

# مقاله

نسخه 3606 تاریخ 1396/12/12 : رفع برخی اشکالات در پرونده مقاله

اشکالات عدم جستجوی مقالات مشابه در پرونده مقاله و نیز ارسال نامه تغییر وضعیت به نویسندگان با عنوان انگلیسی نویسنده اصلی برطرف شدند.

# داوری

نسخه 3604 تاریخ 1396/12/6 : گزارش جمعی گواهی های داوری

در بخش تنظیمات گواهی های داوری، امکان گزارش گیری و دریافت گواهی ها به صورت جمعی اضافه شد.
درخواست شده توسط: سامانه نشریات وزارت علوم - ایل بیگی

# عمومی

نسخه 3601 تاریخ 1396/11/29 : توقف خدمات سامانه قبلی پیامک و لزوم ثبت نام مجدد

نیاز به اقدام از سوی کاربران: لطفا خبر و راهنمای تغییرات سامانه پیامکی شرکت را در سایت شرکت بررسی کنید: توقف خدمات سامانه قبلی پیامک و لزوم ثبت نام مجدد

# عمومی

نسخه 3599 تاریخ 1396/11/28 : اعلام جوایز دوره دوم قرعه کشی کانال تلگرام شرکت

دومین قرعه کشی کانال تلگرام شرکت به زودی برگزار خواهد شد. جوایز این دوره سه دستگاه تبلت برای سه کاربر خوش شانس کانال خواهد بود. برای ثبت نام در قرعه کشی، با روبات شرکت به نشانی @YektawebBot مذاکره کنید!


# عمومی

نسخه 3595 تاریخ 1396/11/17 : امکان مرتب سازی در بخش آلبوم تصاویر

در بخش مدیریت آلبوم تصاویر، امکان مرتب سازی فهرست آلبوم ها فراهم شد و تنظیم پیش فرض به صورتی انجام شد که آلبوم های جدید در ابتدا قرار گیرند.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایران

# عمومی

نسخه 3593 تاریخ 1396/11/17 : اصلاح در خروجی اکسل داوران

در بخش تهیه گزارش خروجی از داوران (بخش محاسبات مالی)، آمار داوری های انجام نشده و انصراف داده شده بر اساس محدوده زمانی انتخاب شده اصلاح شد.
درخواست شده توسط: نشریه یافته

# نشریه

نسخه 3590 تاریخ 1396/11/17 : امکان تهیه خروجی BIBTEX جمعی بر اساس جلد (سال)

در بخش ابزارهای خروجی XML مقالات، امکان تهیه خروجی BIBTEX جمعی بر اساس جلد (سال) فراهم شد.

# مقاله

نسخه 3590 تاریخ 1396/11/17 : اضافه شدن افزونه plumx برای مقالات

افزونه دریافت و نمایش اطلاعات plumx در مقالات اضافه شد. این افزودنه اطلاعاتی مانند میزان citation و به اشتراک گذاری مقالات را در صفحه نمایش چکیده نمایش می دهد. نمونه مقاله را در سایت IBJ ببینید: http://ibj.pasteur.ac.ir/article-1-1747-en.html
در صورت عدم توافق با مسوولان سایت almetric احتمال حذف این افزونه در نسخه های بعدی برنامه وجود دارد.


همچنین نمایش صفحه کراس مارک به صورت پنجره پاپ آپ تغییر یافت. برای مشاهده نمونه های کراس مارک این مقالات را ببینید:


# نشریه

نسخه 3588 تاریخ 1396/11/15 : توسعه و تقویت بخش آمار نشریه

بخش آمار نشریه که به صورت هوشمند آمارهای مرتبط با نشریه را ارایه می کند، توسعه و تقویت شد. علاوه بر دقیق تر شدن تشخیص سازمان و دسته بندی دقیق تر آنها برای نویسندگان، سرعت اجرای این بخش هم بهبود یافته است. همچنین نوعی مرحله بندی برای اجرای اسکریپت های این بخش اضافه شده است تا در سایت های دارای تعداد زیادی مقاله مشکل ایجاد نکند.

# عمومی

نسخه 3588 تاریخ 1396/11/15 : رفع اشکال بخش مشاهده افراد

در سامانه معرفی افراد، اشکال صفحه مشاهده مشخصات افراد برطرف شد (در صورت عدم مشاهده مشخصات فرد، یکبار ریفرش کنید)

# مقاله

نسخه 3588 تاریخ 1396/11/15 : دوزبانه شدن پرونده مقاله

در راستای توسعه سامانه جدید نشریات، بخش انگلیسی فهرست و پرونده مقالات و نیز پرونده هر مقاله تقریبا نهایی شد. دقت کنید که با کمک دکمه های  EN  و  FA  در بالای بخش مدیریت، می توانید زبان همان صفحه را تغییر دهید.

# عمومی

نسخه 3588 تاریخ 1396/11/14 : تجمیع گزارش تماس ها

در بخش گزارش گیری از تماس ها، برای جلوگیری از اشتباه و تسهیل بررسی تماس ها، تماس های رسیده که قبلا به صورت مجزا در دو بخش تماس های کاربران و تماس های افراد ثبت نشده تفکیک می شدند، با همدیگر تجمیع شدند تا همه ی تماس های جدید در ابتدای گزارش قرار گیرند. همچنین اشکال فرم تماس که در بروزرسانی قبلی ایجاد شده بود برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3587 تاریخ 1396/11/14 : تسهیل به اشتراک گذاری

با توجه به اهمیت روز افزون شبکه های اجتماعی برای تبادل اطلاعات، تسهیلات معرفی مطالب و مقالات در شبکه های اجتماعی به صفحات اضافه شدند.
 


# مقاله

نسخه 3587 تاریخ 1396/11/14 : رفع اشکال کندی جستجوی مقالات

در پایگاه های بسیار پر حجم، در بخش فهرست و پرونده مقالات، جستجوی مقالات گاهی طول می کشید و به قطع دسترسی به صفحه منجر می شد که این اشکال در نسخه جدید برطرف شده است.

# عمومی

نسخه 3586 تاریخ 1396/11/14 : امکانات جدید برای قالب بندی

امکان تعیین قالب برای صفحات و مطالب فراهم شد. قالب مورد نظر را می توانید در هنگام اضافه کردن یا ویرایش صفحات برای صفحه و نیز تمام مطالب مربوط به آن صفحه انتخاب کنید. این امکان برای آلبوم ها نیز اضافه شده است و علاوه بر امکان گروه بندی آلبوم ها، می توانید در هنگام اضافه کردن یا ویرایش گروه ها، برای هر گروه و هر آلبوم قالب مخصوص انتخاب کنید. در ضمن برای برخی پایگاه ها امکان ویرایش سریع و ساده قالب صفحه اصلی برای مدیر پایگاه فراهم شده است. این نوع قالب بندی ها با قالب هاب مدرن یکتاوب بیشتر سازگار هستند.

# عمومی

نسخه 3586 تاریخ 1396/11/14 : افزایش سرعت برنامه و سرور

با توجه به  مشاهده کندی و وقفه در برخی بخش های برنامه به خصوص در هفته گذشته، بهینه سازی سرور و برنامه در دستور کار قرار گرفت. با تغییرات انجام شده سرعت لود سایت ها و صفحات به نحو محسوسی افزایش یافته است.

# عمومی

نسخه 3582 تاریخ 1396/11/8 : خودکار شدن شارژ اکانت های سرقت ادبی

سامانه خدمات علمی کاملا خودکار شد. دیگر نیاز نیست برای بررسی سرقت ادبی مقالات علمی خود پرداخت ها را به ما اطلاع دهید تا اکانت شما را شارژ کنیم. بلکه کافی است به سایت http://acadserv.com مراجعه و ثبت نام کنید. سپس می توانید به ازای هر مقاله 15000 تومان پرداخت نموده و مقاله خود را همان لحظه آپلود کنید تا بررسی شود و در کمتر از پنج دقیقه گزارش سرقت ادبی را دریافت کنید. می توانید با افزایش تعداد در صفحه پرداخت، برای تعداد بیشتری مقاله، هزینه پرداخت کنید تا به شارژ شما اضافه شود.

# عمومی

نسخه 3580 تاریخ 1396/11/8 : رفع اشکال ورود کاربران جدید

در اثر یک تغییر در برنامه در بروزرسانی سه روز گذشته، برخی کاربران جدید در تعداد محدودی از پایگاه ها با خطای رمز عبور مواجه می شدند که این اشکال برطرف شده است.

# نشریه

نسخه 3579 تاریخ 1396/11/8 : هوشمندی بیشتر برای دریافت اطلاعات مقالات

 افزونه دریافت و نمایش اطلاعات altmetrics در مقالات اضافه شد. این افزودنه اطلاعاتی مانند میزان citation و به اشتراک گذاری مقالات را در صفحه نمایش چکیده نمایش می دهد. نمونه مقاله را در سایت IBJ ببینید: http://ibj.pasteur.ac.ir/article-1-1747-en.html

 

# عمومی

نسخه 3579 تاریخ 1396/11/8 : دریافت اطلاعات از ریسرچ گیت

در سامانه اعضای هیات علمی و در بخش دریافت خودکار مقالات منتشر شده اعضای علمی، امکان دریافت اطلاعات مقالات اعضای هیات علمی از Research Gate که در برخی پایگاه ها مشکل داشت برطرف شد.
 

# عمومی

نسخه 3577 تاریخ 1396/11/5 : انتشار رتبه بندی دانشگاه ها بر اساس وبومتری و تاثیر مثبت یکتاوب


# عمومی

نسخه 3576 تاریخ 1396/11/5 : کامل تر و دقیق تر شدن جستجوی مقالات اعضای هیات علمی

در سامانه اعضای هیات علمی و در بخش دریافت خودکار مقالات منتشر شده اعضای علمی، امکان تنظیم ایمیل برای افزایش دقت جستجو اضافه شد. با تغییر روش جستجو در سامانه irisweb نیز امکان دریافت حداکثر اطلاعات ایجاد گردید. همچنین امکان دریافت و ورود این اطلاعات توسط مدیر پایگاه برای اعضای هیات علمی فراهم شد.


# عمومی

نسخه 3575 تاریخ 1396/11/5 : تغییر cache شدن صفحات

صفحات پرتغییر مثل صفحه مدیریت، صفحه شخصی و صورتحساب و نیز صفحه اصلی پایگاه از حالت قابل cache خارج شدند تا کاربران نیازی به ریفرش صفحه برای مشاهده برخی تغییرات نداشته باشند. سایر صفحات حداقل 10 دقیقه cache شده و برای مشاهده آنی تغییرات نیاز به ریفرش وجود دارد.

# عمومی

نسخه 3573 تاریخ 1396/11/2 : امکان تنظیم عرض صفحه معرفی افراد

در سامانه معرفی افراد امکان تنظیم عرض صفحه فراهم شد و عرض صفحه به صورت پیش فرض به 100% تغییر یافت. عرض بیشتر صفحه به ویژه وقتی که اعضای هیات تحریریه نشریه دارای اطلاعات طولانی تری باشند مفید خواهد بود. نمونه صفحه معرفی اعضای هیات تحریریه در نشریه Social Behavior Research and Health را بررسی کنید.

# عمومی

نسخه 3573 تاریخ 1396/11/2 : تسهیل تنظیم جهت گیری متون میانی

در ویرایشگر برنامه، امکان ساده ای برای تنظیم جهت گیری (direction) متون برای نمایش یکسان فرمول ها و متون پیچیده در نمایش های مختلف فراهم شد. این امکان به خصوص برای تنظیم متون انگلیسی درج شده در مقالات علمی کاربرد دارد. تصویر زیر را ببینید.
 


به سفارش: مرکز همکار کاکرین ایران - دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 3570 تاریخ 1396/10/28 : کامل تر و دقیق تر شدن جستجوی مقالات اعضای هیات علمی

در سامانه اعضای هیات علمی و در بخش دریافت خودکار مقالات منتشر شده اعضای علمی، امکان تنظیم نام و نام خانوادگی و نیز سازمان فارسی و انگلیسی برای افزایش دقت جستجو اضافه شد. همچنین امکان اضافه کردن مقالات از طریق پایگاه Research Gate یا فایل های خروجی استاندارد مثل RIS فراهم شد.
برای مشاهده و استفاده از این قابلیت، بخش ورود اطلاعات و فرم ورود اطلاعات مقالات منتشر شده را بررسی کنید.
این سامانه در تمام پایگاه ها فعال است و در صورتی که تعداد زیادی عضوی هیات علمی داشته باشید، امکان تنظیم دریافت و بروزرسانی خودکار اطلاعات توسط شرکت وجود دارد.
در بخش مشخصات فردی اعضای هیات علمی نیز امکان درج نشانی های Research gate، Scopus Profile، گوگل اسکالر، تلگرام، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی اضافه شد.


# عمومی

نسخه 3567 تاریخ 1396/10/26 : مقایسه عملکرد یکتاوب

یکتاوب چگونه موجب ارتقای سطح نشریات و دانشگاه می شود؟

# عمومی

نسخه 3567 تاریخ 1396/10/26 : تغییر شیوه نمایش بخش های باز شونده

بخش های جمع شونده/باز شونده در پانل مدیریت (مثلا در بخش افزودن مطلب یا مشاهده پرونده مقالات) تغییر یافتند تا کار با آنها راحت تر شود. تغییراتی نیز در اسکریپت های کلی سایت بوجود آمدند تا برخی اختلالات مشاهده صفحات برطرف شوند.

# نشریه

نسخه 3567 تاریخ 1396/10/26 : بروزرسانی راهنمای ثبت DOI

فایل راهنمای سفارش و ثبت کدهای DOI برای نشریات بروزرسانی شد.

# عمومی

نسخه 3564 تاریخ 1396/10/25 : بهسازی برای افزایش رتبه در موتورهای جستجو

برخی بهسازی ها مثل افزودن صفحه خطای 404، اضافه کردن زبان صفحه، کاهش نمایش اسکریپت ها و css ها به صورت inline و کاهش متغیر در نشانی ها با هدف افزایش رتبه پایگاه ها در موتورهای جستجو انجام شدند.

# عمومی

نسخه 3562 تاریخ 1396/10/21 : تغییرات و امکانات جدید در بخش تنظیمات پرداخت

در بخش تنظیمات پرداخت الکترونیک، امکان اجباری کردن کد پستی و نشانی فراهم شد. همچنین امکان نمایش فرم پرداخت به صورت خلاصه تر و فقط با نام و تلفن و ایمیل فراهم شد. در صورت استفاده از سامانه پرداخت الکترونیک، لطفا این بخش و تنظیمات مربوطه را بررسی و آزمایش کنید.

# عمومی

نسخه 3561 تاریخ 1396/10/21 : تغییر سامانه پیامک شرکت

با توجه به ویژگی های مناسب تر سامانه پیامک max-sms مثل ارایه خصوط رایگان به کاربران، ثبت نام و فعالسازی مستقیم کاربران، امکان ارسال از خطوط خدماتی و کاربری برای جلوگیری از بک لیست شدن و ... این سامانه جایگزین sms.ir شد. لازم است کاربرانی که از پانل قدیمی sms.yektaweb.com استفاده می کنند در panel.yektaweb.com ثبت نام کنند و یک خط برای خودشان انتخاب کنند. با شارژ مستقیم و تنظیم در پایگاه خواهید توانست استفاده از خطوط جدید را شروع کنید. در صورت نیاز به انتقال اعتبار از سامانه ی قبلی، لطفا از طریق تیکت پشتیبانی اطلاع دهید.
پیوند های مهم:
ثبت نام و انتخاب خط در پانل جدید: http://panel.yektaweb.com (به راهنمای صفحه اول دقت کنید)
مشاهده اعتبار باقیمانده پانل قدیمی: http://sms.yektaweb.com
آشنایی و مطالعه مستندات شرکت همکار جدید: http://www.max-sms.ir
تنظیم نشانی و شماره و نام کاربری و رمز عبور در پایگاه: admin_sms_set.php
 

# امنیت

نسخه 3559 تاریخ 1396/10/20 : فعال شدن بخش های ارسال پیام و ایمیل در دسترس کاربران

بخش های تبادل پیام و معرفی به دوستان بعد از بررسی های امنیتی و افزودن کنترل های بیشتر برای جلوگیری از تکمیل مکرر توسط روبات ها مجددا فعال شدند. همچنین فرم ثبت یا حذف پست الکترونیک به CAPTCHA مجهز شد تا جلوی ثبت ایمیل های حجمی از طریق آن گرفته شود. دقت کنید که این کنترل های امنیتی برای مدیران پایگاه فعال نیست و فقط برای کاربران عادی اعمال می شود. در ضمن در صورت تکمیل مکرر فرم ها کنترل های بیشتری به صورت خودکار فعال خواهند شد.

# امنیت

نسخه 3557 تاریخ 1396/10/18 : غیر فعال شدن بخش های ارسال پیام و ایمیل در دسترس کاربران

بخش های غیر ضروری ارسال پیام و ایمیل که در دسترس کاربران هستند (مثل بخش تبادل پیام و فرم معرفی سایت به دوستان) برای بررسی امنیتی موقتا غیر فعال شدند.

# عمومی

نسخه 3556 تاریخ 1396/10/16 : رفع اشکال دسترسی مدیران سطح دو

اشکال دسترسی مدیران سطح دو به پانل های مدیریت مطالب، مدیریت مقالات/پروژه ها و ... که در بروزرسانی قبلی بوجود آمده بود  برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3554 تاریخ 1396/10/15 : اضافه شدن تسهیلات تغییرات جمعی در بخش تنظیمات قالب مدرن

برای دانشگاه ها و سایر پایگاه هایی که از ماژول مدیریت زیربخش ها برای مدیریت تعدادی زیرسایت استفاده می کنند، در بخش تنظیمات قالب مدرن امکاناتی برای تنظیم سریع زیربخش ها، آپلود فایل و نیز حذف فایل در همه زیربخش ها فراهم شد.

# عمومی

نسخه 3553 تاریخ 1396/10/14 : بروزرسانی هوشمند مقالات در بخش کارنامه علمی!

در سامانه کارنامه علمی افراد که در تمام پایگاه ها فعال است، امکان دریافت خودکار فهرست مقالات منتشر شده در نشریات کشور اضافه شد. برای این منظور می توانید از بخش اضافه شده به انتهای فرم مقالات منتشر شده استفاده کنید. در صورت نیاز به افزودن مقالات به صورت یکجا برای کل اعضای هیات علمی دانشگاه، می توانید با ما مکاتبه کنید.

# عمومی

نسخه 3552 تاریخ 1396/10/10 : فعال کردن منوی جانبی در بخش صفحات و مطالب

امکان فعال شدن نوار جانبی (مثلا در فارسی منوی سمت راست) در سایت های دارای قالب مدرن فراهم شد. برای این کار کافی است مطالب مورد نظر را در فایل هایی با نام های زیر در پوشه modern01 اضافه کنید:

sidebar_page_en.html
sidebar_page_fa.html
درخواست شده توسط: دانشگاه محقق اردبیلی - کاظم اسدی

# داوری

نسخه 3552 تاریخ 1396/10/10 : حذف محاسبه داوری تکراری از صورتحساب

داوری های تکراری از محاسبات مالی در صورتحساب کاربری حذف شدند. به این ترتیب هر داور برای هر مقاله تنها یکبار هزینه دریافت خواهد کرد (این امکان در بخش های دریافت گزارش جامع داوری و گواهی داوری قابل تنظیم است)
درخواست شده توسط: دوفصلنامه علمی-پژوهشی فرش دستباف - میرزاامینی

# نشریه

نسخه 3549 تاریخ 1396/10/8 : امکان تنظیم تاریخ مقالات پذیرفته شده برای صفحه اول

امکان تنظیم تاریخ مقالات پذیرفته شده برای نمایش در صفحه اول پایگاه فراهم شد. برای تغییر این تاریخ که به صورت پیش فرض روی 6 ماه است می توانید بخش تنظیم مشخصات اصلی نشریه را بررسی کنید.

# نشریه

نسخه 3548 تاریخ 1396/10/8 : فعال شدن مجدد افزونه نمایش آمار گوگل اسکالر

افزونه نمایش آمار گوگل اسکالر در سایت نشریه که مدتی پیش به دلیل تغییرات گوگل متوقف شده بود مجددا فعال شد.

# مقاله

نسخه 3547 تاریخ 1396/10/8 : امکان گزارش گیری دسترسی مدیران مقالات/طرح ها

در بخش معرفی مدیران مقالات/ طرح ها، امکان گزارش گیری دسترسی مدیران به مقالات یا طرح های موجود اضافه شد.

# مقاله

نسخه 3546 تاریخ 1396/10/7 : رفع اشکال تایید مقاله

اشکال تایید مقاله که در نسخه قبلی برای برخی پایگاه ها ایجاد شده بود برطرف شد. لطفا به ارسال کننده هایی که مقاله خود را ارسال کرده اند و در مرحله "تکمیل نشده" با خطا مواجه شده اند اطلاع دهید وارد صفحه شخصی خود شده و مقالات را تایید کنند.

# مقاله

نسخه 3545 تاریخ 1396/10/6 : بهسازی بخش ورود رفرنس های مقالات

در پرونده مقالات، بخش ورود رفرنس های مقالات بهسازی شد. نمایش و دسته بندی بهتر، تقویت ابزار ورود اطلاعات DOI از کراس رف و نیز اضافه شدن ابزار حذف سریع رفرنس ها از جمله تغییرات انجام شده در این بخش است.

# عمومی

نسخه 3544 تاریخ 1396/10/6 : امکان تغییر سریع صفحات و موضوعات اصلی و فرعی مطالب

در بخش تنظیم مطالب کلی مطالب، امکان تغییر سریع موضوعات اصلی و فرعی و نیز صفحات مطالب به صورت جمعی فراهم شد.

# نشریه

نسخه 3540 تاریخ 1396/10/4 : انتقال نشریات جدید

دو نشریه معتبر دیگر از OJS به یکتاوب منتقل شدند:

http://ijrm.ir/
http://ijpt.iums.ac.ir/
تمام اطلاعات مقالات به صورت رایگان و با کمک رباتهای پیشرفته IRISWEB.IR انتقال یافته اند.

 

# نشریه

نسخه 3537 تاریخ 1396/9/29 : تخفیف ویژه برای ثبت کدهای DOI و بهسازی روش سفارش ثبت

پیرو مذاکرات انجام شده با شرکت پشتیبان خدمات DOI ، هزینه ثبت کد برای نشریاتی که از روش منظم برنامه برای ثبت رفرنس ها و کد DOI آنها استفاده می کنند به 15 هزار تومان برای هر مقاله کاهش یافت. به این ترتیب شرط ورود منظم رفرنس ها و کدهای DOI مرتبط برای ثبت کد حذف شد و این اقدام به عنوان یک اقدام بسیار موثر برای افزایش تعداد ارجاع به مقالات، باعث تخفیف خواهد شد.
قابل توجه نشریاتی که قبل از این سفارش داده بودند و ما از آنها خواسته بودیم منابع را تکمیل کنند:
لطفا در ایمیل در حال تبادل یا تکمیل رفرنس ها را اطلاع دهید تا تخفیف در نظر گرفته شود (این کار با روش هوشمند برنامه برای هر مقاله 2-3 دقیقه زمان می برد)، یا اطلاع دهید مقالات بدون رفرنس و با همان هزینه بالاتر ثبت شوند. دقت کنید که تغییر هزینه شامل فاکتورها و پرداخت های قبلی نخواهد شد.


# عمومی

نسخه 3530 تاریخ 1396/9/20 : تغییر روش محاسبه هزینه های جانبی

در بخش تنظیمات فروشگاه الکترونیک، درصد افزوده شده به عنوان هزینه های جانبی که قبلا به هزینه کل اضافه می شد، به هزینه پستی اختصاص داده شد.

# عمومی

نسخه 3526 تاریخ 1396/9/19 : رفع اشکال محاسبه هزینه پستی

اشکال روش محاسبه هزینه پستی در بخش فروش کتاب برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3524 تاریخ 1396/9/18 : رفع اشکال زبان بخش مدیریت

اشکال تغییر جهت متون بخش مدیریت که به دلیل فعال شدن حالت دو زبانه پیش آمده بود برطرف شد. این اشکال مربوط به توسعه بخش مدیریت برای دسترسی به تمام بخش ها به صورت کاملا انگلیسی ایجاد شده بود و فقط با تغییر نشانی (تبدیل en با fa) قابل اصلاح بود. امیدواریم نسخه جدید برنامه و سامانه پیشرفته ی ارسال و داوری مقالات با امکانات کامل فارسی و انگلیسی به زودی فعال شود.

# عمومی

نسخه 3522 تاریخ 1396/9/14 : رفع اشکال صفحه خروج کاربران

اشکال صفحه خروج کاربران که در بروزرسانی قبلی پیش آمده بود برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3520 تاریخ 1396/9/14 : رفع اشکال پرداخت اینترنتی

اشکال پرداخت اینترنتی که برای برخی کاربران به دلیل هدایت آنها به نسخه https سایت ها بوجود می آمد برطرف شد.
درخواست شده توسط: مجله سالمندشناسی - دکتر فلاحی

# داوری

نسخه 3516 تاریخ 1396/9/8 : امکان تهیه خروجی کامل تر از مقالات در حال بررسی

در بخش بررسی نتایج داوری، امکان دریافت گزارش اکسل از تمامی مقالات در حال داوری (داوری شده و داوری نشده) با ارایه آمارهای کامل تر اضافه شد. امتیازات داوری نیز به شرط تنظیم امتیازات در بخش فرم ساز، کماکان گزارش می شوند.

# عمومی

نسخه 3516 تاریخ 1396/9/8 : دومرحله ای شدن خروج کاربران

با توجه به برخی مشکلات در خروج اشتباهی کاربران، فرآیند Log out دو مرحله ای شد. همچنین تغییراتی در بخش login انجام شد تا خروج خودکار کاربران که در برخی شرایط خاص پیش می آمد متوقف شود.

# امنیت

نسخه 3515 تاریخ 1396/9/7 : گزارش دقیق محدودیت های امنیتی

در نسخه جدید برنامه، در هنگام مواجهه برنامه با محدودیتی های امنیتی، گزارش دقیق تری از خطا ارایه می شود. این امر باعث می شود که مدیران برنامه یا کاربران واقعی بتوانند محدودیت را تشخیص داده و اطلاعات ارسالی خود را با آن مطابقت بدهند.

# نشریه

نسخه 3512 تاریخ 1396/9/5 : تسهیل ورود منابع برای مقالات علمی

حرکتی جدید به سوی ارتقای کیفی مقالات:
یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار در افزایش Visibility مقالات، بخش منابع می باشد. اگر از خدمات کراس رف استفاده کنید، با درج هر رفرنس همراه با کد DOI، کراس رف با ارسال ایمیلی نویسنده مقاله مربوطه را از انتشار مقاله شما آگاه می کند تا آن را مطالعه کرده و چه بسا در کارهای بعدی خود به آن پیوند بدهد. با توجه به مزایای بسیار مهم درج رفرنس برای دریافت کد Crossref DOI، ابزاری برای تسهیل ورود رفرنس ها با لینک دهی خودکار به DOI و PMID و PMCID در بخش ویرایش مقالات اضافه شد. برای استفاده از این امکان یک مقاله را ویرایش کنید و از پیوندهای بالای صفحه به بخش "ویرایش فهرست منابع و پیوندهای آنها" وارد شوید. توجه داشته باشید برای دریافت خدمات Cited By توسط شرکت کراس رف، ورود اطلاعات دقیق منابع اجباری می باشد و به همین دلیل و برای استفاده حداکثر از خدمات کراس رف، در روش جدید ثبت کدهای DOI، درج منابع اجباری شده است. در صورتی که فرصت درج منابع را نداشته باشید می توانید از خدمات شرکت های فعال در این زمینه مثل بخش اجرایی یکتاوب، شرکت دانش نگاران اوج، موسسه نگاه مشرق میانه یا سایر شرکت های فعال برای ارتقای کیفیت انتشار مقالات استفاده نمایید.


نمونه رفرنس های وارد شده با ابزار فوق را در این مقاله بررسی کنید


# عمومی

نسخه 3510 تاریخ 1396/9/4 : رفع اشکال logout شدن کاربران

با تغییر انجام شده در بروزرسانی قبلی، برخی پایگاه ها به مدت چند ساعت مشکل logout شدن کاربر در هنگام ارسال مقاله داشتند که این اشکال برطرف شده است.

# امنیت

نسخه 3509 تاریخ 1396/9/3 : تغییر روش شناسایی کاربران

با توجه به استفاده روز افزودن شبکه ها از روش اتصال به اینترنت با آی پی متغیر، روش قبلی برنامه برای بررسی آی پی کاربران و لزوم تطابق آن با آی پی قبلی برای ادامه کار کنار گذاشته شد و به جای آن چند فاکتور امنیتی جدید اضافه شد تا امکان حمله "Session fixation" به حداقل برسد. با این تغییر دیگر کاربران بر اثر تغییر آی پی (مثلا به دلیل تغییر خط اینترنت، استفاده از پروکسی یا cloudflare یا استفاده همزمان دو کاربر از یک اکانت) از برنامه logout نخواهند شد.

# نشریه

نسخه 3508 تاریخ 1396/9/3 : خدمات جدید سرقت ادبی و ثبت کد DOI

معرفی خدمات جدید سرقت ادبی و ثبت کد DOI در سایت شرکت:

doi.yektaweb.com
check.yektaweb.com
نشریاتی که قبلا از شرکت کد دریافت کرده اند باید مدتی منتظر فعال شدن روش جدید باشند.

# امنیت

نسخه 3507 تاریخ 1396/8/30 : حذف کاربران تکراری

بر اثر برخی اختلالات بانک اطلاعاتی در گذشته، در تعداد کمی از سایت های بسیار پر کاربر، تعداد کمی کاربر با آی دی یا نام کاربری مشابه در سامانه ثبت شده بودند. برخی کاربران تکراری نیز توسط مدیران ارشد و با حروف بزرگ و کوچک به صورت دستی اضافه شده بودند. برای جلوگیری از اختلال در برنامه، تمام کاربران با آی دی یا نام کاربری تکراری غیر فعال شدند و تمام اطلاعات و مقالات و داوری ها و ... که مربوط به کاربران حذف شده بودند با کاربر باقی مانده مرتبط شدند. به این ترتیب که آخرین نام کاربری معتبر تلقی شده و نام های کاربری قبلی با اضافه کردن پسوند replacedby غیر فعال شدند. همچنین در بانک اطلاعاتی کد کاربری و نام کاربری UNIQUE شدند تا در آینده دیگر امکان ثبت تکراری آنها وجود نداشته باشد.
 

# مقاله

نسخه 3506 تاریخ 1396/8/30 : رفع اشکال پرونده مقالات

برخی تغییرات و لینک ها در صفحه پرونده ی مقالات با خطا مواجه می شدند که این اشکال در نسخه ی برطرف گردیده است.

# مقاله

نسخه 3501 تاریخ 1396/8/15 : ضرورت بررسی تنظیمات پرداخت ها

با توجه به اضافه شدن قابلیت جدید، لطفا در صورتی که تنظیماتی برای پرداخت مقالات داشته اید، بخش تنظیمات پرداخت هزینه های بررسی و انتشار مقالات را بررسی نمایید. در صورت عدم بررسی امکان دارد هزینه مقالات برای برخی گروه ها به صورت صفر محاسبه شود. در ضمن به توضیح بخش زیر این بخش دقت نمایید: (برای تنظیم هزینه برای هر نوع ثبت نام (مثل تخفیف برای دانشجویان) می توانید به بخش تنظیم ثبت نام: تنظیم انواع ثبت نام مراجعه نمایید. )

# امنیت

نسخه 3500 تاریخ 1396/8/15 : فعال شدن سیستم رمزنگاری جدید رمزهای عبور

با توجه به فعال شدن روش رمز نگاری جدید برای تمام پایگاه ها، پیوندهای "ورود مستقیم" ارسال شده قبلی غیر فعال شدند. یعنی اگر قبل از نسخه 3496 برای داوران یا سایر کاربران پیوند ورود مستقیم ارسال کرده باشید، در نسخه های بعد از آن قابل استفاده نیستند. برای ارسال رمز مجدد می توانید از بخش "ارسال پست الکترونیک" استفاده کنید. راهنما و کدهای ارسال رمز عبور برای کاربران در زیر کادر درج مطلب اضافه شده است.
در مرحله کنونی رمزهای واقعی ثبت شده برای کاربران رمز نشده اند و فقط رمزهای hash شده با شیوه رمزنگاری جدید کد شده اند. اما از آنجا که برنامه دیگر اجازه ذخیره ی رمز واقعی برای هیچ مدیری را نمی دهد، امنیت پایگاه تامین شده است. همچنین در نسخه جدید برنامه سیستم "واکنش سریع امنیتی" به صورت آزمایشی فعال شده است که بعد از انجام بررسی های لازم روش کار آن اطلاع رسانی خواهد شد.

# عمومی

نسخه 3500 تاریخ 1396/8/15 : رفع اشکال پیوندهای بخش رویدادها

برخی پیوندهای بخش رویدادهای پایگاه در پایین صفحه مدیریت اشکال داشتند که برطرف شدند. دقت کنید که از این بخش و نیز از پانل های تخصصی می توانید به سرعت به اطلاعات مورد نظر دسترسی داشته باشید. تصویر زیر را بررسی کنید.
 

درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی تهران

# مقاله

نسخه 3497 تاریخ 1396/8/14 : تقویت سیستم جستجوی مقالات مشابه

سامانه جستجوی مقالات مشابه در پرونده مقالات، تقویت شد. این سامانه در حال حاضر مقاله مورد نظر را از نظر عنوان و کلیدواژه با 450 هزار مقاله داخلی مقایسه می کند. به زودی امکانات بیشتری در این بخش اضافه خواهد شد.

# امنیت

نسخه 3496 تاریخ 1396/8/13 : تغییر سیستم رمزنگاری برنامه

برای افزایش امنیت و جلوگیری از دسترسی های غیر مجاز رمزنگاری اختصاصی یک طرفه در برنامه پیاده سازی شد و رمزهای عبور تمام کاربران با رمزنگاری مربوطه محافظت گردید. این امر باعث می شود که حتی اگر شبکه یا سرور سازمان مورد نفوذ قرار گیرد و بانک اطلاعاتی پایگاه در اختیار نفوذگران قرار بگیرد، امکان ورود به جای کاربران دیگر غیر ممکن باشد.

# عمومی

نسخه 3495 تاریخ 1396/8/13 : پیوندهای https

اشکال نمایش پیوندهای https در بخش مدیریت صفحات (منوها) برطرف شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایران

# مقاله

نسخه 3494 تاریخ 1396/8/9 : امکان جدید در بررسی هزینه های مقالات

در بخش تنظیم هزینه بررسی یا چاپ مقالات، امکان در نظر گرفتن هزینه صفر برای اولین مقاله فراهم شد. با توجه به این امکان، همه مواردی که قبلا به صورت صفر تنظیم شده بودند به صورت خودکار به صورت "خالی" در نظر گرفته شدند تا در محاسبات متفاوت در نظر گرفته نشوند.
درخواست شده توسط: دانشگاه علم و صنعت ایران

# مقاله

نسخه 3493 تاریخ 1396/8/9 : تنظیم کادرهای ورود اطلاعات در بخش مدیریت مقالات

در بخش افزودن مقاله جدید، اشکال عدم نمایش ویرایشگر یا نمایش ویرایشگر راست چین برای ورود چکیده انگلیسی برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3492 تاریخ 1396/8/9 : رفع اشکال تکمیل فرم های پویا

اشکال نمایش پیام پر کردن کادرهای ضروری در برخی فرم های پویا و فرم های داوری برطرف شد.

# امنیت

نسخه 3489 تاریخ 1396/8/7 : ارتقای امنیت برنامه

وقتی پای امنیت وسط باشد بقیه مباحث حاشیه ای می شوند. قوی ترین خدمات و بهترین برنامه ها بدون امنیت نمی توانند ادامه ی حیات بدهند. به همین دلیل است که هر چند وقت یکبار برنامه را از نظر نفوذ پذیری بررسی کرده و پایش امنیتی کل پایگاه ها را انجام داده و فایلهای نامطمئن را حذف می کنیم. این امر به دلیل حذف برنامه های نرم افزاری کاربران از سرور شرکت گاهی موجب رنجش آنها شده است. اما ما برای حفظ امنیت ناچار به انجام آن هستیم.


اتفاقی که اخیرا افتاد به دلیل توسعه برنامه و وجود یک آسیب پذیری از حدود دو هفته پیش در نسخه جدید بود. ما بعد از پایش امنیتی سایتها در اول هفته ی قبل و با مشاهده اولین آثار حمله، اقدامات لازم از جمله تغییرات دسترسی و تهیه نسخه های پشتیبان را انجام داده و به کاربران نیز هشدار دادیم. اما خوشبختانه بعد از بررسی بیشتر متوجه شدیم که مرکزی که این آسیب پذیری را کشف و آزمایش کرده بود مرکز ماهر (www.certcc.ir) بود و در مکاتبات هم اعلام کرده اند که با توجه به لایه های امنیت برنامه امکان استفاده از این نفوذ پذیری دشوار است. به همین دلیل نگرانی های امنیتی از دسترسی غیر مجاز برطرف شده است. آسیب پذیری مربوطه نیز در نسخه جدید برطرف شده و همه سایتهای در دسترس ما بروزرسانی شده اند.
با توجه به این تجربه و برای پیشگیری از بروز مجدد این نوع مشکلات، علاوه بر تغییرات بنیادی در برنامه برای افزایش امنیت (بر اساس پیشنهادهای مرکز ماهر و بررسی دقیق تر برنامه) و نیز کنترل بیشتر دسترسی ها، اسکن امنیتی برنامه (بعد از هربار بروزرسانی) و پایش امنیتی سایت ها به صورت خودکار، منظم و با فواصل زمانی کمتر به برنامه ی کاری شرکت اضافه شده است.
نکته مهم: به زودی تمام سایت های روی سرور یکتاوب فقط به صورت https در دسترس خواهند بود. نمونه ارجاع اجباری نشانی را در سایت های yektaweb.com و parvaneha.com ببینید. لطفا بررسی کنید که مشکلی در دسترسی نداشته باشید و نیز اگر لازم است این تغییر را پیشاپیش به پایگاه ها و افراد استفاده کننده اطلاع دهید. برای سایت های روی سرورهای سازمان نیز برنامه ای در دست اقدام است که اطلاع رسانی خواهد شد.

از همراهی و شکیبایی شما بزرگواران سپاسگزاریم.

# عمومی

نسخه 3487 تاریخ 1396/8/5 : خبرهای شگفت انگیز یکتاوب

لطفا آماده باشید. تلاش ها به زودی به نتیجه می رسند و تا مدتی در هر هفته اخبار خدمات و محصولات جدید یکتاوب شما را شگفت زده خواهد کرد :)

# امنیت

نسخه 3486 تاریخ 1396/8/4 : توضیحی در مورد مسایل امنیتی اخیر

طی روزهای اخیر شاهد افزایش حجم فشارهای وارد شده به پایگاه های شرکت بودیم که گاهی مدیران سایت ها هم متوجه آن می شدند و در نهایت منجر به ارسال پیام هشدار در برنامه گردید. دلیل مطلع کردن کاربران توجه جدی به مقوله امنیت بود که متاسفانه در حالت عادی گاهی به آن توجه نمی شود. مساله بوجود آمده ناشی از توسعه یک بخش جدید طی دو هفته گذشته و وجود آسیب پذیری در یکی از فایل های جدید بود که به سرعت توسط یکی از نهادهای رسمی امنیتی کشور بررسی و مورد استفاده قرار گرفت. این آسیب پذیری در نسخه جدید برطرف شده است و دیگر نگرانی در این خصوص وجود ندارد. موضوع مطرح شده در خصوص دسترسی به برخی اطلاعات پایگاه ها نیز مربوط به همین نهاد بوده و به همین دلیل نگرانی جدی در این خصوص هم وجود ندارد. هرچند به هر حال برای داشتن حداکثر امنیت، بهتر است به توصیه های ارایه شده در بروزرسانی های قبلی عمل کنید و همیشه آخرین نسخه برنامه یکتاوب را استفاده کنید.
 

# عمومی

نسخه 3484 تاریخ 1396/8/4 : اصلاح نام کلاس فونت های جدید

پیشوند فونت های جدید برنامه از IR به IRAN تغییر داده شد تا با برخی فونت های موجود در کشور اشتباه نشوند.

# عمومی

نسخه 3482 تاریخ 1396/8/3 : آخرین مهلت ثبت نام در کانال تلگرام شرکت

آخرین مهلت ثبت نام در فرم مربوط به کانال تلگرام شرکت برای شرکت در قرعه کشی مهرماه، چهارشنبه دهم آبان می باشد و بعد از آن فهرست شرکت کنندگان (فقط به صورت 4 شماره آخر تلفن همراه و بدون درج اسامی کامل) برای آغاز قرعه کشی اعلام خواهد شد. نشانی فرم در کانال تلگرام شرکت به نشانی زیر اعلام شده است.

@yektawebco
اخبار مهم و فوری مربوط به سرور، تغییرات برنامه و مسایل امنیتی، قطعی های موقت و مشکلات پایگاه ها و نیز برخی راهنماهای جدید به سرعت در کانال تلگرام شرکت اطلاع رسانی می شوند.

# عمومی

نسخه 3482 تاریخ 1396/8/3 : خبر خوب برای حرفه ای ها

فونت های ایران شارپ، ایران سنس و ایران یکان به ویرایشگر یکتاوب اضافه شدند. فونت های جدید با ویژگی های بسیار مناسب برای وب در تمام پایگاه های یکتاوب به صورت رایگان قابل استفاده هستند. همچنین با توجه به خریداری لیسنس نامحدود برای برنامه و تمام پایگاه های یکتاوب، مشتریان شرکت نیز می توانند این فونت ها را در قالب هایی که برای برنامه یکتاوب طراحی می کنند استفاده کنند. در هنگام طراحی قالب، برای نحوه استفاده از فونت ها می توانید از CSS عمومی برنامه یکتاوب (یا در سایت خود) استفاده کنید. اطلاعات بیشتر در خصوص فونت های جدید را می توانید از http://fontiran.com دریافت نمایید. (برای استفاده از این فونت ها در سایر نرم افزارها باید هزینه پرداخت کنید)
 


# امنیت

نسخه 3481 تاریخ 1396/8/1 : تغییرات امنیتی

لطفا برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل برای پایگاه خود، سریعتر برای تغییر رمز عبور مدیران و ایمیل اصلی پایگاه اقدام نمایید.
برای افزایش امنیت، از انتهای بخش تنظیمات ثبت نام، شرایط پیش فرض رمز عبور به صورت مطمئن تری تنظیم شد و گزینه تغییر رمز عبور برای هر سه ماه یکبار در برنامه فعال شد. به این ترتیب هر فردی که وارد پایگاه شود با پیام پیشنهاد رمز عبور مواجه خواهد شد.
با توجه به احتمال بروز این مشکل به دلیل ورود رمز عبورهای اصلی به صورت محافظت نشده، به زودی login به پایگاه ها به صورت اجباری فقط از طریق SSL (HTTPS) خواهد بود. تمام پایگاه های روی سرورهای شرکت به صورت رایگان به https مجهز شده اند. تمهیداتی برای سرورهای سازمان ها هم اندیشیده شده اند که به زودی معرفی خواهند شد.

 

# امنیت

نسخه 3480 تاریخ 1396/8/1 : هشدار مجدد برای رعایت امنیت از سوی مدیران پایگاه ها

کاربران گرامی. لطفا توصیه های تیم پشتیبانی برای حفظ امنیت رایانه ها، فعال بودن آنتی ویروس و فایروال و نیز استفاده از رمز های مناسب با تغییر ماهیانه را جدی بگیرید. نمونه حملات مکرر هکرها به برنامه و سرور را در ادامه ببینید. انواع حملات برای کشف رمز های عبور ضعیف یا پیدا کردن راه نفوذ به پایگاه ها همیشه در حال انجام است و به محض کوچکترین بی احتیاطی، هکرها از آن سوء استفاده خواهند کرد.# عمومی

نسخه 3479 تاریخ 1396/8/1 : رفع مشکل تغییر آی پی کاربران در حالت استفاده از پروکسی

با توجه به استفاده برخی سازمان ها از پروکسی ها و آی پی های اشتراکی، مشکلاتی در دسترسی کاربران به سایت ها (از جمله logout شدن خودکار آنها به دلیل تغییر آی پی) ایجاد شده بود. در نسخه جدید، با تشخیص آی پی واقعی کاربر توسط برنامه، این اشکال برطرف شده است.
درخواست شده توسط: سازمان فضایی ایران

# عمومی

نسخه 3476 تاریخ 1396/7/29 : دعوت به تکمیل فرم ثبت نام در قرعه کشی

فرم ثبت نام در قرعه کشی در کانال تلگرام شرکت یکتاوب افزار شرق به نشانی yektawebco قرار گرفت.

# عمومی

نسخه 3476 تاریخ 1396/7/29 : رفع اشکال روش جدید طراحی قالب مدرن یک

اشکال روش جدید طراحی قالب مدرن یک (ویژه ی پایگاه ها نشریات و قابل استفاده برای تمام پایگاه ها با نیاز به سفارشی سازی) برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3476 تاریخ 1396/7/29 : رفع اشکال ارسال ایمیل در پایگاه های خارج از سرور شرکت

اشکال ارسال ایمیل در برخی پایگاه های خارج از سرور شرکت که در بروزرسانی چند ساعت پیش ایجاد شده بود برطرف شد.

# نشریه

نسخه 3473 تاریخ 1396/7/27 : راهنمای جدید در تلگرام

راهنمای ایجاد بخش مرور موضوعی مقالات در کانال تلگرام شرکت قرار گرفت.

# عمومی

نسخه 3471 تاریخ 1396/7/18 : رفع اشکال CPanel

اشکال بوجود آمده برای CPanel برطرف شده است و کاربران می توانند با نشانی های قبلی از cpanel و webmail استفاده کنند. رفع این اشکال پیش از این از طریق کانال تلگرام شرکت اطلاع رسانی گردیده بود. پیشنهادی می کنیم حتما عضو کانال تلگرام شرکت به نشانی @yektawebco شوید تا هم از تغییرات ضروری سریع تر آگاه شوید و هم از جوایز قرعه کشی های کانال بهره مند شوید.

# عمومی

نسخه 3469 تاریخ 1396/7/16 : بهسازی در بخش آرشیو و صفحه بندی ها

بهسازی هایی در بخش های آرشیو اخبار، آرشیو نشریات و صفحه بندی های مطالب و مقالات انجام شد.

# عمومی

نسخه 3469 تاریخ 1396/7/16 : مسدود شدن CPANEL به دلیل اعمال محدودیت ها

متاسفانه به دلیل اعمال محدودیت های جدید، دسترسی به CPanel مسدود شده است. تیم میزبانی در حال تلاش برای رفع این اشکال می باشد. تا زمان رفع اشکال می توانید از نشانی زیر به webmail سایت خود دسترسی داشته باشید:


 
لطفا YOURSITEURL.IR را با نشانی سایت خود جایگزین نمایید. همچنین طی این مدت در صورتی که عملکردی ضروری مثل تعریف ایمیل های جدید لازم باشد به صورت تیکت یا ایمیل منظم برای شرکت ارسال نمایید تا با دسترسی مستقیم اقدام شود.
توضیح: این مشکل از همان ساعات اولیه از طریق کانال تلگرام شرکت (@yektawebco) اطلاع رسانی شده بود.

# عمومی

نسخه 3468 تاریخ 1396/7/15 : اعلام جوایز دوره اول قرعه کشی کانال تلگرام شرکت

جوایز ارزنده دوره اول قرعه کشی کانال تلگرام شرکت در کانال اعلام شد. برای آگاهی از جوایز می توانید با جستجوی عبارت زیر در تلگرام عضو کانال شوید:

@yektawebco
https://t.me/yektawebco
همچنین روش تهیه کد DOI رایگان برای نشریه در کانال شرکت اطلاع رسانی شده است.
 

# عمومی

نسخه 3468 تاریخ 1396/7/15 : بهسازی بخش جستجوی مطالب

بخش جستجوی مطالب برای پایگاه های چندبخشی بهسازی شد تا فهرست صفحات با انتخاب بخش مورد نظر بروزرسانی شود.
درخواست شده توسط: سازمان فضایی ایران

# داوری

نسخه 3466 تاریخ 1396/7/5 : امکان درج مهلت داوری

در بخش داوری، امکان درج مهلت داوری در ایمیل های ارسالی برای داوران فراهم شد. برای درج تاریخ در نامه های داوری می توانید از راهنمای ویرایش متن نامه‌های ارسالی کمک بگیرید. مهلت نهایی داوری را نیز می توانید در بخش تنظیمات داوری (قسمت تنظیمات ویژه داوران) تنظیم کنید.
مثال کاربرد: داور گرامی، لطفا حداکثر تا تاریخ __REVIEW_DEADLINE__ پاسخ داوری را در سامانه ثبت نمایید. (برای انگلیسی هم از همین متغیر استفاده کنید)
 
درخواست شده توسط: تعدادی از نشریات

# عمومی

نسخه 3465 تاریخ 1396/7/3 : محاسبات پستی جدید در بخش فروش کتاب

برای تسهیل فروش کتب، محاسبات پستی جدید مطابق با هزینه های واقعی اداره پست در بخش تنظیمات فروشگاه تنظیم شد. همچنین امکان اضافه کردن درصدی به عنوان هزینه های جانبی در همین بخش اضافه شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه تربیت مدرس

# امنیت

نسخه 3464 تاریخ 1396/7/3 : تغییر روش برنامه در هنگام تغییر آی پی یا ورود مجدد کاربران

با توجه به گله مندی کاربران و به خصوص داوران از logout شدن در حین تکمیل فرم دو تغییر مهم در برنامه ایجاد شد. در نسخه جدید دیگر تغییر آی پی و ورود مجدد کاربر باعث حذف session های قبلی کاربر نمی شود و در نتیجه کاربر logout نخواهد شد. پس تغییرات شبکه و آی پی موجب توقف فعالیت کاربر نمی شود. در ضمن زمان فعال بودن session که از بخش تنظیمات پیشرفته در دسترس است، به صورت پیش فرض به یک روز افزایش یافت. بدیهی است که اگر امنیت سایت برای شما از بحث راحتی برای کاربران مهم تر است می توانید این زمان را کاهش دهید. اما در اکثر سایت ها مشکلی بابت تنظیمات جدید وجود ندارد.

# عمومی

نسخه 3464 تاریخ 1396/7/3 : امکان ارسال پیوند ورود مستقیم و ارسال ایمیل به به داوران فعال

در بخش ارسال پست الکترونیک، امکان ارسال پیوند ورود مستقیم برای کاربران (از جمله داوران برنامه) فراهم شد. کدهای لازم در زیر کادر متن نامه اضافه شده اند. همچنین امکان ارسال ایمیل برای داورانی که تعدادی مقاله یا طرح را داوری نکرده اند به صورت مجزا در گروه های هدف قابل انتخاب اضافه شد.
دقت کنید که پیوند های ورود مستقیم را می توانید از بخش تنظیمات پست الکترونیک تنظیم کنید و در نسخه جدید امکان افزایش زمان و دفعات فعال بودن این پیوند نیز اضافه شده است.
درخواست شده توسط: سامانه نشریات وزارت علوم

# عمومی

نسخه 3461 تاریخ 1396/6/27 : هدایای ویژه برای اعضای کانال تلگرام شرکت

با توجه به فعال شدن کانال تلگرام شرکت و اطلاع رسانی فوری برخی مسایل از طریق آن پیشنهاد می کنیم حتما عضو کانال شوید. در ضمن هدایای ارزنده ای برای اعضای کانال در نظر گرفته شده است که اطلاع رسانی خواهد شد. نشانی کانال به صورت https://t.me/yektawebco می باشد و با درج @yektawebco می توانید در آن عضو شوید.

# عمومی

نسخه 3461 تاریخ 1396/6/27 : رفع اشکال ارسال ایمیل

متاسفانه به دلیل فعال شدن سیستم پایش ایمیل ها روی سرورهای شرکت، برخی از ایمیل های چند روز اخیر برگشت خورده اند و به دست مخاطب نرسیده اند. این امر باعث شده است برخی از تیکت ها و سفارش های مشتریان هم به مقصد نرسند و پاسخ داده نشوند که سعی خواهیم کرد از طریق بانک اطلاعات آنها را بررسی کنیم. ضمن عذرخواهی لطفا ایمیل های ارسالی چند روز اخیر خود را بررسی کنید و در صورت نیاز آنها را مجددا ارسال نمایید. این امر فقط مختص برخی از پایگاه هایی است که روی سرورهای شرکت میزبانی می شوند. ایمیل های برگشت خورده از طریق cpanel قابل بررسی هستند.

# عمومی

نسخه 3458 تاریخ 1396/6/14 : امکان تعیین فونت های اصلی به صورت کلاس

در ویرایشگر HTML برنامه، امکان تعیین فونت های اصلی به صورت Class فراهم شد. برای استفاده از این امکان یکبار صفحه ویرایشگر را ریفرش کنید و از کادر سبک (استایل) استفاده کنید. مزیت نعریف کلاس به جای فونت در این است که حتی اگر به متن لینک بدهید هم فونت آن طبق تنظیم شما حفظ خواهد شد.

# عمومی

نسخه 3456 تاریخ 1396/6/12 : امکان استفاده مکرر از پیوند ورود مستقیم

در بخش تنظیمات پست الکترونیک، امکان تنظیم استفاده مکرر از پیوند ورود مستقیم کاربران (که در نامه های مختلف برای کاربران ایمیل می شود) فراهم شد. این تنظیم به خصوص برای ورود مکرر نویسندگان و داوران مفید خواهد بود.

# عمومی

نسخه 3455 تاریخ 1396/6/11 : غیر فعال شدن فرم ارسال مطالب به دوستان

در بخش تنظیم فرم های ثابت، فرم ارسال مطالب به دوستان به دلیل سوء استفاده غیر فعال شد. لطفا تا اطلاع ثانوی آن را فعال نکنید.

# عمومی

نسخه 3454 تاریخ 1396/6/11 : رفع اشکال انتخاب ایمیل از بین کاربران

در بخش ارسال پست الکترونیک و خبرنامه، اشکال انتخاب ایمیل با مشاهده فهرست کاربران برطرف شد.

# مقاله

نسخه 3453 تاریخ 1396/6/9 : ثبت پرداخت های ثبت شده به صورت فیش در پرونده مقالات

با توسعه برنامه، پرداخت های ثبت شده به صورت فیش، بعد از تایید مدیر پایگاه در پرونده مقالات به صورت خودکار ثبت می شوند. همچنین پرداخت هایی که قبلا انجام شده بودند در پرونده مقاله مربوطه ظاهر گردیده اند.
درخواست شده توسط: دانشگاه هنر اصفهان

# عمومی

نسخه 3447 تاریخ 1396/5/31 : تغییراتی در متن نامه ها و گواهی ها

تغییری در برنامه انجام شد تا در صورت عدم وجود پیشوند آقا یا خانم در عنوان افراد، به صورت خودکار عبارت سرکار خانم/جناب آقای درج شود. همچنین در برخی گواهی ها مثل گواهی های داوری، اعداد ذکر شده برای تعداد مقاله و امتیاز به صورت متنی (مثلا سه به جای 3) جایگزین می شوند.

# عمومی

نسخه 3445 تاریخ 1396/5/30 : راه اندازی کانال اطلاع رسانی رسمی شرکت یکتاوب در تلگرام

کانال اطلاع رسانی رسمی شرکت یکتاوب افزار شرق در تلگرام راه اندازی شد. هدف از راه اندازی این کانال، آگاهی بخشی به جامعه دانشگاهی کشور در خصوص خدمات و توانمندی های شرکت و نیز اطلاع رسانی فوری در خصوص برنامه های جاری و آینده و  تغییرات و بروزرسانی های سرور و نرم افزار می باشد.

از تمامی کاربران و همکاران برنامه های نرم افزاری شرکت و نیز مسوولان و مجریان سازمان ها، نشریات و همایش های علمی کشور دعوت می شود از طریق پیوند زیر عضو این کانال شوند.

https://t.me/yektawebco

# عمومی

نسخه 3445 تاریخ 1396/5/30 : نصب روش جدید و ساده تر برای طراحی قالب مدرن یک

در بخش تنظیمات قالب مدرن، روش جدید و ساده تری برای طراحی قالب مدرن اضافه شد. با کمک این روش که فعلا برای قالب مدرن یک قابل استفاده است، می توانید بدون نیاز به فتوشاپ به طراحی قالب مدرن برای پایگاه خود بپردازید و تغییرات را بلادرنگ مشاهده نمایید.

# نشریه

نسخه 3445 تاریخ 1396/5/30 : اضافه شدن خروجی BIBTEX جمعی برای eprints

در بخش تولید خروجی های XML نشریات، امکان تهیه خروجی BIBTEX جمعی برای eprints اضافه شد.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایلام - شریفی

# عمومی

نسخه 3442 تاریخ 1396/5/21 : بهسازی خروجی های اکسل بخش مدیریت کارگاه ها و صورتحساب ها

خروجی های اکسل بخش مدیریت کارگاه ها بهسازی شدند و به فرم XLSX تبدیل شدند. همچنین اطلاعات کامل مالی کاربران شامل تمام گزینه های انتخاب شده در خروجی های اکسل صورتحساب های کاربران اضافه شد.
درخواست شده توسط: سامانه کارگاه های آموزشی نشریات دانشگاه علوم پزشکی تهران - دکتر کبیری

# نشریه

نسخه 3442 تاریخ 1396/5/21 : راهنمای افزایش نمایه پذیری در گوگل اسکالر بروز شد

راهنمای افزایش نمایه پذیری مقالات در گوگل اسکالر بروز شد. در راهنمای جدید در مورد ساخت صفحه اختصاصی نشریه در گوگل اسکالر و نیز تهیه DOI کراس رف برای مقالات به عنوان دو راهکار افزایش تعداد مقالات ثبت شده در گوگل اسکالر توضیحاتی ارایه شده است.
 

# نشریه

نسخه 3442 تاریخ 1396/5/18 : امکان استفاده از سامانه هوشمند ارسال به ISC برای همه

امکان استفاده از سامانه هوشمند ارسال نسخه های نشریه به ISC برای پایگاه هایی که پورت 80 آنها بسته است نیز فراهم شد. دقت کنید که در این روش با توجه به عدم امکان تعامل با ISC فقط می توانید فایل ها را دریافت کرده و جداگانه برای ISC ارسال نمایید.

# عمومی

نسخه 3442 تاریخ 1396/5/18 : فعال شدن سیستم صورتحساب برخط شرکت یکتاوب

با توجه به فعال شدن صورتحساب برخط شرکت در  آینده نزدیک، پایگاه هایی که مشکل پرداخت داشته باشند به صورت خودکار غیر فعال خواهند شد. پس لطفا اگر تاخیری در پرداخت هزینه قرارداد یا عقد قراردادهای پشتیبانی دارید سریعتر با بخش اداری شرکت تماس بگیرید تا با مشکل توقف پایگاه مواجه نشوید.

# نشریه

نسخه 3441 تاریخ 1396/5/15 : رفع اشکال ارسال نسخه های نشریه به ISC

سیستم ارسال مجدد نسخه های نشریه به ISC در بروزرسانی روز گذشته اشکال پیدا کرده بود که برطرف شد. اگر نسخه ای را امروز (یکشنبه 15 مرداد) برای ISC ارسال مجدد کرده اید و با مشکل عدم درج اطلاعات نسخه مواجه شده اید، لطفا مجددا برای ارسال آن اقدام نمایید.
درخواست شده توسط: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

# همایش

نسخه 3440 تاریخ 1396/5/14 : اضافه شدن خروجی های QRCode نشانی مقالات

در زیربخش تهیه QRCode در بخش گزارش گیری، امکان تهیه گزارش از QRCode نشانی فارسی و انگلیسی مقالات اضافه شد.
درخواست شده توسط: کنفرانس ریاضی ایران

# همایش

نسخه 3440 تاریخ 1396/5/14 : اضافه شدن برنامه های عمومی به گزارش مالی کاربران

در بخش گزارش گیری از پرداخت های کاربران، امکان تهیه گزارش از برنامه های عمومی به خروجی جامع اکسل اضافه شد.
درخواست شده توسط: کنفرانس ریاضی ایران

# نشریه

نسخه 3440 تاریخ 1396/5/14 : امکان ارسال مجدد نسخه های نشریه برای ISC

در بخش مدیریت نسخه های نشریه، امکان ارسال مجدد نسخه های نشریه برای ISC فراهم شد.
درخواست شده توسط: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

# عمومی

نسخه 3437 تاریخ 1396/5/12 : تغییرات مهم در بخش مدیریت فرم های پویا (ساخت فرم های سفارشی)

در بخش مدیریت فرم های پویا (ساخت فرم های سفارشی) تغییراتی برای نمایش بهتر فرم ها برای کاربران انجام شد. اشکال جابجایی عناوین سطرها و ستون ها در پرسش های دارای پاسخ جدولی نیز برطرف گردیده است. لطفا اگر از پاسخ های جدولی استفاده کرده اید حتما فرم های خود را مجددا بررسی و تنظیم نمایید.
درخواست شده توسط: پایگاه کاکرین ایران - دکتر کبیری

# عمومی

نسخه 3435 تاریخ 1396/5/7 : امکان تعیین نوع داده در فرم های سفارشی

در بخش مدیریت فرم های سفارشی، امکان بررسی بلادرنگ و محدود کردن داده های وارد شده توسط کاربران فراهم شد. به این ترتیب می توانید برای پرسش های اضافه شده انواع حروف، عدد، ایمیل، کد ملی، موبایل و شماره تلفن را تعیین کنید.

# امنیت

نسخه 3433 تاریخ 1396/5/6 : هشدار برای رعایت امنیت از سوی مدیران پایگاه ها

طبق بررسی های انجام شده، گروه هایی به دنبال نفوذ به پایگاه ها از طریق نفوذ به رایانه ها و استفاده از اطلاعات شخصی مدیران پایگاه ها هستند. متاسفانه برخی مشتریان و مدیران پایگاه ها با بی توجهی به مساله امنیت راه نفوذ به سایت ها را برای هکرها را هموار می کنند. لطفا دقت نمایید که حتما:

 • رمزهای عبور مناسب و ترکیبی برای حساب های کاربری سایت و ایمیل و سی پانل انتخاب کنید و آنها را هر چند وقت یکبار تغییر دهید.
 • در صورتی که نیازی به دسترسی های قبلی نیست به شرکت اطلاع دهید تا ایمیل ها و دسترسی های غیر ضروری را حذف کند.
 • تا حد امکان از https برای login به سایت خود استفاده کنید (تمام سایت های روی سرورهای اصلی یکتاوب مجهز به این امکان هستند)
 • اگر از سرورهای یکتاوب استفاده نمی کنید برای بروزرسانی، تامین امنیت از طریق فایروال، تهیه فایل های پشتیبان و نصب SSL اقدام نمایید.
 • مراقب رمزهای عبور ایمیل های تعریف شده در برنامه باشید تا مورد سوء استفاده برای دسترسی به بخش مدیریت قرار نگیرند.
 • از شبکه ها و رایانه های امن و مجهز به آنتی ویروس و فایروال بروز استفاده کنید و از مراجعه به سایت های ناامن و تبلیغاتی پرهیز نمایید.
دقت کنید که در صورت عدم رعایت این موارد و بروز هر نوع اشکال ناشی از لو رفتن رمز عبور یا ارسال ایمیل انبوه، امکان مسدود شدن سایت و در نظر گرفتن جرایم مربوطه وجود خواهد داشت.
 

# عمومی

نسخه 3431 تاریخ 1396/5/2 : بهسازی بخش آلبوم تصاویر برای قالب های مدرن

بخش آلبوم تصاویر برای قالب های مدرن بهسازی شد. برای نمونه می توانید بخش گزارش تصویری روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران را بررسی نمایید.

# مقاله

نسخه 3431 تاریخ 1396/5/2 : رفع اشکال عدم تغییر کد مقاله با تغییر کاربر

در بخش ویرایش مقالات/پروژه ها، اشکال عدم تغییر کد مقاله/پروژه بعد از تغییر کاربر ارسال کننده مقاله برطرف شد. برای مقالات قبلی می توانید یکبار دیگر ویرایش انجام دهید تا کد مقاله متناسب با کاربر جدید تنظیم شود.
درخواست شده توسط: جشنواره فارابی - فاطمی

# امنیت

نسخه 3430 تاریخ 1396/5/1 : اطلاعات پایه و اسناد امنیت برنامه یکتاوب

با توجه به درخواست تعدادی از سازمان ها برای تکمیل فرم های مرتبط با برنامه، اطلاعات پایه و اسناد امنیت برنامه یکتاوب در پایگاه شرکت منتشر شدند. لطفا برای تکمیل فرم ها از این اسناد استفاده کنید.

# عمومی

نسخه 3430 تاریخ 1396/5/1 : رفع اشکال پرینت صفحات

اشکال افزایش ارتفاع جداول که از مدتی پیش برای پرینت گواهی ها و صفحات ایجاد شده بود برطرف شد.

# عمومی

نسخه 3429 تاریخ 1396/5/1 : ارتقای نسخه jQuery برنامه + تغییرات امنیتی

نسخه jQuery برنامه به 2.2.4 ارتقا داده شد. لطفا اگر از اسکریپت خاصی در برنامه که وابسته به jQuery است استفاده کرده اید، سازگاری آن را با این نسخه بررسی کنید و در صورت بروز هر نوع اشکال اطلاع دهید. (لطفا قبل از بررسی یکبار ریفرش کنید)
همچنین برخی تغییرات در برنامه انجام شد تا از ایجاد نتیجه خطای کاذب (False Positive) توسط برخی برنامه های اسکن امنیتی وب سایت جلوگیری شود.
درخواست شده توسط: مرکز ماهر

# عمومی

نسخه 3428 تاریخ 1396/4/31 : تغییرات مهم در ویرایشگر برنامه

تغییرات مهمی به شرح زیر در ویرایشگر برنامه انجام شد:

 • با زدن دکمه Enter یک خط جدید متصل یعنی به صورت <br> ایجاد می شود.
 • با زدن دکمه های ترکیبی Shift + Enter یک پاراگراف جدید ایجاد می شود
 • پاراگراف های خالی به صورت پیش فرض حذف نمی شوند.
 • در بخش ویرایش فایل های متنی، امکان ذخیره متون اشکال دار (دارای تگهای اصلی نامساوی) محدود شده است.
 • احتمال ایجاد تعداد زیادی پاراگراف خالی به صورت خودکار (که در برخی سایت ها رخ داده بود) برطرف شد.
 • سبک ها (استایلها) افزایش یافته اند (قبلا گزارش شده بود)
 • با کپی کردن اطلاعات از ورد، فرمت (استایل) متون به صورت خودکار حذف نمی شود. در صورت لزوم می توانید از دکمه های زیر برای تغییر روش paste یا حذف فرمت استفاده کنید:

در صورت عدم مشاهده تغییرات جدید لطفا یکبار ریفرش کنید و از فایرفاکس استفاده نمایید.# نشریه

نسخه 3426 تاریخ 1396/4/31 : تغییر در بخش ارسال به ISC

تغییر زیر که قبلا فقط برای مجلات انگلیسی انجام شده بود، برای مجلات فارسی نیز فعال شد:

 • تمامی منابع (رفرنس ها) شمارش شده و در فرم ثبت می شوند و مدیر پایگاه باید حتما تعداد دقیق تمام رفرنس ها را برای تایید وارد کند تا اجازه عبور به مرحله بعدی را پیدا کند.


# مقاله

نسخه 3424 تاریخ 1396/4/31 : تغییرات جزیی در بخش ارسال مقاله

برخی متون و پیوندهای بخش ارسال مقاله برای هدایت بهتر ارسال کنندگان مقاله/پروژه تغییر کردند.

# نشریه

نسخه 3424 تاریخ 1396/4/30 : توسعه بخش ارسال نسخه ها برای ISC

در بخش مدیریت نسخه های نشریه، بخش ارسال نسخه ها به ISC توسعه داده شد. چهار تغییر مهم در این بخش انجام شده اند.

 • در مرحله اول، عنوان نشریه و تناسب آن با زبان نشریه بررسی می شود و در صورت اشکال، کار متوقف می شود تا مدیر سایت تنطیمات را انجام دهد.
 • تمامی منابع (رفرنس ها) شمارش شده و در فرم ثبت می شوند و مدیر پایگاه باید حتما تعداد دقیق تمام رفرنس ها را برای تایید وارد کند تا اجازه عبور به مرحله بعدی را پیدا کند.
 • در مرحله آخر امکان ارسال مجدد نسخه نشریه به صورت تکراری به کاربر داده نمی شود.
 • بعد از ارسال نسخه، پیام ارسال به همراه ساعت و تاریخ برای کاربر نمایش داده شده و در برنامه نیز ثبت می شود تا امکان بررسی مجدد فرآیند باشد.

درخواست شده توسط: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

# همایش

نسخه 3422 تاریخ 1396/4/28 : بهسازی بخش برنامه های عمومی

بخش مدیریت برنامه های عمومی بهسازی شد و امکان مرتب سازی برنامه ها نیز در این بخش فراهم شد

# عمومی

نسخه 3420 تاریخ 1396/4/27 : امکان تعریف موضوعات مطالب به صورت مخفی

در بخش موضوع بندی کلی مطالب، امکان تعریف موضوعات مطالب به صورت مخفی فراهم شد. به این ترتیب مدیر ارشد می تواند موضوعاتی در اختیار داشته باشد که سایر مدیران (مثل مدیران صفحات) نتوانند آنها را مشاهده کرده و مطالبی در آنها اضافه کنند.
درخواست شده توسط: پايگاه نتايج پژوهش‌های سلامت کشور

# عمومی

نسخه 3420 تاریخ 1396/4/27 : محدود کردن دسترسی مدیران صفحات

دسترسی مدیران صفحات به مطالب تایید شده توسط مدیر ارشد محدود شد. به این ترتیب اگر مدیران صفحات مطالب را در پایگاه وارد کنند و مدیران ارشد از بخش تایید مطالب توسط مدیر ارشد برای تایید نهایی آنها اقدام کنند، این مطالب دیگر توسط مدیران صفحات قابل ویرایش یا حذف نخواهند بود. این امکان باعث می شود در پایگاه های بزرگ، امکان دریافت و فعالسازی اخبار و اطمینان از عدم تغییر بعدی آنها ایجاد شود.
درخواست شده توسط: پايگاه نتايج پژوهش‌های سلامت کشور

# عمومی

نسخه 3419 تاریخ 1396/4/27 : رفع اشکال بروزرسانی صفحات

اشکال عدم بروزرسانی خودکار صفحات (منوهای اصلی) بعد از ساخت یا ویرایش صفحات، که در نسخه پیش بوجود آمده بود، برطرف شد.
 

# عمومی

نسخه 3416 تاریخ 1396/4/26 : امکان ذخیره ایمیل های ارسالی

امکان ذخیره ایمیل های ارسالی از بخش ارسال پست الکترونیک فراهم شد. این امکان در زیر کادر ارسال ایمیل قرار گرفته است و به صورت پیش فرض فعال است.

# عمومی

نسخه 3414 تاریخ 1396/4/25 : تغییر دوره ای رمزهای عبور

رمز عبور CPanel تمام پایگاه های نصب شده بر روی سرورهای یکتاوب تغییر یافت. برای دریافت رمز عبور جدید می توانید از طریق ایمیل معرفی شده به شرکت و با درج نشانی کامل (URL) پایگاه اقدام نمایید.

# عمومی

نسخه 3411 تاریخ 1396/4/24 : امکان قالب بندی بهتر متون با کمک قالب ها و استایل ها

class="gen">در ویرایشگر برنامه، امکان قالب بندی بهتر متون با کمک قالب ها و استایل ها فراهم شد. نمونه متون تولید شده را در تصویر زیر بررسی نمایید.# عمومی

نسخه 3409 تاریخ 1396/4/20 : فعال شدن پیوند تصاویر

در بخش اسلایدشوی تهیه شده از روی آلبوم تصاویر (با کمک کدنویس یکتاوب)، تغییری انجام شد که بدون درج عنوان برای تصاویر هم امکان ایجاد پیوند فراهم باشد.

# عمومی

نسخه 3408 تاریخ 1396/4/20 : رفع اشکال عدم درج نام دریافت کنندگان در نامه ها

اشکال عدم درج نام دریافت کنندگان در برخی از نامه های پایگاه برطرف شد.
درخواست شده توسط: نشریه مهندسی دریا - دکتر سیف

# نشریه

نسخه 3407 تاریخ 1396/4/20 : تغییر روش ارسال مقالات به ISC

در بخش ارسال نسخه های نشریه به ISC، اجباری بودن رفرنس برداشته شد و تذکر درج رفرنس به جای آن قرار گرفت.

# عمومی

نسخه 3407 تاریخ 1396/4/20 : تنظیم مجدد فایل robots.txt

فایل robots.txt مجددا تنظیم شد تا فایل های xml از جمله نقشه پایگاه را دراختیار موتورهای جستجو قرار دهد.

# عمومی

نسخه 3407 تاریخ 1396/4/20 : فعال شدن مجدد گزینه نمایش مطلب در صفحه اصلی پایگاه

در بخش افزودن مطلب جدید، گزینه نمایش مطلب در صفحه اصلی پایگاه که در بروزرسانی قبلی غیر فعال شده بود، مجددا فعال شد.

# عمومی

نسخه 3405 تاریخ 1396/4/19 : امکان نمایش مطالب از موضوعات فرعی

موضوع بندی مطالب، برای دسته بندی بیشتر و ایجاد امکان نمایش مطالب در بخش های مورد نظر کاربرد دارد. برای ایجاد امکان تنظیم بیشتر قالب ها، امکان نمایش مطالب از موضوعات فرعی در بخش کدهای انتقال مطالب فراهم شد. برای این امکان می توانید به جای CNTS_FROM_SUBJECT از CNTS_FROM_SUBSUBJECT استفاده کنید. برای تنظیم موضوعات اصلی و فرعی برای مطالب اینجا را ببینید.

# عمومی

نسخه 3405 تاریخ 1396/4/19 : امکان استفاده از متغیرهای بیشتر در قالب ها

امکان استفاده از متغیرهای بیشتر مانند روتیتر، روز و ماه در کدهای انتقال مطالب فراهم شد. برای آشنایی با کدهای انتقال مطالب که برای طراحی قالب و تنظیم نمایش مطالب در بخش های محتلف کاربرد دارند راهنما را بررسی کنید.

# مقاله

نسخه 3404 تاریخ 1396/4/19 : تاثیر کدهای DOI کراس رف

تاثیر کدهای DOI کراس رف بر نمایه شدن سریع مقالات در گوگل اسکالر را در پایگاه شرکت بررسی نمایید.

# عمومی

نسخه 3404 تاریخ 1396/4/19 : راهنمای توسعه و تغییر قالب های مدرن

راهنمای تصویری توسعه و ویرایش قالب های مدرن در بخش تنظیمات قالب های مدرن اضافه شد.

# عمومی

نسخه 3396 تاریخ 1396/4/11 : راهنمای مشاهده و ویرایش بلوک ها یا DIV ها

راهنمای مشاهده و ویرایش بلوک ها یا DIV ها در بخش راهنمای برنامه اضافه شد. این راهنما برای ویرایش بلوکهای متنی مربوط به قالب های مدرن کاربرد دارد.
درخواست شده توسط: دانشگاه علوم پزشکی ایران

# نشریه

نسخه 3390 تاریخ 1396/4/7 : ارایه نشانی مستقیم فایل های بدون تغییر PDF به گوگل اسکالر

با هدف افزایش میزان نمایه سازی مقالات در گوگل اسکالر، فایل های PDF از این به بعد به صورت مستقیم و بدون تغییر (درج کپی رایت و DOI و ...) به گوگل اسکالر تحویل داده می شوند. دقت کنید که این امر به تنظیمات انجام شده در بخش تنظیمات نشریه نیز بستگی دارد (تنظیم پیش فرض برنامه درست است و نیاز به تنظیم ندارد)

# مقاله

نسخه 3390 تاریخ 1396/4/6 : انتشار مقاله بررسی مقایسه ای خدمات DOI کراس رف و مدرا

مقاله بررسی مقایسه ای خدمات DOI کراس رف و مدرا در پایگاه شرکت یکتاوب قرار گرفت.

# مقاله

نسخه 3390 تاریخ 1396/4/6 : یکسان سازی دسترسی تمام مدیران و کارشناسان به پرونده مقاله

شیوه نمایش صفحه پرونده مقاله و امکانات این بخش برای تمام مدیران و کارشناسان همسان شد. به این ترتیب تمام کسانی که به پرونده مقالات دسترسی داشته باشند (از جمله دبیران علمی یا سرگروه های داوری با دسترسی به پرونده مقاله) می توانند از امکاناتی مانند مشابه یاب مقالات استفاده کنند.

# نشریه

نسخه 3388 تاریخ 1396/4/3 : چند خبر از بخش اجرایی شرکت یکتاوب

با فعال تر شدن بخش اجرایی شرکت یکتاوب در امور نشر، خدمات جدیدی در این زمینه ارایه شده است. لطفا اخبار زیر را برررسی نمایید:

خدمات Crossref DOI و کراس چک برای نشریات دانشگاه تربیت مدرس

ارایه خدمات DOI و نمایه سازی به کنفرانس‌های علمی

دریافت نمایندگی رسمی و انحصاری CASRP برای خدمات DOI و سرقت ادبی

آغاز ارزیابی نشریات وزارت علوم در سامانه یکتاوب

ایجاد صفحه اختصاصی نشریات برای تمام دانشگاه های کشور در سامانه اطلاعات پژوهشی ایران

آگهی استخدام نیروی آموزش در شرکت یکتاوب

استخدام نیروی پرسنلی دایم برای بخش طراحی وب


# عمومی

نسخه 3387 تاریخ 1396/4/3 : تغییراتی در بخش مدیریت برنامه

بخش مدیریت برنامه با موبایل و تبلت هماهنگ تر شد. همچنین آیکن های بالای پایگاه مرتب سازی و واضح تر شدند و آیکن برگشت به صفحه اول مدیریت هم به آن اضافه شد. بخش رویدادهای پایگاه (در پایین صفحه اصلی مدیریت) نیز تقویت شد و پیام های داخلی جدید و نیز آمارهای کاربران، بازدید، مقاله و داوری در آن اضافه شدند.

# نشریه

نسخه 3384 تاریخ 1396/4/2 : تغییرات دستیار گوگل اسکالر و فعال شدن پیوند آرشیو نشریات در بالای صفحات

با هدف افزایش دسترسی گوگل اسکالر به مقالات و بر اساس نتایج حاصل از بررسی مستندات جدید گوگل اسکالر، تغییراتی در دستیار گوگل اسکالر (در نشانی ها و محتوای ارایه شده به گوگل) ایجاد شد. اگر مقالات شما به خوبی در گوگل اسکالر نشده اند، لطفا مجددا برای معرفی مقالات به گوگل اسکالر از بخش مذکور اقدام نمایید.

در ضمن برای تسهیل دسترسی گوگل اسکالر به مقالات، فهرست های ویژه ای، توسعه داده شده و در بالای صفحات اضافه شدند. این فهرست ها بسیار ساده و منظم هستند و اطلاعات را به صورت دوزبانه در اختیار روبات های موتورهای کاوشگر قرار می دهند. امیدواریم با مجموعه اقدامات انجام شده، در چند ماه آینده شاهد ارتقای وضعیت نمایه سازی مقالات باشیم.
 

# عمومی

نسخه 3384 تاریخ 1396/4/2 : برخی امکانات و تغییرات جدید برنامه

برخی امکانات و تغییرات جدید برنامه را در فهرست زیر بررسی نمایید:


# عمومی

نسخه 3375 تاریخ 1396/3/24 : رفع اشکال نمایش RSS

در صورت استفاده از برخی کاراکترهای خاص، نمایش RSS در مرورگر ها با اشکال مواجه می شد که با بررسی دقیق تر خروجی ها توسط برنامه، این اشکال برطرف شد. برای تنظیم و استفاده از RSS می توانید از بخش ویژه تنظیمات RSS استفاده نمایید.
درخواست شده توسط: انجمن علمی اقتصاد شهری ایران

# داوری

نسخه 3375 تاریخ 1396/3/24 : رفع اشکال کنسل شدن همزمان داوری ها

با بررسی انجام شده در برنامه متوجه شدیم که در حالت خاصی، اگر یک داور از داوری انصراف می داد، داوری های همزمان نیز کنسل می شدند (برای پذیرش داوری هم همینطور). این مشکل فقط در صورتی پیش می آمد که در بخش تنظیمات داوری، به سرگروه های داوری اجازه داده شده باشد تا مستقیما مقالات را برای داوران ارسال کنند و ایشان همزمان چند داور را انتخاب کنند تا ایمیل داوری برای آنها ارسال شود. سپس یکی از داوران از طریق ایمیل پذیرش یا انصراف داوری را اعلام کند. ضمن عذرخواهی در نسخه جدید برنامه، این اشکال برطرف گردیده است.
درخواست شده توسط: مجله بین المللی زیست و زیست پزشکی - آقاجانپور

# عمومی

نسخه 3374 تاریخ 1396/3/23 : امکان تبدیل اعداد در بخش مدیریت منوها

امکان تبدیل اعداد عنوان صفحه به فارسی و عربی، در بخش مدیریت منوها (صفحات) و نیز بخش مدیریت نوار راهبری عمومی فراهم شد.فهرست تغییرات قبلی بایگانی شده

 

 

Email : yektaweb (AT) gmail.com

 

Academic Web Tools - Yektaweb Collection - مجموعه مدیریت یکپارچه پایگاه‌های اینترنتی